Πρωην Μαθηματικα 2Β / 3Α

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Post Reply
riptor01
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 101
Joined: Wed Jun 02, 2010 2:09 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Πρωην Μαθηματικα 2Β / 3Α

Post by riptor01 »

Καλησπερα σε ολους και καλη χρονια!! Υγεια παντα και με το καλο να παρουμε το πτυχιο!

Προσωπικα χρωσταω τα πρωην 2β και εχω περασει τα 3α. Ειχα μιλησει με γραμματεια για να ξερω ποια απο τα 2 καινουργια μαθηματα θα χρωσταω (Γ η Δ) και η απαντηση ηταν θα βγει ανακοινωση οπως εγινε και με τις μηχανικες. Σημερα που μιλησα ξανα μου ειπαν πως ακομα δεν γνωριζουν και να επικοινωνησω με καθηγητες. Η απαντηση απο τον Χαραλαμποπουλο ειναι οτι χρωσταω τα Γ (με ολη την υλη της Γ φανταζομαι πως εννοει ο ποιητης) και πως δεν θα δωθει καποια αλλη εξεταση για παλιους η καποια ειδικη εξεταση με ειδικη υλη.

Αρα απο τα συμφραζομενα καταλαβα οτι 2β= Γ και 3α=Δ και αναλογως τι εχεις περασει θα χρωστας.

Υπαρχει καποιος/α που να ειναι σε αντιστοιχη θεση με εμενα και να γνωριζει κατι παραπανω?
User avatar
kkfdk
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 113
Joined: Mon Dec 22, 2014 9:11 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Female

Re: Πρωην Μαθηματικα 2Β / 3Α

Post by kkfdk »

Στα μαθηματικα γ ειναι ολες οι διαφορικες μαζι δηλαδη συνηθεις και μερικες(αρα ολα τα 2β και ενα μερος των 3α) και ως μαθηματικα δ θα ειναι λογικα το κομματι της μιγαδικης αναλυσης και ισως βαλουν μαζι και την αριθμητικη αναλυση με καθε επιφυλαξη.αρα δεν ισχυει απολυτα αυτο π λες πως 2β=γ και 3α=δ
riptor01
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 101
Joined: Wed Jun 02, 2010 2:09 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Πρωην Μαθηματικα 2Β / 3Α

Post by riptor01 »

ευχαριστω για την πληροφορια!
petra
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 42
Joined: Wed Jul 06, 2011 4:51 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Πρωην Μαθηματικα 2Β / 3Α

Post by petra »

Χθές πήγα στη γραμματεία να δηλώσω ενα εαρινό που μου έχει μείνει για την πτυχιακή. Εκει μου είπαν πως πρέπει να δηλώσω ως εαρινό όποιο μάθημα εξετάστηκα ως εαρινό τον Σεπτέμβρη. δλδ και τα Μαθηματικά ΙΙΒ. Επειδή όμως σήμερα είδα μια ανακοίνωση για τα αγγλικά 3ου και 4ου εξαμήνου και πως αυτά θα εξεταστούν την ίδια μέρα. Έχει μιλήσει κανεις με καθηγητές μήπως και εξεταστούν και τα ΙΙβ για τους παλιούς ίδια μέρα με τα Γ? Οχι τίποτα άλλο αλλα να ξέρουμε πότε τα δίνουμε, μην και πέφτουν και με κανενα άλλο μάθημα.
riptor01
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 101
Joined: Wed Jun 02, 2010 2:09 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Πρωην Μαθηματικα 2Β / 3Α

Post by riptor01 »

αν θες στειλε ενα εμαιλ στους καθηγητες, εγω που εστειλα στον Χαραλαμποπουλο μου απαντησε οτι εφοσον χρωσταω τα παλια 2β τωρα θα χρωσταω τα Γ και δεν θα δωθει καποια αλλη εξεταση για παλιους (χαριστικη) η με παλια υλη! επισης η γραμματεια ειχε πει θα εβγαζει ανακοινωση οπου θα ελυνε αυτο το προβλημα αλλα παλι οταν μιλησα μου ειπαν μιλα με τους καθηγητες, αυτοι περνουν αποφαση, εμεις βγαζουν ανακοινωση!
petra
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 42
Joined: Wed Jul 06, 2011 4:51 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Πρωην Μαθηματικα 2Β / 3Α

Post by petra »

Ναι αλλα εφοσων πλέον υπαρχει πράξη νομοθετικού περιεχομένου, υπούργική απόφαση ο,τι ειναι τελοσπαντων αυτο. Ειναι υποχρεωμένοι να εξετάσουν τα εαρινά. Αρα εφόσων τα ΙΙβ ηταν εαρινό θεωρητικά πρέπει να εξεταστει. Για αυτό ρωτάω. Πλέον δεν ειναι ούτε θέμα των καθηγητών. Ειναι υποχρεωμένοι. Πάντα όμως μπορεί να γίνει η μαλακία με τα προγράμματα. Στη γραμματεία πάντως μου ειπαν να τα δηλώσω ως
Μαθηματικά ΙΙβ.
riptor01
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 101
Joined: Wed Jun 02, 2010 2:09 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Πρωην Μαθηματικα 2Β / 3Α

Post by riptor01 »

εγω το εμαιλ το εστειλα αφου ειχε βγει η ανακοινωση με το χειμερινο προγραμμα εξετασης και η ανακοινωση για την εκτακτη εξεταση! φανταζομαι γνωριζε ο ανθρωπος για αυτο. Θα καλεσω αυριο την γραμματεια να δω μηπως κανονισουν αυτοι κατι με τους καθηγητες και αλλαξει κατι γιατι οπως ειπες και εσυ αλλα και εγω (για αυτο και ξεκινησα το θεμα αυτο) πρεπει να μαθουμε συντομα!!
Post Reply

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”