ΓΣ Μηχανολόγων Δευτέρα 09/09/2013

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
knight
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 15
Joined: Thu Feb 11, 2010 5:01 am

Re: ΓΣ Μηχανολόγων Δευτέρα 09/09/2013

Post by knight »

Η κομματική προτίμηση είναι μια πληροφορία που φανερώνει μια ιδιότητα που έχει ο εν λόγω καθηγητής. Τίποτα παραπάνω. Παρατέθηκε συμπληρωματικά όπως παλιότερα, που έβλεπα πολύ καιρό στο 030 ένα Α 0 πού είχε τις φάτσες των Παπαδόπουλο και Μαρμαρά, και από κάτω την λέξη WANTED και τους προσδιορισμούς "τσιράκια", "εγκάθετοι" και "τσάτσοι" της κυβέρνησης ΝΔ, ΠΑΣΟΚ και ΔΗΜΑΡ.
Δεν καταλαβαίνω γιατί ενοχλεί τόσο πολύ.
Ο φίλος έγραψε για κομματικοποίηση πρώτα και μετά πολιτικοποίηση.....Τραγική ειρωνεία.
Onoffon
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 395
Joined: Tue Jun 25, 2013 10:06 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: ΓΣ Μηχανολόγων Δευτέρα 09/09/2013

Post by Onoffon »

Knight σου είπα πολύ ξεκάθαρα ότι την κριτική μου την έκανα στο τι έγραψες και όχι σε σένα.εσυ χαρακτηρισες το άτομο μου.παρολα αυτά δεν θα προσβληθω και δει από κάποιον που κάνει μαθήματα δημοκρατίας αλλά δεν δέχεται την κριτική.επισης που αμφισβητώ τον εαυτό μου? είπα κάτι που με αναίρεσα? στο επαναλαμβάνω λοιπόν ότι ΝΑΙ έβαλες κομματικό τόνο σε μια είδηση που αφορά τους πάντες και που πάρθηκε από ιδαχ συγκλητο και δεπ. Και τα περί τσιτατων Χμμμ γνωστή ατάκα
knight wrote:
Τέλος το ότι συνδέεις την αναφορά σε κόμα, με την ατομική ευθύνη..... τι να πω, εκτός τόπου και χρόνου
Αυτό το βαπτιζεις επιχείρημα;;
Όντως έχεις ανάγκη από δασκάλους και μάθημα
Φιλικά
Δώς μοι πᾶ στῶ καὶ τὰν γᾶν κινάσω
knight
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 15
Joined: Thu Feb 11, 2010 5:01 am

Re: ΓΣ Μηχανολόγων Δευτέρα 09/09/2013

Post by knight »

Κnight σου είπα πολύ ξεκάθαρα ότι την κριτική μου την έκανα στο τι έγραψες και όχι σε σένα>>>>>>δίκιο έχεις. δεν τα έγραφα εγώ αυτά που έγραφα (ανώνυμα).
"Εσυ χαρακτηρισες το άτομο μου">>>"μου φάνηκε λες και διάβαζα τίτλο είδησης του μεγκα. χρωματισες ΚΟΜΜΑΤΙΚΑ την ανακοίνωση και σε αυτό δεν φταις εσύ αλλά...", "Όντως έχεις ανάγκη από δασκάλους και μάθημα"
παρολα αυτά δεν θα προσβληθω και δει από κάποιον που κάνει μαθήματα δημοκρατίας αλλά δεν δέχεται την κριτική.>>>>>> μερικά ποστ πιο πάνω : "Δέχομαι την κριτική όταν αυτή βασίζεται σε επιχειρήματα και όχι σε τσιτάτα."
Αυτό το βαπτιζεις επιχείρημα;;>>>> Νηπιακά εξηγώ :εκτός τόπου και χρόνου = δεν υπάρχει σύνδεση μεταξύ τους.

