Twilight haters

Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Διάτανος
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1607
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:14 pm
Gender: Male

Re: Twilight haters

Post by Διάτανος »

λάθος μου τότε.καλά ο φάηνς είναι ηθοποιάρα. όσον αφορά τον δράκουλα του κόπολλα, μεγάλη μουφα.ο ολντμαν ήταν κάτι μεταξύ αιώνια πικραμένου και άρχοντα της ζούγκλας
“The oldest and strongest emotion of mankind is fear, and the oldest and strongest kind of fear is fear of the unknown”
User avatar
Enositis
Praetorian
Praetorian
Posts: 3714
Joined: Wed Sep 22, 2010 11:47 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male

Re: Twilight haters

Post by Enositis »

Διάτανος wrote:λάθος μου τότε.καλά ο φάηνς είναι ηθοποιάρα. όσον αφορά τον δράκουλα του κόπολλα, μεγάλη μουφα.ο ολντμαν ήταν κάτι μεταξύ αιώνια πικραμένου και άρχοντα της ζούγκλας
+1
User avatar
mama mafia
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1717
Joined: Fri Dec 17, 2010 12:40 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Twilight haters

Post by mama mafia »

Διάτανος wrote:λάθος μου τότε.καλά ο φάηνς είναι ηθοποιάρα. όσον αφορά τον δράκουλα του κόπολλα, μεγάλη μουφα.ο ολντμαν ήταν κάτι μεταξύ αιώνια πικραμένου και άρχοντα της ζούγκλας
Λίγα τα λόγια σου για τον Gary και τον Coppola.
Leave the gun. Take the cannoli
Διάτανος
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1607
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:14 pm
Gender: Male

Re: Twilight haters

Post by Διάτανος »

ρησπεκτ σε κόπολλα και όλντμαν αλλά η ταινία μεγάλη φόλα.Όταν βλέπω ταινίες με βαμπίρ θέλω να ανατριχιάζω όχι να με πιάνουνε τα γέλια
“The oldest and strongest emotion of mankind is fear, and the oldest and strongest kind of fear is fear of the unknown”
User avatar
mama mafia
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1717
Joined: Fri Dec 17, 2010 12:40 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Twilight haters

Post by mama mafia »

Σίγουρα δεν είναι τρομακτική όσο άλλες αλλά είναι κλασική- κατα τη γνώμη μου τουλάχιστον.
Leave the gun. Take the cannoli
Trist4n
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 729
Joined: Sun Jan 31, 2010 3:13 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Twilight haters

Post by Trist4n »

Ο Δρακουλας του Κοπολα ειναι αριστουργημα. Απλα δεν προοριζοταν για θριλερ (ουτε και ειναι).
Ιστορια αγαπης ειναι. Και απο τις πιο ρομαντικες ταινιες ολων των εποχων.
Αλλιως στο τελος η γκομενα θα πηγαινε με το τεκνο Κιανου Ριβς.





...
Ο Tarantino θα ελεγε οτι ειναι η καλυτερη ταινια ολων των εποχων και εξιστορει την υπερπροσπαθεια, πανω απο τη φυση και τους αιωνες, που καταβαλλει ενας αγαμητος και λιγουριασμενος μπακουρης προκειμενου να γαμησει επιτελους τη γυναικα που θελει. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Οποιος καταλαβε, καταλαβε.
I am going according to plan.
Διάτανος
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1607
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:14 pm
Gender: Male

Re: Twilight haters

Post by Διάτανος »

συγκινήθηκα :cry:
μπα κανα βίαιο b-movie με κουνγκ φου θα ναι η αγαπημένη του ταραντίνο.άσε που η συγκεκριμένη που λες δεν έχει foot fetish μέσα :lol:
“The oldest and strongest emotion of mankind is fear, and the oldest and strongest kind of fear is fear of the unknown”
User avatar
Don Molina
Praetorian
Praetorian
Posts: 757
Joined: Wed Jan 20, 2010 11:11 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Outer Heaven

Re: Twilight haters

Post by Don Molina »

Διάτανος wrote:συγκινήθηκα :cry:
μπα κανα βίαιο b-movie με κουνγκ φου θα ναι η αγαπημένη του ταραντίνο.άσε που η συγκεκριμένη που λες δεν έχει foot fetish μέσα :lol:
δεν ξέρω ποια είναι η αγαπημένη του ταινία, αλλά η αγαπημένη του συμμετοχή πρέπει να είναι με διαφορά το Dusk till dawn με την Xayek να κάνει τον επικότερο χορό στην ιστορία του σινεμά :mrgreen:
Engineering is to physics and math what sex is to masturbation
Διάτανος
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1607
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:14 pm
Gender: Male

Re: Twilight haters

Post by Διάτανος »

Α-Ν-Ε-Τ-Α.

btw σκηνάρα ;)
“The oldest and strongest emotion of mankind is fear, and the oldest and strongest kind of fear is fear of the unknown”
ArisKan
Private First Class
Private First Class
Posts: 5
Joined: Thu Oct 28, 2010 4:56 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Twilight haters

Post by ArisKan »

Όντως καταλήγει βαμπιρο-splatteria παρόλα αυτά, πιστεύω πως το highlight της ταινίας είναι αυτό
Επιστρέφοντας on-topic, αν και τους περισσότερους μάλλον δεν θα τους εντυπωσιάσει, πολύ ατμοσφαιρικό (αν και καθόλου creepy) είναι το Dracula με τον Bella (irony...) Lugosi.
Post Reply

Return to “Λογοτεχνία”