Τι θα αλλαζατε αν ήσασταν τωρα 1ο ετος?

Οτι δεν κολλάει στις υπόλοιπες συζητήσεις!
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Silencer
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 207
Joined: Sun Feb 07, 2010 12:25 pm
Σχολή: Ηλεκτρολόγος

Re: Τι θα αλλαζατε αν ήσασταν τωρα 1ο ετος?

Post by Silencer »

Θα μέθαγα λιγότερο :)
User avatar
BiG
Praetorian
Praetorian
Posts: 324
Joined: Wed Jan 20, 2010 11:20 pm
Gender: Male
Location: Never Never Land

Re: Τι θα αλλαζατε αν ήσασταν τωρα 1ο ετος?

Post by BiG »

Χμ... Μπορεί και να κρατούσα σχέση με μηχανολογίνα.
Μου δώθηκε ευκαιρία και την πέταξα.
Θα είχα πάρει τελείως διαφορετική τροπή.. Είναι αυτό που λένε μια γυναίκα σε στρώνει! Μιλάμε ίσως να ήμουν και άλλος άνθρωπος!
Construction takes years. Destruction a few seconds. Preservation of accomplishments the most effort..
Image
User avatar
vAs
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 565
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:58 pm

Re: Τι θα αλλαζατε αν ήσασταν τωρα 1ο ετος?

Post by vAs »

Τι θα αλλαζατε αν ήσασταν τωρα 1ο ετος?

Σχολή?
PERFECTION is my DIRECTION


╭∩╮(︶︿︶)╭∩╮
User avatar
somekindofgrinder
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 406
Joined: Sun Feb 07, 2010 3:31 pm
Σχολή: Μεταπτυχιακός

Re: Τι θα αλλαζατε αν ήσασταν τωρα 1ο ετος?

Post by somekindofgrinder »

Μυαλα.

Αλλα αυτο ειναι φαυλος κυκλος.Αν δε μεγαλωσεις-δεν αλλαζεις.
"Το πρωί στα καβαλέτα και το βράδυ στα μπαλέτα..."-Λευτέρης Λαζάρου,Cooking Engineer.
User avatar
berge
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 221
Joined: Sun Feb 21, 2010 4:33 pm

Re: Τι θα αλλαζατε αν ήσασταν τωρα 1ο ετος?

Post by berge »

Θα παρακολουθούσα και Σχέδιο ΙΙ. Το παράτησα ο μακάκας και τώρα βαριέμαι τρελά να ασχοληθώ μαζί του... Έχω φάει και την ξενέρα που ακούω (και έτσι είναι) ότι είναι και δύσκολο και αυτό μου μαμάει όλη τη ψυχολογία! Ίσως να μην άφηνα και τον Καδιανάκη. Ένα πολύ καλό φιλαράκι μου, επιμένει στο να μου λέει πως είναι και γαμώ τους μαθηματικούς! Τέλος δεν θα επέλεγα ως μάθημα επιλογής την Φιλοσοφία. Του γράφω και δεν με περνάει.... ΕΛΕΟΣ! Να πεις ότι ήταν και κάνα μάθημα Μηχανολογικό, πάει στο καλό... Με βλέπω πτυχίο και να χρωστάω ακόμα την επιλογή.... :lol:
User avatar
Spyrοs
Praetorian
Praetorian
Posts: 2274
Joined: Wed Feb 24, 2010 11:17 am
Gender: Male
Location: Ithaca, New York, USA
Contact:

Re: Τι θα αλλαζατε αν ήσασταν τωρα 1ο ετος?

Post by Spyrοs »

berge wrote: Τέλος δεν θα επέλεγα ως μάθημα επιλογής την Φιλοσοφία. Του γράφω και δεν με περνάει.... ΕΛΕΟΣ! Να πεις ότι ήταν και κάνα μάθημα Μηχανολογικό, πάει στο καλό... Με βλέπω πτυχίο και να χρωστάω ακόμα την επιλογή.... :lol:
5 φορές έχω κοπεί Φιλοσοφία ... 5 ... Στην κυριολεξία θα μου μείνει για πτυχίο, 5ο έτος είμαι! :?
Image
Προετοιμασία για Μεταπτυχιακές Σπουδές
GRE - GMAT - TOEFL- IELTS
Κατεχάκη 17, Αθήνα - 210.6910882
website: https://globalprep.gr/
Facebook: https://www.facebook.com/globalprep
e-mail: info@globalprep.gr
maurh_8uella
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 572
Joined: Wed Feb 24, 2010 2:31 pm

Re: Τι θα αλλαζατε αν ήσασταν τωρα 1ο ετος?

Post by maurh_8uella »

Και εγώ θα διάλεγα μάλλον Πολιτική Οικονομία αντί για Κοινωνιολογία που μου συνέστησαν οι κομματικοί στις εγγραφές και εγώ ο π@π@ρας τους άκουσα! Επίσης θα ήμουν πιο σοβαρός όσον αφορά το διάβασμα λίγο πιο πριν και κατά τη διάρκεια, κυρίως, της εξεταστικής. Τώρα όσον αφορά την παρακολούθηση μάλλον θα έμπαινα συχνότερα στην αρχή... Έχει πλάκα, τώρα που το σκέφτομαι, ενώ ήμουν κάθε μέρα στους μηχανολόγους δεν έμπαινα σε κανένα σχεδόν μάθημα τον πρώτο χρόνο!
Trist4n
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 729
Joined: Sun Jan 31, 2010 3:13 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Τι θα αλλαζατε αν ήσασταν τωρα 1ο ετος?

