kobe bryant vs michael jordan

Αθλητικές συζητήσεις
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
lakers4life24
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1874
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:36 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

kobe bryant vs michael jordan

Post by lakers4life24 »

κατα τη γνωμη σας ποιος ειναι ο καλυτερος ολων των εποχων?
when the body says stop the spirit cries NEVER!!!!
Διάτανος
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1607
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:14 pm
Gender: Male

Re: kobe bryant vs michael jordan

Post by Διάτανος »

δύσκολο.ΠΟΛΥ δύσκολο.

αν και τον κόμπυ τον πρόλαβα στην υπέρτατη ακμή του, αυτά που έκανε ο μιχαλάκης δεν υπήρχαν.
Νομίζω πάντως ότι είναι πολύ κοντά ο ένας στον άλλο.
“The oldest and strongest emotion of mankind is fear, and the oldest and strongest kind of fear is fear of the unknown”
User avatar
vasilhs25
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 84
Joined: Wed Oct 27, 2010 11:52 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: kobe bryant vs michael jordan

Post by vasilhs25 »

Πολυς λογος γινεται για αυτο το θεμα ειδικα μετα το 5ο δαχτυλιδι του Κοβε-μπεικον αλλα μην συγκρινουμε τις π@@τσες με τις βουρτσες... :lol: Οκ και οι δυο εχουν ριξει πολυ δουλεια για να γινουν αυτο που ειναι αλλα ο ενας επαιρνε το πρωταθλημα μονος του και οταν εμπαινε στο παρκε ησουν σιγουρος για το τελικο αποτελεσμα,και ο αλλος περιμενε τον σακιλ και τον γκασολ να τον βγαλουν απο τις τελευταιες θεσεις...
User avatar
Adramelch
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1730
Joined: Sun Jan 24, 2010 3:31 am
Σχολή: Υπ. Διδάκτορας
Gender: Male
Location: Βαρκελώνη

Re: kobe bryant vs michael jordan

Post by Adramelch »

Παιδιά ο Μιχαλάκης πήγε το μπάσκετ σε άλλο επίπεδο. Τι να λέμε τώρα. Δεν λέω, θεός κι ο Koby αλλά δεν είναι Jordan.
I'm a horny engineer Leonard. I never joke about maths or sex.
User avatar
Zoubulbasaur
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 615
Joined: Fri Oct 08, 2010 1:47 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Pallet Town

Re: kobe bryant vs michael jordan

Post by Zoubulbasaur »

Μιχάλης Ιορδάνου 4ever!
Scientists dream about doing great things. Engineers do them
User avatar
master
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 601
Joined: Thu Oct 21, 2010 6:12 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: kobe bryant vs michael jordan

Post by master »

Εγώ είμαι υπέρ του Kobe. Ο μιχάλης ΟΚ θεός αλλά όταν παίζεις man to man στο σημερινό nba έχεις απέναντι σου υπεραθλητές που παίζουν μπάσκετ και είναι πολύ πιο δύσκολο να είσαι καλύτερος τους. Στην εποχή του μιχάλη δεν υπήρχε τρομερή αμυντική λειτουργία σε καμία ομάδα, και δεν υπήρχε η σημερινή έφεση στην μεγάλη ενδυνάμωση των παικτών.
Η ηλιθιότητα έχει όρια. Απλώς είναι πολλοί αυτοί που τα ξεπερνούν.
User avatar
trelomhxmhx
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 339
Joined: Wed Feb 03, 2010 3:12 am

Re: kobe bryant vs michael jordan

Post by trelomhxmhx »

master wrote:Εγώ είμαι υπέρ του Kobe. Ο μιχάλης ΟΚ θεός αλλά όταν παίζεις man to man στο σημερινό nba έχεις απέναντι σου υπεραθλητές που παίζουν μπάσκετ και είναι πολύ πιο δύσκολο να είσαι καλύτερος τους. Στην εποχή του μιχάλη δεν υπήρχε τρομερή αμυντική λειτουργία σε καμία ομάδα, και δεν υπήρχε η σημερινή έφεση στην μεγάλη ενδυνάμωση των παικτών.

τον Kobe θα τον θυμόμαστε μόνο εμείς, ενώ τον Michael και οι επόμενοι μας και οι επόμενοι μας και οι επόμενοι μας....

ο Michael είναι κάτι σαν τον maradona του μπάσκετ, ενώ ο Kobe είναι απλώς ένας καλός μπασκετμπολίστας
User avatar
master
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 601
Joined: Thu Oct 21, 2010 6:12 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: kobe bryant vs michael jordan

Post by master »

trelomhxmhx wrote:
master wrote:Εγώ είμαι υπέρ του Kobe. Ο μιχάλης ΟΚ θεός αλλά όταν παίζεις man to man στο σημερινό nba έχεις απέναντι σου υπεραθλητές που παίζουν μπάσκετ και είναι πολύ πιο δύσκολο να είσαι καλύτερος τους. Στην εποχή του μιχάλη δεν υπήρχε τρομερή αμυντική λειτουργία σε καμία ομάδα, και δεν υπήρχε η σημερινή έφεση στην μεγάλη ενδυνάμωση των παικτών.

τον Kobe θα τον θυμόμαστε μόνο εμείς, ενώ τον Michael και οι επόμενοι μας και οι επόμενοι μας και οι επόμενοι μας....

ο Michael είναι κάτι σαν τον maradona του μπάσκετ, ενώ ο Kobe είναι απλώς ένας καλός μπασκετμπολίστας

Πιστεύω πως ο μιχάλης έμεινε στην ιστορία γιατί απλά την περίοδο που έπαιζε μπάσκετ δεν υπήρχε κανείς άλλος που να μπορεί να κάνει αυτά που έκανε. Πια δεν μπορεί να μίνει άλλος στην ιστορία γιατί απλά είναι πάρα πολλοί οι καλοί μπασκεμπολίστες.
Η ηλιθιότητα έχει όρια. Απλώς είναι πολλοί αυτοί που τα ξεπερνούν.
User avatar
tony stark
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 38
Joined: Thu Jun 24, 2010 1:24 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: kobe bryant vs michael jordan

Post by tony stark »

michael Jordan ο κορυφαίος αθλητής όλων των εποχών.

Trist4n
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 729
Joined: Sun Jan 31, 2010 3:13 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: kobe bryant vs michael jordan

Post by Trist4n »

Μη λετε ανοησιες. Μια χαρα παιχταραδες υπηρχαν την εποχη του Jordan. Οχι και δεν ειχε συναγωνισμο...

Τζορνταν >>> Κομπε. Απλα.

Ο Κομπι μπορει να ειναι εντυπωσιακος στο 1 εναντιον 1, αλλα μεχρι εκει. Ουτε δημιουργικος ειναι, ουτε τιποτα αξιοσημειωτο αμυντικα.

Απο καποιο λαθος εχουν φτασει αυτοι οι δυο να συγκρινονται καν... Εδω το Φιλ Τζακσον ρωτανε και τους απανταει με μασημενα λογια:

"Αλλο ο ενας αλλο ο αλλος"

... Για να μη τους πει "Ειστε μαλακες??? Τζορνταν ο Κομπε? Ουτε καν!"
I am going according to plan.
Post Reply

Return to “Αθλητικά”