Δημοσίευση φωτογραφιών συλληφθέντων για ληστεία

Συζητήσεις για πολιτικά και οικονομικά θέματα
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
Nameless49532
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Posts: 210
Joined: Sun May 30, 2010 3:57 pm

Re: Δημοσίευση φωτογραφιών συλληφθέντων για ληστεία

Post by Nameless49532 »

σωστός, castiel.

λολ οι μπάτσοι λέει τους χτύπησαν κατά την ώρα της σύλληψης. είχαν και όμηρο λέει.

πλάκα κάνετε ρε;;

https://athens.indymedia.org/front.php3 ... id=1454490
red dwarf
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 37
Joined: Mon Jul 26, 2010 11:06 am

Re: Δημοσίευση φωτογραφιών συλληφθέντων για ληστεία

Post by red dwarf »

"Παρόλα αυτά ο Ανδρέας-Δημήτρης Μπουρζούκος είναι δυνατός,αξιοπρεπής και με ακλόνητο ηθικό."

Αξιοπρεπης..... Αχαχαχαχα
Κλαιω με την παρτη τους...
Ωρες ωρες το μεγαλυτερο μου ονειρο ειναι να βαραω τυπους που γραφουν κατι τετοια.

Α και να μην ξεχασω το καλυτερο αυτης της επιστολης-αρθρο τι στο καλο ηταν : " δυναμη στους συλληφθεντες"
Ρε ουστ απο εδω!
User avatar
Nameless49532
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Posts: 210
Joined: Sun May 30, 2010 3:57 pm

Re: Δημοσίευση φωτογραφιών συλληφθέντων για ληστεία

Post by Nameless49532 »

κι εγώ θέλω να κλάψω με τη δικιά σου πάρτη. αυτό βρήκες να σχολιάσεις;

επίσης, αυτοί είναι αξιοπρεπέστατοι σε συγκριση με όλα τα κοράκια που έχουν πέσει πάνω τους.
red dwarf
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 37
Joined: Mon Jul 26, 2010 11:06 am

Re: Δημοσίευση φωτογραφιών συλληφθέντων για ληστεία

Post by red dwarf »

Μωρε δικιο εχεις..
Επρεπε τα 'κορακια' να τους φερονται πιο ευγενικα. Να τους σερβιρουν κανενα τσαι για να ηρεμησουν, με τοσα που περασαν. Βλεπεις, δυσκολη η ζωη του ληστη.. Ασε δε του τρομοκρατη..
User avatar
Enositis
Praetorian
Praetorian
Posts: 3714
Joined: Wed Sep 22, 2010 11:47 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male

Re: Δημοσίευση φωτογραφιών συλληφθέντων για ληστεία

Post by Enositis »

Nameless49532 wrote:κι εγώ θέλω να κλάψω με τη δικιά σου πάρτη. αυτό βρήκες να σχολιάσεις;

επίσης, αυτοί είναι αξιοπρεπέστατοι σε συγκριση με όλα τα κοράκια που έχουν πέσει πάνω τους.
για ποιο λόγο έπεσαν πάνω τους πιστεύεις;
User avatar
Nameless49532
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Posts: 210
Joined: Sun May 30, 2010 3:57 pm

Re: Δημοσίευση φωτογραφιών συλληφθέντων για ληστεία

Post by Nameless49532 »

Είναι δύο οι συμπεριφορές που ξέρεις εσύ ε; ή σερβίρεις τσάι ή θα βασανίζεις και θα ξυλοκοπείς για 4 ώρες τον άλλο.
Με αυτά σου τα λόγια κι εσύ σα κοράκι συμπεριφέρεσαι. ελπίζω να πάρεις μυρωδιά κάποια στιγμή τί λες.
για ποιο λόγο έπεσαν πάνω τους πιστεύεις;
δε μιλάω για τη σύλληψη. μιλάω για όλα όσα ακολούθησαν. από τα βασανιστήρια, μέχρι την περιφορά στα δελτία ειδήσεων, τις δηλώσεις υπουργού, την κουβέντα εδώ κλπ.

επίσης, σε περίπτωση που δεν είναι ξεκάθαρο, εγώ δεν είμαι υπέρ των ληστειών και των τρομοκρατικών χτυπημάτων. δε μιλάμε για αυτό αυτή τη στιγμή.
red dwarf
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 37
Joined: Mon Jul 26, 2010 11:06 am

Re: Δημοσίευση φωτογραφιών συλληφθέντων για ληστεία

Post by red dwarf »

ηλπιζα οτι θα μπορουσες να καταλαβεις φυσικα οτι 'το τσαι' ειναι μια ακραια απαντηση για την ακραια ιδεολογια που υπαρχει πισω απο το αρθρο. μια ακραια απαντηση στην παραλογη υπερασπιση τρομοκρατων και ληστων.
αλλα μαλλον στερεισαι απλης λογικης, οτι ο τρομοκρατης ειναι χειροτερος για μια κοινωνια απο εναν μπατσο 'κορακι'.
καλο θα ηταν να μαθεις να ξεχωριζεις γενικα το καλο απο το κακο. και πιο ειδικα το μετριο(= μπατσος) απο το χειρότερο( εγκληματιας)
User avatar
Kuchiki_Byakuya
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 6498
Joined: Fri Oct 22, 2010 6:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Seireitei

Re: Δημοσίευση φωτογραφιών συλληφθέντων για ληστεία

Post by Kuchiki_Byakuya »

ρε παιδιά ηρεμήστε.

προφανώς και πρέπει να τιμωρηθούν οι μπάτσοι που το έκαναν αυτό (ακόμα και αν είναι ένας, ο αξιωματικός υπηρεσίας, δεν δικαιούται να μην ξέρει) και πρέπει να τιμωρηθούν με φυλάκιση και όχι με απόλυση.

απλά ο ενωσίτης λέει ότι δεν υπάρχει η ίδια αντίδραση όταν τα τρομοκρατικά χτυπήματα πετυχαίνουν και σκοτώνονται άνθρωποι (επιχειρηματίες και πολιτικοί της δεξιάς κατά κύριο λόγο, ή ακόμα και εντελώς αθώοι), λόγω των ενοχικών συνδρόμων της δεξιάς και την ιδεολογική κυριαρχία της αριστεράς.
User avatar
Nameless49532
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Posts: 210
Joined: Sun May 30, 2010 3:57 pm

Re: Δημοσίευση φωτογραφιών συλληφθέντων για ληστεία

Post by Nameless49532 »

ντάξει. ο καθένας ας κοιτάξει τα γεγονότα, ας συγκρίνει τα μεγέθη, κι ας βγάλει τα συμπεράσματά του.
red dwarf
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 37
Joined: Mon Jul 26, 2010 11:06 am

Re: Δημοσίευση φωτογραφιών συλληφθέντων για ληστεία

Post by red dwarf »

λογικο να τιμωρηθουν ειτε με απολυση ειτε με φυλακιση.
απλα κοιταζοντας τα 2 γεγονοτα-αδικηματα( αυτα των συλληφθεντων και αυτα των αστυνομικων), ας μπορουμε να καταλαβουμε τουλαχιστον οτι το ενα ειναι πιο βαρυ απο το αλλο. στοιχειωδης λογικη ειναι..
Post Reply

Return to “Πολιτική-Οικονομία”