Ακαδημαϊκή Ταυτότητα

Ανακοινώσεις, συζητήσεις και προβληματισμοί που αφορούν το Πολυτεχνείο γενικότερα.
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
stam
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 250
Joined: Mon Jun 14, 2010 4:50 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Ακαδημαϊκή Ταυτότητα

Post by stam »

ρωτάει και για αλλεργίες και για δωρητή οργάνων..weird..
let's go design
User avatar
SlasherG
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 2526
Joined: Sat Nov 13, 2010 12:39 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Somewhere I Belong

Re: Ακαδημαϊκή Ταυτότητα

Post by SlasherG »

Εμένα μου το έβγαλε με κόκκινα γράμματα, κι όταν πήγα να κάνω οριστική υποβολή μου έγραψε εμφανίστηκε σφάλμα. εσείς μέχρι πολύ φτάσατε?
Come ride with me
Through the veils of history
I'll show you how god
falls asleep on a job.


______________________________________________

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win
User avatar
Enositis
Praetorian
Praetorian
Posts: 3714
Joined: Wed Sep 22, 2010 11:47 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male

Re: Ακαδημαϊκή Ταυτότητα

Post by Enositis »

SlasherG wrote:Εμένα μου το έβγαλε με κόκκινα γράμματα, κι όταν πήγα να κάνω οριστική υποβολή μου έγραψε εμφανίστηκε σφάλμα. εσείς μέχρι πολύ φτάσατε?
με κοκκινα γραμματα και μενα το χε. με κοκκινα συμβολιζει αυτο το οποιο άλλαηξες δεν ειναι καποιος σφάλμα. αλλου θα σου κολλησε
User avatar
Siamonas
Naval Seeder
Naval Seeder
Posts: 198
Joined: Mon Sep 19, 2011 4:44 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male

Re: Ακαδημαϊκή Ταυτότητα

Post by Siamonas »

stam wrote:ρωτάει και για αλλεργίες και για δωρητή οργάνων..weird..
Το καλό είναι ότι είναι προαιρετικό....ενδιαφέρον είναι αυτό με τις αλλεργίες σε κάθε περίπτωση!!
Αλλά η αναγραφή του αν είσαι δωρητής οργάνων είναι θανάσιμη, κυριολεκτικά όμως, επιλογή!!
User avatar
castiel
Praetorian
Praetorian
Posts: 6466
Joined: Tue Oct 05, 2010 8:08 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male
Location: 501 Not Implemented

Re: Ακαδημαϊκή Ταυτότητα

Post by castiel »

Siamonas wrote: Αλλά η αναγραφή του αν είσαι δωρητής οργάνων είναι θανάσιμη, κυριολεκτικά όμως, επιλογή!!
έχω την εντύπωση πως έχει περάσει ένας νόμος που το default είναι να είμαστε δωρητές και να πρέπει να κάνουμε αίτηση για να μην είμαστε.
σίγουρα είχε κατατεθεί στη βουλή πέρσι, αλλά δεν ξέρω αν πέρασε τελικά ή όχι. πάντως γινόταν μεγάλη συζήτηση στο ιντερνετ.
Now dance, fucker, dance | Man, I never had a chance | And no one even knew | It was really only you
And now you'll lead the way | Show the light of day | Nice work you did | You're gonna go far, kid..


___P.S.___

Έβαλε ο Θεός σημάδι
παλικάρι στα Σφακιά
κι ο πατέρας του στον Άδη
άκουσε μια τουφεκιά.
User avatar
GiannisAna
Private
Private
Posts: 4
Joined: Sun Sep 30, 2012 11:12 am
Σχολή: Χημικός
Gender: Male

Re: Ακαδημαϊκή Ταυτότητα

Post by GiannisAna »

για τις δωρεές οργάνων και εγω αυτήν την εντύπωση έχω,το είχα ακούσει κάπου...νομίζω όμως οτι θα ισχύει απο το 2013-14

τώρα για την ακαδημαϊκη ταυτότητα
έχω κάνει την αίτηση απο την προηγούμενη Δευτέρα!
Αλλά οτάν μπαίνω βλέπω ακόμα ότι περιμένει την έγκριση της γραμματείας.
Πόσο καιρό θέλει?