Μάθε να διαβάζεις.
Onoffon
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 395
Joined: Tue Jun 25, 2013 10:06 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: ΓΣ Μηχανολόγων Δευτέρα 09/09/2013

Post by Onoffon »

Τι έκανες λοιπόν στο τελευταίο σου πόστ . Πήρες φράσεις και τις παραθέσες χωρίς συνοχή και έβγαλες ένα ωραίο κειμενάκι ώστε να καταλήξεις πάλι στις νουθεσίες..σε ευχαριστώ δεν θα πάρω.και επειδή δεν θα συνεχίσω την κόντρα για κάτι που αυτονόητα σου είπαν και άλλοι συνάδελφοι θα σε χαιρετίσω εδώ .
Καλό σου βράδυ knight
Αργά η γρήγορα το ΕΜΠ θα ανοίξει και πάλι και εύχομαι να μην στερηθεί κανείς τα μαθήματα του .
Δώς μοι πᾶ στῶ καὶ τὰν γᾶν κινάσω
knight
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 15
Joined: Thu Feb 11, 2010 5:01 am

Re: ΓΣ Μηχανολόγων Δευτέρα 09/09/2013

Post by knight »

Καλά κάνεις και κλείνεις εδώ την κουβέντα γιατί όσο και να γράφουμε,δε θα βρεθεί κοινός τόπος.Χαίρομαι που είναι ευχή και των δύο μας να ανοίξει το Ε.Μ.Π.Καλό βράδυ.
Prof Lego
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 72
Joined: Fri Jan 22, 2010 6:14 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Contact:

Re: ΓΣ Μηχανολόγων Δευτέρα 09/09/2013

Post by Prof Lego »

Ήμαρτον! Αν είναι δυνατόν! Μέχρι κ σε αυτό το 100% ενημερωτικό τόπικ βρήκατε να ασχοληθείτε με πόλωση ΝΔ-Σύριζα, Μνημόνιο- Αντιμνημόνιο κι όλα τα σχέτικα;;; Δεν υπάρχει άσπρο-μαύρο. Λες κ το ένα απ' τα δύο κόμματα νοιάζεται για το καλό του πανεπιστημίου κ δεν γίνονται όλα για τα διοικητικά συμφέροντα.
Σταματήστε τις πολώσεις ffs! Έτσι δεν θα πάμε ποτέ μπροστά
Onoffon
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 395
Joined: Tue Jun 25, 2013 10:06 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Απ: ΓΣ Μηχανολόγων Δευτέρα 09/09/2013

Post by Onoffon »

Prof Lego wrote:Ήμαρτον! Αν είναι δυνατόν! Μέχρι κ σε αυτό το 100% ενημερωτικό τόπικ βρήκατε να ασχοληθείτε με πόλωση ΝΔ-Σύριζα, Μνημόνιο- Αντιμνημόνιο κι όλα τα σχέτικα;;; Δεν υπάρχει άσπρο-μαύρο. Λες κ το ένα απ' τα δύο κόμματα νοιάζεται για το καλό του πανεπιστημίου κ δεν γίνονται όλα για τα διοικητικά συμφέροντα.
Σταματήστε τις πολώσεις ffs! Έτσι δεν θα πάμε ποτέ μπροστά
Ειλικρινα προφ διαβασες ολα τα σχολια και καταλαβες αυτο που εγραψες παραπανω??

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
Δώς μοι πᾶ στῶ καὶ τὰν γᾶν κινάσω
cafu
Private
Private
Posts: 4
Joined: Sun Oct 23, 2011 5:53 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: ΓΣ Μηχανολόγων Δευτέρα 09/09/2013

Post by cafu »

Ξερει κανεις τι αποφασισαν οι εργαζομενοι αυτη την βδομαδα?Θα συνεχισουν 5θημερες απεργειες???
ChildInTime
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 153
Joined: Tue Mar 02, 2010 11:08 pm

Re: ΓΣ Μηχανολόγων Δευτέρα 09/09/2013

Post by ChildInTime »

Σήμερα κάνουν συνέλευση και λογικά θα συνεχίσουν. Παρεμπιπτόντως ορίστηκε απο το Δ.Σ. του συλλόγου σήμερα γενική συνέλευση για την Τρίτη 1/10
a_nikos
Praetorian
Praetorian
Posts: 1784
Joined: Thu Oct 25, 2012 2:10 pm
Gender: Male
Location: Athens

Re: ΓΣ Μηχανολόγων Δευτέρα 09/09/2013

Post by a_nikos »

Συνεντευξη τυπου του προεδρειου της συνοδου των πρυτανεων τη δευτερα στα γραφεια της ΕΣΗΕΑ, Ακαδημιας 20, 3ος οροφος.

Περισσοτερα
http://www.ntua.gr/announcements/rector ... _typos.pdf
http://www.travbuddy.com/maps/6761343
Locked

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”