Ερωτήσεις φοιτητών προς ΠΑΣΠ-ΕΜΠ

Ανακοινώσεις, συζητήσεις και προβληματισμοί που αφορούν το Πολυτεχνείο γενικότερα.
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
Λakedaimonas
Praetorian
Praetorian
Posts: 2086
Joined: Thu Jan 21, 2010 1:17 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Ερωτήσεις φοιτητών προς ΠΑΣΠ-ΕΜΠ

Post by Λakedaimonas »

PolyteXneio FM

Φοιτητικές Εκλογές 2011



Συνέντευξη ΠΑΣΠ-ΕΜΠ


Σύνθεση:

PolyteXneio FM: Σταύρος Καΐρης "Λakedaimonas" (διπλ. Μηχανολόγος Μηχανικός, ΔΠΜΣ Ναυπηγών)
ΠΑΣΠ-ΕΜΠ: Χρήστος Κατσέλης (ΧΜ) & Γιώργος Στρουμπούλης (ΜΜ)

==========================================================================

Στο παρόν topic μπορούν όποιοι φοιτητές το επιθυμούν να αναρτήσουν ερωτήσεις τους προς την ΠΑΣΠ-ΕΜΠ.
Οι ερωτήσεις αυτές θα πρέπει να είναι σαφούς και συγκεκριμένου περιεχομένου, με άλλα λόγια πρέπει να είναι 2-3 γραμμές το πολύ.

Το topic θα κλειδωθεί στις 8 Μαΐου και όλες οι ερωτήσεις που θα γίνουν θα αναρτηθούν δημοσίως.
Introduce a little anarchy. Upset the established order and everything becomes chaos. I’m an agent of chaos. Oh, and you know the thing about chaos? It’s fair.
e-polytexneio.gr forum ntua all hail ntua
User avatar
giwrgos_pap
Captain
Captain
Posts: 131
Joined: Mon Aug 09, 2010 6:01 am
Location: Μαρούσι

Re: Ερωτήσεις φοιτητών προς ΠΑΣΠ-ΕΜΠ

Post by giwrgos_pap »

"Γιατί κάποιος να θέλει να γραφτεί στην ΠΑΣΠ; Τι όφελος έχει κάποιος που οργανώνεται ως ΠΑΣΠίτης σε σχέση με τον απλό ανένταχτο φοιτητή;"
User avatar
iamlost
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 132
Joined: Thu Jan 21, 2010 8:06 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Ερωτήσεις φοιτητών προς ΠΑΣΠ-ΕΜΠ

Post by iamlost »

Γιατι η πασπ λέει ότι είναι ανεξάρτητη του πασόκ και το πασόκ την αναφέρει σαν φοιτητική του παράταξη?
User avatar
Vladimir
Praetorian
Praetorian
Posts: 383
Joined: Mon Oct 11, 2010 8:17 pm
Gender: Male

Re: Ερωτήσεις φοιτητών προς ΠΑΣΠ-ΕΜΠ

Post by Vladimir »

''Γιατί πιστεύετε πως η ΠΑΣΠ δεν εμπνέει κανένα σεβασμό στις υπόλοιπες παρατάξεις, όπως φαίνεται στις γενικές συνελεύσεις, ενω επίσης δεν αριθμεί πολλά μέλη? Ποιό ρόλο αναλαμβάνει στο ΕΜΠ?''
mysterious wrote:Από ένα πορνόγερο ως και του λόγου σας, περίμενα να αποφεύγατε αυτή την στενωπό! Όμως, αν και ραμολί, επιδίδεστε, λίαν επιτυχώς, στο κασκαντεριλίκιον!!! Γι'αυτό σας αρμόζει ένα ΕΥΓΕ για το κοινωνικόν έργον που επιτελείτε! RESPECT, βοήθειά μας!!!!
User avatar
Enositis
Praetorian
Praetorian
Posts: 3714
Joined: Wed Sep 22, 2010 11:47 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male

Re: Ερωτήσεις φοιτητών προς ΠΑΣΠ-ΕΜΠ

Post by Enositis »

Γράφω για την ΠΑΣΠ ναυπηγών.Εαν δεν ειναι υπευθυνο το παιδι για την ΠΑΣΠναυπηγων στη συνεντευξη ας σβηστει

"Περσυ η ΠΑΣΠ έσπασε την πρωτοκαθεδρία της ΔΑΠ μετα απο 20 και πλέον χρόνια στους ΝΜΜ.Προφανώς οι φοιτητές το επέλεξαν αυτο γιατί κάτι στην πολιτική της ΔΑΠ σε κάτι δεν τους άρεσε.Που διαφοροποιήθηκε λοιπον η πολιτική της ΠΑΣΠ;Ποια τα επιτεύγματα της τον ένα αυτο χρόνο;Γιατι να την ψηφίσω ώστε να επανεκλεγεί;"
User avatar
Doublecore
Praetorian
Praetorian
Posts: 1950
Joined: Thu Jan 21, 2010 2:58 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Location: Top Secret

Re: Ερωτήσεις φοιτητών προς ΠΑΣΠ-ΕΜΠ

Post by Doublecore »