ΥΣ. είμαι πρωτοετής.
User avatar
castiel
Praetorian
Praetorian
Posts: 6466
Joined: Tue Oct 05, 2010 8:08 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male
Location: 501 Not Implemented

Re: Ακαδημαϊκή Ταυτότητα

Post by castiel »

είναι καθαρά θέμα γραμματείας, δεν υπάρχει στάνταρ χρόνος.
από τη στιγμή που θα εγκριθεί, την παίρνεις γρήγορα, το θέμα είναι μέχρι την έγκριση :P
κανα πρωινό παρε κανα τηλεφωνάκι να ρωτήσεις.. να τονίσεις ότι είσαι πρωτοετής, οπότε δεν υπάρχει θέμα με ηλεκτρονική εγγραφή στο εξάμηνο ;)
Now dance, fucker, dance | Man, I never had a chance | And no one even knew | It was really only you
And now you'll lead the way | Show the light of day | Nice work you did | You're gonna go far, kid..


___P.S.___

Έβαλε ο Θεός σημάδι
παλικάρι στα Σφακιά
κι ο πατέρας του στον Άδη
άκουσε μια τουφεκιά.
User avatar
GiannisAna
Private
Private
Posts: 4
Joined: Sun Sep 30, 2012 11:12 am
Σχολή: Χημικός
Gender: Male

Re: Ακαδημαϊκή Ταυτότητα

Post by GiannisAna »

έλεγα να πήγαινα αύριο..
γιατί θέλει ο αδελφός μου ένα χαρτί που λέει ότι είμαι φοιτητής,για την κάρτα σιτησής του.
μήπως μπορώ να το ζητήσω και αυτό απο το τηλέφωνο?
για την κάρτα σίτησης τι θα πρέπει να κάνω εγω?εννοώ απο δικαιολογητικά.ξέρω οτι θέλει φωτογραφίες,πάσο και εκκαθαριστικό απο την εφορία,ισχύουν ακόμα αυτα?

επειδή έβγαλε σχετική ανακοίνωση η σχολή,εγώ πρέπει να κάνω ηλεκτρονική εγγραφή?
User avatar
castiel
Praetorian
Praetorian
Posts: 6466
Joined: Tue Oct 05, 2010 8:08 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male
Location: 501 Not Implemented

Re: Ακαδημαϊκή Ταυτότητα

Post by castiel »

τηλεφωνικά δεν νομίζω να μπορούν να εξυπηρετήσουν, γιατί για να ζητήσεις βεβαίωση σπουδών πρέπει να κάνεις μια αίτηση. δεν χάνεις τίποτα να τηλεφωνήσεις πάντως..
Αν επείγεσαι ζήτα τους ευγενικά και πεστους γιατι το θελεις αμεσα.. δεν ξέρω τη γραμματεία σας, αλλά σε τέτοιες περιπτώσεις δεν προτείνω "τσαμπουκάδες" γιατί μπορούν αν θέλουν να σου κάνουν τη ζωή δύσκολη.

αν δεν κάνω λάθος, οι πρωτοετείς στο πρώτο εξάμηνο δεν κάνουν ηλεκτρονική εγγραφή, δεν νομίζω να έχει αλλάξει κάτι στη σχολή χημικών μηχ.
αν η ανακοίνωση λέει και για τους πρωτοετείς, τότε ναι, θα πρέπει να κάνεις..
Now dance, fucker, dance | Man, I never had a chance | And no one even knew | It was really only you
And now you'll lead the way | Show the light of day | Nice work you did | You're gonna go far, kid..


___P.S.___

Έβαλε ο Θεός σημάδι
παλικάρι στα Σφακιά
κι ο πατέρας του στον Άδη
άκουσε μια τουφεκιά.
User avatar
GiannisAna
Private
Private
Posts: 4
Joined: Sun Sep 30, 2012 11:12 am
Σχολή: Χημικός
Gender: Male

Re: Ακαδημαϊκή Ταυτότητα

Post by GiannisAna »

μάλιστα.ευχαριστώ
θα πάρω ένα τηλέφωνο πρώτα

από ότι είδα αρχίζουν από αύριο οι εγγραφές,οπότε θα το κοιτάξω τοτε
Post Reply

Return to “Τα Πολυτεχνειακά”