Post by Trist4n »

Σχολη. Θα επιανα κατι σε πιο κλασσικο, Νομικη, ισως. Ψυχολογια ακομα καλυτερα, αλλα πιο πολυ σε φαση οπως το κυνηγησε ο Ενυ η εξω. Οχι και Παντειο.
Ισως να μην πηγαινα καν πανεπιστημιο. Θα επαιρνα πιο σοβαρα την κιθαρα και θα γινομουν επαγγελματιας μουσικος. Η θα εμπαινα σε θεατρικη σχολη. Σε καθε περιπτωση, μακρια απο τεχνοκρατια.

Οσον αφορα τα προσωπικα και τις δραστηριοτητες, δε θα αλλαζα τιποτα.
I am going according to plan.
katerinaki2006
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 255
Joined: Wed Jan 20, 2010 11:10 pm

Re: Τι θα αλλαζατε αν ήσασταν τωρα 1ο ετος?

Post by katerinaki2006 »

BiG wrote:Χμ... Μπορεί και να κρατούσα σχέση με μηχανολογίνα.
Μου δώθηκε ευκαιρία και την πέταξα.
Θα είχα πάρει τελείως διαφορετική τροπή.. Είναι αυτό που λένε μια γυναίκα σε στρώνει! Μιλάμε ίσως να ήμουν και άλλος άνθρωπος!
:D :D :D Κάπου τα έχω ξανακούσει εγώ αυτά... Δεν έχεις άδικο... Ισχύει...

Τι θα άλλαζα?
1)Θα δούλευα τα καλοκαίρια σε βιομηχανίες για να δω και στην πράξη κάποια πράγματα...
2)Θα διάβαζα περισσότερα εξειδικευμένα βιβλία
3)Θα πήγαινα στις συνελεύσεις όποτε δεν ξυπνούσα καλά και θα τους έβριζα (ειδικά το δεύτερο έτος)
4)Θα έκανα περισσότερα πράγματα για μένα εκτός σχολής

Τι δεν θα άλλαζα? (εκτός τοπικ)
1) Ότι παρακολουθούσα τα 3 πρώτα έτη όλα τα μαθήματα και όλους τους καθηγητές (εκτός από τον Αδριανόπουλο).
Μέσα από την παρακολούθηση:
α)έκανα πολλές φιλίες από το 1ο ακόμα ακόμα έτος που δεν θα άλλαζα με τίποτα
β)έμαθα πααααρα πολλά από τους καθηγητές, γιατί εντέλει το να παρακολουθείς σου δίνει περισσότερα πράγματα από
το να διαβάζεις απλά ένα άψυχο βιβλίο
γ)όπως και να το κάνεις προσωπικά εγώ έχω ρίξει άπειρα γέλια μέσα στα αμφιθέατρα και με συμφοιτητές και με
καθηγητές που πραγματικά θα μου μείνουν αξέχαστα
δ)δεν θα είχα συνεργασία σε καμία εργασία πράγμα το οποίο σημαίνει περισσότερες ώρες μόνος σου
και μηδενική ανταλλαγή σκέψεων
2) Τα πρωινά ξυπνήματα... Παλι καλά που ξυπνούσα γιατί αν δεν έβαζα πρόγραμμα τότε και δεν ξυπνούσα νωρίς εννοείται ότι ούτε αργότερα θα πατούσα σε μάθημα, το οποίο συνεπάγεται χάσιμο εξαμήνου και χρονιάς
Μη μου τους κύκλους τάραττε!
Αρχιμήδης
User avatar
Λakedaimonas
Praetorian
Praetorian
Posts: 2086
Joined: Thu Jan 21, 2010 1:17 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Τι θα αλλαζατε αν ήσασταν τωρα 1ο ετος?

Post by Λakedaimonas »

katerinaki2006 wrote: 1) Ότι παρακολουθούσα τα 3 πρώτα έτη όλα τα μαθήματα και όλους τους καθηγητές (εκτός από τον Αδριανόπουλο).
Ντροπήηηηηηηη αίαιαιαιαισχος!!!! Δεν παρακολούθησες ανδριανό??!! .... αλλά τι να καταλάβετε χαμστεράκια των ρευστών... 8-) 8-) 8-) 8-)

προφανώς και κάνω πλάκα

Τι θα άλλαζα στο πρώτο έτος, πέρα από αυτά που έχω γράψει πιο πάνω???

1. Θα έβαζα τον eny να ιδρύσει το e-polytexneio δύο χρόνια νωρίτερα.
2. Θα ασχολούμουν πιο πολύ με θέματα και εκδηλώσεις της σχολής αλλά εντελώς εξωκομματικά.
3. Θα κατέβαινα μια φορά την εβδομάδα με τα φιλαράκια και όποιοι άσχετοι ήταν μπροστά και γουστάραν και θα ανοίγαμε βότκες κλπ...έτσι γιατί είμαστε μηχανολόγοι και είμαστε γαμάτοι.
4. Θα κατέβαζα μόνιμα στην σχολή ξαπλώστρα και ομπρέλα(σε συνδυασμό με τα ποτά θα γάμαγε) για τα διαλείμματα.
5. Θα προσπαθούσα να ιδρύσω fraternity στην σχολή στα πρότυπα της αμερικής και φυσικά θα παρότρυνα και άλλα παιδιά να δημιουργούσαν δικές τους.

αν μου έρθουν και άλλα θα το γράψω...
Introduce a little anarchy. Upset the established order and everything becomes chaos. I’m an agent of chaos. Oh, and you know the thing about chaos? It’s fair.
e-polytexneio.gr forum ntua all hail ntua
Post Reply

Return to “Περί ανέμων και υδάτων”