"Ως ΠΑΣΠ πιστευετε πως το προγραμμα σπουδων των σχολων του ΕΜΠ ειναι αυτο που πρεπει να ειναι?Τι αλλαγες προτιθεστε να προτεινετε για την αλλαγη του στις σχολες του ΕΜΠ με σκοπο την βελτιωση του σε επιπεδο περιεχομενου μαθηματων, ποιοτητας διδασκαλιας και καλυτερης συνδεσης με την αγορα εργασιας?"
Information learned is more valuable than information given.
φορουμ εμπ e-polytexneio.gr forum ntua


Remember, it's just a ride
lakua
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 54
Joined: Mon Oct 11, 2010 2:18 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Ερωτήσεις φοιτητών προς ΠΑΣΠ-ΕΜΠ

Post by lakua »

ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΕΙΣΤΕ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ ΤΗΣ ΠΑΣΠ 1) ΓΙΑΤΙ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΣΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΙΔΕΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ Ή 2) ΓΙΑΤΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΑ ΝΟΥ ΚΑΙ ΤΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΣΑΣ ΑΝΕΛΙΞΗ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΣΥΝΗΘΩΣ ;
η ζωή είναι η κόλαση ή ο παράδεισος
ο κάθε άνθρωπος έχει τη δυνατότητα επιλογής ή του ενός ή του άλλου.....
koukoulomenos
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 16
Joined: Thu Jan 27, 2011 2:53 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Ερωτήσεις φοιτητών προς ΠΑΣΠ-ΕΜΠ

Post by koukoulomenos »

Ερώτηση 1: Η πασπ ή η δαπ κάνει τα καλύτερα party?

Ερώτηση 2: Η δαπ πάει ρουβά. Η πασπ πως θα "απαντήσει" σε αυτή την πρόκληση?

Ερώτηση 3: Πόσα μου δίνουν για να τους ψηφίσω?

Ερώτηση 4: Άμα μπω στην πασπ θα μου κλείσει πρώτο τραπέζι πίστα σε μαγαζί της επιλογής μου με μπουκάλι κερασμένο? Θα μου κλείσει εισιτήρια αεροπλάνου πήγαινε-έλα για ένα ταξίδι που θέλω να κάνω?

Τουλάχιστον να έχει νόημα το "Μαζί τα φάγαμε"...
User avatar
Spyrοs
Praetorian
Praetorian
Posts: 2274
Joined: Wed Feb 24, 2010 11:17 am
Gender: Male
Location: Ithaca, New York, USA
Contact:

Re: Ερωτήσεις φοιτητών προς ΠΑΣΠ-ΕΜΠ

Post by Spyrοs »

koukoulomenos wrote:Ερώτηση 1: Η πασπ ή η δαπ κάνει τα καλύτερα party?

Ερώτηση 2: Η δαπ πάει ρουβά. Η πασπ πως θα "απαντήσει" σε αυτή την πρόκληση?

Ερώτηση 3: Πόσα μου δίνουν για να τους ψηφίσω?

Ερώτηση 4: Άμα μπω στην πασπ θα μου κλείσει πρώτο τραπέζι πίστα σε μαγαζί της επιλογής μου με μπουκάλι κερασμένο? Θα μου κλείσει εισιτήρια αεροπλάνου πήγαινε-έλα για ένα ταξίδι που θέλω να κάνω?

Τουλάχιστον να έχει νόημα το "Μαζί τα φάγαμε"...
Σοβαρευτείτε και κάντε σωστές ερωτήσεις. Η ειρωνεία και η απαξίωση δεν οδήγησαν ποτέ πουθενά.
Image
Προετοιμασία για Μεταπτυχιακές Σπουδές
GRE - GMAT - TOEFL- IELTS
Κατεχάκη 17, Αθήνα - 210.6910882
website: https://globalprep.gr/
Facebook: https://www.facebook.com/globalprep
e-mail: info@globalprep.gr
User avatar
castiel
Praetorian
Praetorian
Posts: 6466
Joined: Tue Oct 05, 2010 8:08 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male
Location: 501 Not Implemented

Re: Ερωτήσεις φοιτητών προς ΠΑΣΠ-ΕΜΠ

Post by castiel »

σχετικά με την πασπ των ναυπηγών, μιας και θα έχετε τις ερωτήσεις 2 μέρες νωρίτερα, ρωτήστε κάποιον υπεύθυνο :p

πέρσι η πασπ βγήκε πρώτη στις εκλογές του συλλόγου, παρ'όλα αυτά στις συνελεύσεις δεν στηρίχτηκε ανάλογα, με αποτέλεσμα είτε να έχει μεγάλη διαφορά ψήφων από ΔΑΠ και ΕΑΑΚ είτε να μην κατεβάζει πάντα πλαίσιο.
Τι θεωρείτε ότι άλλαξε σε σχέση με πέρσι? γιατί πιστεύετε ότι δεν υπάρχει στήριξη?
Now dance, fucker, dance | Man, I never had a chance | And no one even knew | It was really only you
And now you'll lead the way | Show the light of day | Nice work you did | You're gonna go far, kid..


___P.S.___

Έβαλε ο Θεός σημάδι
παλικάρι στα Σφακιά
κι ο πατέρας του στον Άδη
άκουσε μια τουφεκιά.
Locked

Return to “Τα Πολυτεχνειακά”