ΓΣ Μηχανολόγων Δευτέρα 09/09/2013

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Onoffon
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 395
Joined: Tue Jun 25, 2013 10:06 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: ΓΣ Μηχανολόγων Δευτέρα 09/09/2013

Post by Onoffon »

knight wrote:Αναστολή λειτουργίας του ΕΜΠ επ' αόριστο μετά από πρόταση του Νίκου Μπελαβίλα (καθηγητή αρχιτεκτονικής) που πρόσκειται στο ΣΥΡΙΖΑ .

Τι σημασία έχει που πρόσκειται ο έν λόγω καθηγητής ? ας αρχίσουν οι χοροί ...ο ΣΥΡΙΖΑ φταίει που κλείσαμε :roll:
Δώς μοι πᾶ στῶ καὶ τὰν γᾶν κινάσω
knight
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 15
Joined: Thu Feb 11, 2010 5:01 am

Re: ΓΣ Μηχανολόγων Δευτέρα 09/09/2013

Post by knight »

Για να γνωρίζουν οι συνάδελφοι τι έγινε ακριβώς. Απαραίτητο είναι να αναλαμβάνουμε τις ευθύνες μας.
Onoffon
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 395
Joined: Tue Jun 25, 2013 10:06 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: ΓΣ Μηχανολόγων Δευτέρα 09/09/2013

Post by Onoffon »

Ενδεχομένως ο καθηγητής αυτός να πρότεινε την αναστολή (δεν το γνωρίζω γι αυτό χρησιμοποιώ το ενδεχομένως ) αλλά η συγκλητος το υπερψήφισε .
Από κει και πέρα η διαφωνία μου είναι στο πως παρουσίασες την είδηση.μου φάνηκε λες και διάβαζα τίτλο είδησης του μεγκα. χρωματισες ΚΟΜΜΑΤΙΚΑ την ανακοίνωση και σε αυτό δεν φταις εσύ αλλά το ότι προωθείται η κομματική και όχι η πολιτική ολοκλήρωση του φοιτητή στα πανεπιστήμια .δεν σε ξέρω και δεν σου κάνω προσωπική "επίθεση" απλά διαφωνώ στο πως χειριστηκες την ανακοίνωση.
Αν κάνω λάθος , ζητώ συγγνώμη.
Δώς μοι πᾶ στῶ καὶ τὰν γᾶν κινάσω
User avatar
mixalishp2
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 94
Joined: Tue Nov 09, 2010 7:19 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: ΓΣ Μηχανολόγων Δευτέρα 09/09/2013

Post by mixalishp2 »

Onoffon wrote:Ενδεχομένως ο καθηγητής αυτός να πρότεινε την αναστολή (δεν το γνωρίζω γι αυτό χρησιμοποιώ το ενδεχομένως ) αλλά η συγκλητος το υπερψήφισε .
Από κει και πέρα η διαφωνία μου είναι στο πως παρουσίασες την είδηση.μου φάνηκε λες και διάβαζα τίτλο είδησης του μεγκα. χρωματισες ΚΟΜΜΑΤΙΚΑ την ανακοίνωση και σε αυτό δεν φταις εσύ αλλά το ότι προωθείται η κομματική και όχι η πολιτική ολοκλήρωση του φοιτητή στα πανεπιστήμια .δεν σε ξέρω και δεν σου κάνω προσωπική "επίθεση" απλά διαφωνώ στο πως χειριστηκες την ανακοίνωση.
Αν κάνω λάθος , ζητώ συγγνώμη.
Το αυτό.
Μπορείς να μας εξηγήσεις τι εννοείς λέγοντας ότι πρέπει να αναλαμβάνουμε τις ευθύνες μας?
knight
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 15
Joined: Thu Feb 11, 2010 5:01 am

Re: ΓΣ Μηχανολόγων Δευτέρα 09/09/2013

Post by knight »

Η ατομική ευθύνη και η ανάληψή της είναι από τις θεμέλιες λίθους της δημοκρατίας αυτό εννοώ.

Φίλε παρουσίασα την είδηση όπως έγινε. Το πώς την εκλαμβάνεις εσύ είναι δικό σου θέμα. Από κει και πέρα, ό,τι γράφω, το γράφω με πλήρη συνείδηση.Δεν έγραψα όπως μετέφρασες(;!) ότι ο ΣΥΡΙΖΑ φταίει, και μην αποδίδεις, και μην χρωματίζεις αυτά που γράφω όπως θες εσύ. Επίσης μην μου κάνεις τον ψυχαναλυτή και τον δάσκαλο να μου πεις ποιος μου φταίει και ποιος όχι. Για εμένα άσε να ξέρω εγώ καλύτερα.

