Παραγωγή vs Ενέργεια !!

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.

Ε μα ποιος είναι μακράν ο πιο γ@μ@τος τομέας??

Αυτή η ξενέρωτη, άθλια, κοροϊδίστικη τουρμπο-ατμοκίνητη Ενέργεια??
100
34%
Ή η καταπλητική, καθηλωτική, υπέροχη, γ@μ@τη και υπερ-χρήσιμη Παραγωγή??
79
27%
Να πάτε να γ@μηθείτε όλοι: Η κατασκευαστική είναι η μόνη πραγματική θρησκεία.
52
18%
Αεροναυπηγοί!! Αμάξια, αεροπλάνα?? Hello????
64
22%
 
Total votes: 295

Gb3
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 241
Joined: Sun Jun 06, 2010 9:10 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Παραγωγή vs Ενέργεια !!

Post by Gb3 »

Το επιλογης Μεθοδοι Αεροδυναμικης Βελτιστοποιησης λεει τιποτα??
User avatar
misfit
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 384
Joined: Thu Jan 21, 2010 11:30 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Παραγωγή vs Ενέργεια !!

Post by misfit »

Gb3 wrote:Το επιλογης Μεθοδοι Αεροδυναμικης Βελτιστοποιησης λεει τιποτα??
Προσωπικά μου άρεσε πολύ.Πιστεύω ότι ακόμα και να μην σε εμπνέει ιδιαίτερα ο τίτλος του μαθήματος,επιλέγοντάς το στην πορεία θα το βρεις πολύ ενδιαφέρον και πολύ χρήσιμο!
Βέβαια,αν θέλεις να είσαι συνεπής, είναι αρκετά απαιτητικό...όμως ανταμοίβεσαι στο τέλος :P
γιατρέ μου είμαι κόκκαλοοοοοοο
cobofi
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 17
Joined: Fri Apr 16, 2010 10:32 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Παραγωγή vs Ενέργεια !!

Post by cobofi »

Thx παίδες για τις πληροφορίες!!!!, αλλά να σας ρωτήσω και κάτι άλλο για τα επιλογής, μπορώ να πάρω επιλογή ένα βασικό μάθημα άλλης κατεύθυνσης ?? για παράδειγμα μπορώ να είμαι Ενέργεια και να πάρω για επιλογή εργαλειομηχανές ή να είμαι ΕΕΜΜ και να πάρω επιλογή Αιολική ???
Δεν το κουνώ απ' επαέ αν δε μου πέψουνε τ'απολυτήριο απ΄τη πρυτανεία !!!!
User avatar
who
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1369
Joined: Thu Jul 01, 2010 6:48 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Παραγωγή vs Ενέργεια !!

Post by who »

Ναι. Ό,τι θες μπορείς να κάνεις. Το πρόβλημα είναι ότι μπορεί να συμπέφτουν οι ώρες παρακολούθησης, και το ακόμα χειρότερο, ότι μπορεί να συμπέφτουν οι ώρες της εξέτασης στην εξεταστική.
"First comes smiles, then lies. Last is gunfire."

Roland Deschain of Gilead
User avatar
athatsi
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 105
Joined: Thu Sep 30, 2010 2:18 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Παραγωγή vs Ενέργεια !!

Post by athatsi »

Μπορει να παρει κατευθυνση καποιος ανεξαρτητα απο το ποσα μαθηματα χρωσταει?Η' αν χρωστας πανω απο ορισμενο αριθμο μαθηματων δεν γινεται?
"For an optimist the glass is half full, for a pessimist it's half empty, and for an engineer is twice bigger than necessary"
User avatar
misfit
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 384
Joined: Thu Jan 21, 2010 11:30 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Παραγωγή vs Ενέργεια !!

Post by misfit »

athatsi wrote:Μπορει να παρει κατευθυνση καποιος ανεξαρτητα απο το ποσα μαθηματα χρωσταει?Η' αν χρωστας πανω απο ορισμενο αριθμο μαθηματων δεν γινεται?
Ευτυχώς η δυνατότητα επιλογής κατεύθυνσης δε σχετίζεται με το αν χρωστάς μαθήματα,πόσα κτλ.
Βέβαια καλό είναι για σένα να μην χρωστάς πολλά αφ'ενός για να μην ταλαιπωριέσαι κι αφ'ετέρου για να έχεις καλύτερο θεωρητικό υπόβαθρο (λέεεεεμε τώρα :lol: )
γιατρέ μου είμαι κόκκαλοοοοοοο
User avatar
athatsi
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 105
Joined: Thu Sep 30, 2010 2:18 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Παραγωγή vs Ενέργεια !!

Post by athatsi »

σε ευχαριστω πολυ φιλε μου...δευτεροετης ειμαι κ μονο στην σκεψη οτι μπορει να ισχυει αυτο τρομαξα...γιατι χρωσταω αρκετα...
"For an optimist the glass is half full, for a pessimist it's half empty, and for an engineer is twice bigger than necessary"
User avatar
Adramelch
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1730
Joined: Sun Jan 24, 2010 3:31 am
Σχολή: Υπ. Διδάκτορας
Gender: Male
Location: Βαρκελώνη

Re: Παραγωγή vs Ενέργεια !!

Post by Adramelch »

Το σημαντικό είναι κατά τη γνώμη μου να ξέρεις τι παίζει με τα μαθήματα του 2ου και 3ου έτους για να έχεις μια υποτυπώδη ιδέα του τι παίζει με κάθε κατεύθυνση.
I'm a horny engineer Leonard. I never joke about maths or sex.
User avatar
athatsi
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 105
Joined: Thu Sep 30, 2010 2:18 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Παραγωγή vs Ενέργεια !!

Post by athatsi »

αυτο θελω να δω κ εγω..δηλαδη πιοα μαθηματα θα μου φανουν πιο ενδιαφεροντα κ αναλογα θα επιλεξω κατευθυνση..περισσοτερο προς ενεργεια το βλεπω..αλλα απο την αλλη μου αρεσει η ρομποτικη κ η βιοιατρικη τεχνολογια του κατασκευαστικου(που δεν εχουν ομως δουλεια στην ελλαδα)Η κατευθυνση ομως δεν σχετιζεται παντα με το τι θα ακολουθησει κανεις στην αγορα εργασιας απο οτι εχω καταλαβει..
"For an optimist the glass is half full, for a pessimist it's half empty, and for an engineer is twice bigger than necessary"
User avatar
eΝy
Community Founder
Community Founder
Posts: 6260
Joined: Mon Jan 18, 2010 12:07 pm
Gender: Male

Re: Παραγωγή vs Ενέργεια !!

Post by eΝy »

athatsi wrote:Η κατευθυνση ομως δεν σχετιζεται παντα με το τι θα ακολουθησει κανεις στην αγορα εργασιας απο οτι εχω καταλαβει..
Καθόλου δε σχετίζεται. Ούτως ή άλλως το μετσόβιο (οποιαδήποτε κατεύθυνση) ουδεμία σχέση έχει με την πιάτσα. Ουδεμία όμως.. Σαν να διδάσκεσαι αρχαία και να σε εξετάζουν φυσική ένα πράγμα.
Mechanical Engineering NTUA, 2010
MTEC ETH Zurich, 2013
Founder: https://polytexneio.gr
Founder: https://globalprep.gr
Post Reply

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”