Ανέκδοτα & άφθονο γέλιο!!

Ανέκδοτα, αστεία videos και εικόνες
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
Kuchiki_Byakuya
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 6498
Joined: Fri Oct 22, 2010 6:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Seireitei

Re: Ανέκδοτα & άφθονο γέλιο!!

Post by Kuchiki_Byakuya »

defaultuser2003 wrote:Χαχαχαχα! Πολύ καλό!
επιτέλους δικαιώθηκα. έχω και άλλα τέτοια.
User avatar
Heihachi
Naval Seeder
Naval Seeder
Posts: 143
Joined: Thu Apr 19, 2012 4:39 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male

Re: Ανέκδοτα & άφθονο γέλιο!!

Post by Heihachi »

‎-Είμαι πολύ αγχωμένος... Δεν έχω ξαναπάει με πόρνη...
-Χαλάρωσε και πες μου τι σου αρέσει αγόρι μου.
-Μ'αρέσουν τα χάμπουργκερ!!!
-...
User avatar
Kyria_patatokeftou
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 697
Joined: Wed Nov 17, 2010 9:49 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Ανέκδοτα & άφθονο γέλιο!!

Post by Kyria_patatokeftou »

ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ: Όποιος, δε, έχει πρόβλημα και θεωρεί ότι τον αφορούν ζητήματα τεστοστερόνης, να πάει να την ελέγξει.
ΗΛΙΑΣ ΚΑΣΙΔΙΑΡΗΣ: Κύριε Πρόεδρε, δεν είμαι υποχρεωμένος…

ΧΡΗΣΤΟΣ ΜΑΡΚΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ: Ο κ. Ρήγας έχει το λόγο.
ΣΠΥΡΙΔΩΝ – ΑΔΩΝΙΣ ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ: Κι εσείς που καθόσασταν σαν τις κότες…

ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ: Δεν θα μου κουνάτε το χέρι.
ΣΤΑΥΡΟΣ ΚΟΝΤΟΝΗΣ: Άντε μπράβο!
ΧΡΗΣΤΟΣ ΜΑΡΚΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ: Το «άντε μπράβο» καλύτερα να μην γραφτεί στα Πρακτικά.

ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ: Δεν είστε η νηπιαγωγός μου. Μπορεί να θέλετε, αλλά δεν είστε.
ΖΩΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ: Αν αισθάνεστε ότι είστε στο νηπιαγωγείο, αυτό αφορά εσάς.

ΖΩΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ: Είστε εσείς μάρτυρας που θα μιλήσετε για νηπιαγωγείο; Ο γενεακός ρατσισμός, στον οποίο κατ’ επανάληψη ανακυκλώνετε, επειδή έχετε διαλύσει τη νέα γενιά…
ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ: Είστε μικρή θεωρείτε;
ΖΩΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ: Σε μένα αναφέρεστε προσωπικά;
ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ: Ναι, δεν είστε νέα. Πολιτικά δε, ιδεολογικά και αισθητικά είστε πολύ παλιά.

ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ: Στη μουσική, στις παρτιτούρες γράφεται «παύσις τετάρτου».
ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΔΡΙΤΣΑΣ: Το διασκεδάζετε, κύριε Βενιζέλο;
ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ: Όσο μπορώ. Επιβιώνω.

ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ«Ορίστε, περιμένω την ερώτησή σας, γιατί δεν μου την κάνετε;» φέρεται να της είπε, συμπληρώνοντας: «Χρησιμοποείτε την μαιευτική μέθοδο;».
ΖΩΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ«Γιατί κ. Βενιζέλο, κυοφορείτε;» του απάντησε με εξίσου ειρωνική διάθεση η κ. Κωνσταντοπούλου κι εκείνος της απάντησε: «Βεβαίως και το εύχομαι και σε εσάς». «Τι εννοείτε;» τον ρώτησε η βουλευτής. «Εννοώ ότι κυοφορώ... πνευματικώς και το ίδιο εύχομαι και σε εσάς» της αποκρίθηκε ο κ. Βενιζέλος.

http://www.protagon.gr/?i=protagon.el.politiki&id=23458
sn.poul
Private
Private
Posts: 2
Joined: Wed Sep 15, 2010 2:48 pm

Re: Ανέκδοτα & άφθονο γέλιο!!

Post by sn.poul »

http://www.youtube.com/watch?v=R_o8hYJt3qU
και καλη εξεταστικη!!!!!!!!!!
User avatar
iggy_rock
Master Sergeant
Master Sergeant
Posts: 31
Joined: Mon Jan 21, 2013 8:45 pm
Σχολή: Ηλεκτρολόγος
Gender: Male

Re: Ανέκδοτα & άφθονο γέλιο!!

Post by iggy_rock »

Ποιό είναι το αντίθετο του αλκίνοου ιωαννίδη ? αλκιγέεαα ιωαννίδης...
User avatar
Kyria_patatokeftou
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 697
Joined: Wed Nov 17, 2010 9:49 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Ανέκδοτα & άφθονο γέλιο!!