Φιλικά πάντα.
Onoffon
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 395
Joined: Tue Jun 25, 2013 10:06 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: ΓΣ Μηχανολόγων Δευτέρα 09/09/2013

Post by Onoffon »

Μιλάς για ατομική ευθύνη και πετάς και ένα κόμμα έτσι για το γαμωτο.
Δεύτερον, δεν χρειάζεται να υπογραμμιζεις το ΕΣΥ γιατί πολύ απλά σου είπα την δική μου άποψη και δεν εξέφρασα κανέναν αλλο.
Τρίτον, εφόσον γράφεις κάτι σε ένα φόρουμ ταυτόχρονα πρέπει να είσαι σε θέση να δεχτείς και την κριτική που θα σου γίνει.την έννοια της κριτικής πρέπει να την γνωρίζεις αφού μιλάς για λίθους δημοκρατίας κλπ
Και τέλος δεν σου κάνω κανένα δάσκαλο και ψυχαναλυτή .ποσως με ενδιαφέρει ! Αν τα έχεις ανάγκη μπορείς να απευθυνθείς αλλού .
Φιλικα
Δώς μοι πᾶ στῶ καὶ τὰν γᾶν κινάσω
mnm
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 126
Joined: Tue Sep 14, 2010 4:18 pm

Re: ΓΣ Μηχανολόγων Δευτέρα 09/09/2013

Post by mnm »

knight wrote:Η ατομική ευθύνη και η ανάληψή της είναι από τις θεμέλιες λίθους της δημοκρατίας αυτό εννοώ.

Φίλε παρουσίασα την είδηση όπως έγινε. Το πώς την εκλαμβάνεις εσύ είναι δικό σου θέμα. Από κει και πέρα, ό,τι γράφω, το γράφω με πλήρη συνείδηση.Δεν έγραψα όπως μετέφρασες(;!) ότι ο ΣΥΡΙΖΑ φταίει, και μην αποδίδεις, και μην χρωματίζεις αυτά που γράφω όπως θες εσύ. Επίσης μην μου κάνεις τον ψυχαναλυτή και τον δάσκαλο να μου πεις ποιος μου φταίει και ποιος όχι. Για εμένα άσε να ξέρω εγώ καλύτερα.

Φιλικά πάντα.
Τον ψυχαναλυτή τον κάνεις πρώτα εσύ που υπαινίσσεσαι την αιτία της πρότασης για αναστολή.
Αφου παρουσίασες την είδηση όπως έγινε γιατί δε μας λες ύψος βάρος και σχήμα προσώπου, χρώμα φωνής (τον κάνεις βαρύτονο ή τενόρο) του καθηγητή;
Γεμίσαμε δημοκράτες και αντι-δημοκράτες.

cool m8 και ξεκόλλα απο τα κόμματα.
User avatar
Hurford Schlitzting
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 167
Joined: Mon May 03, 2010 12:45 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: ~complekCity

Re: ΓΣ Μηχανολόγων Δευτέρα 09/09/2013

Post by Hurford Schlitzting »

βρήκα ένα ενδιαφέρον άρθρο του Μπελαβίλα, γκουγκλίζοντας.

ελπίζω να μην υπάρχει πρόβλημα, είναι από την αυγή (πολιτική εφημερίδα, της αριστεράς).

http://www.avgi.gr/article/943106/polut ... atarreusei
bewareofthebigmachine

http://www.stationv3.com/
knight
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 15
Joined: Thu Feb 11, 2010 5:01 am

Re: ΓΣ Μηχανολόγων Δευτέρα 09/09/2013

Post by knight »

Δέχομαι την κριτική όταν αυτή βασίζεται σε επιχειρήματα και όχι σε τσιτάτα.
Επίσης (για το τρίτον) όταν λες ότι "χρωματίζεις.....αλλά δεν φταις εσύ αλλά..." έλεος αγόρι μου, αυτά που γράφεις αμφισβητείς;

Τέλος το ότι συνδέεις την αναφορά σε κόμα, με την ατομική ευθύνη..... τι να πω, εκτός τόπου και χρόνου.

Ανάγκη από δασκάλους και μάθημα έχω. Από ψυχολόγο όχι ακόμα.
User avatar
mixalishp2
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 94
Joined: Tue Nov 09, 2010 7:19 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: ΓΣ Μηχανολόγων Δευτέρα 09/09/2013

Post by mixalishp2 »

knight wrote:Η ατομική ευθύνη και η ανάληψή της είναι από τις θεμέλιες λίθους της δημοκρατίας αυτό εννοώ.

Φίλε παρουσίασα την είδηση όπως έγινε. Το πώς την εκλαμβάνεις εσύ είναι δικό σου θέμα. Από κει και πέρα, ό,τι γράφω, το γράφω με πλήρη συνείδηση.Δεν έγραψα όπως μετέφρασες(;!) ότι ο ΣΥΡΙΖΑ φταίει, και μην αποδίδεις, και μην χρωματίζεις αυτά που γράφω όπως θες εσύ. Επίσης μην μου κάνεις τον ψυχαναλυτή και τον δάσκαλο να μου πεις ποιος μου φταίει και ποιος όχι. Για εμένα άσε να ξέρω εγώ καλύτερα.

Φιλικά πάντα.
Αν κρίνω από τα γραφόμενα σου μάλλον προσβλήθηκες.Λάθος κατά τη γνώμη μου από τη στιγμή που ο Onoffon μίλησε λογικά, χωρίς εξυπνάδες και υπαινιγμούς για το ατομό σου.Τελικά δεν μας είπες πως συνδέεται η ανάληψη ευθυνών με το γεγονός που μετέφερες.Νομίζω η κομματική προτίμηση του καθηγητή δεν είχε να προσφέρει παραπάνω πληροφορίες για την απόφαση της συγκλήτου.
Locked

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”