Post by Kyria_patatokeftou »

+αλητεία
Spoiler: show
Διαδικτυακή πρωτοβουλία που φέρει τον τίτλο «Κίνηση Φοιτητών για Ανοιχτές Σχολές» εγκαινίασε η φοιτητική παράταξη της ΔΑΠ-ΝΔΦΚ.
Όπως σημειώνεται στον ιστότοπο της Κίνησης, «εδώ και πέντε βδομάδες, η Τριτοβάθμια Εκπαίδευση βρίσκεται σε διαρκή αναβρασμό», ενώ «για ορισμένα πανεπιστημιακά ιδρύματα της χώρας, όπως το ΕΚΠΑ και το ΕΜΠ, ο χρόνος έχει σταματήσει στις 10 Σεπτεμβρίου».
«Κανονικά, οι εξεταστικές θα έπρεπε να έχουν τελειώσει. Αντί για αυτό, δεν ξέρουμε αν θα δώσουμε μαθήματα και πότε. Κανονικά, οι πρωτοετείς φοιτητές θα έπρεπε να έχουν ξεκινήσει τα μαθήματα. Αντί για αυτό, δεν γνωρίζουν πότε θα γίνουν οι εγγραφές τους στις σχολές», αναφέρεται μεταξύ άλλων στο κείμενο που έχει αναρτηθεί στον ιστότοπο και προστίθεται ότι «η κατάσταση αυτή δεν μπορεί να συνεχιστεί άλλο».
Όπως τονίζεται στο ίδιο κείμενο, «τα πανεπιστήμια είναι χώρος ακαδημαϊκής δραστηριότητας και όχι εργαλείο για πολιτικά παιχνίδια». «Από τη στιγμή που κάποιοι κάνουν ελέγχους στις εισόδους και δεν μας αφήνουν να μπούμε στις σχολές ώστε να έρθουμε σε επαφή με τους συμφοιτητές μας και να εκφράσουμε εκεί την άποψή μας, σας καλούμε όλους να συμμετέχετε σε αυτήν την διαδικτυακή κίνηση», συνεχίζει, ζητώντας από όσους «βρίσκονται στη μέση μιας κατάστασης που δεν δημιούργησαν» να υπογράψουν τη σχετική αίτηση.
I'm fine, as long as my buddha smiles to me..!
User avatar
Kuchiki_Byakuya
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 6498
Joined: Fri Oct 22, 2010 6:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Seireitei

Re: Ανέκδοτα & άφθονο γέλιο!!

Post by Kuchiki_Byakuya »

Πού είναι το παράξενο όµως ότι ο ένας στους τρεις Ελληνες πιστεύει ότι µας ψεκάζουνε; Οι Ελληνες πιστεύουν τη Λίτσα Πατέρα και τις άλλες αστρολόγους που τους λένε κάθε πρωί από την τηλεόραση τα µελλούµενα. Οι Ελληνες πιστεύουν ότι θα λύσει τα προβλήµατά τους η Χρυσή Αυγή και την ψηφίζουνε. Οι Ελληνες πιστεύουν ότι αυτά που τους λένε κάθε βράδυ στις οκτώ οι δηµοσιογράφοι είναι ειδήσεις. Οι Ελληνες βλέπουν κάθε Σάββατο βράδυ τον Σπύρο Παπαδόπουλο στην τηλεόραση και πιστεύουν ότι διασκεδάζουν. Οι Ελληνες, και µάλιστα οι προοδευτικοί εξ αυτών, πιστεύουν ότι άξιος εκπρόσωπός τους είναι ο Γρηγόρης Ψαριανός και τον στέλνουν στη Βουλή. Οταν πιστεύουν όλα αυτά και πολλά άλλα, δεν θα πιστεύουν ότι τους ψεκάζουνε;
Be proud to die by my Bankai.
Bankai. Senbonsakura Kageyoshi
User avatar
castiel
Praetorian
Praetorian
Posts: 6466
Joined: Tue Oct 05, 2010 8:08 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male
Location: 501 Not Implemented

Re: Ανέκδοτα & άφθονο γέλιο!!

Post by castiel »

Όταν μου λένε πως κάποιος είναι μισός Έλληνας μισός Σουηδός, φαντάζομαι έναν οδηγό που σταματάει για να περάσει πεζός ενώ ταυτόχρονα τον μουντζώνει...

Nexused!
Now dance, fucker, dance | Man, I never had a chance | And no one even knew | It was really only you
And now you'll lead the way | Show the light of day | Nice work you did | You're gonna go far, kid..


___P.S.___

Έβαλε ο Θεός σημάδι
παλικάρι στα Σφακιά
κι ο πατέρας του στον Άδη
άκουσε μια τουφεκιά.
User avatar
sid
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 4031
Joined: Mon Jan 25, 2010 10:47 pm
Σχολή: Χημικός
Gender: Male
Location: 242
Contact:

Re: Ανέκδοτα & άφθονο γέλιο!!

Post by sid »

Kuchiki_Byakuya wrote:
Πού είναι το παράξενο όµως ότι ο ένας στους τρεις Ελληνες πιστεύει ότι µας ψεκάζουνε; Οι Ελληνες πιστεύουν τη Λίτσα Πατέρα και τις άλλες αστρολόγους που τους λένε κάθε πρωί από την τηλεόραση τα µελλούµενα. Οι Ελληνες πιστεύουν ότι θα λύσει τα προβλήµατά τους η Χρυσή Αυγή και την ψηφίζουνε. Οι Ελληνες πιστεύουν ότι αυτά που τους λένε κάθε βράδυ στις οκτώ οι δηµοσιογράφοι είναι ειδήσεις. Οι Ελληνες βλέπουν κάθε Σάββατο βράδυ τον Σπύρο Παπαδόπουλο στην τηλεόραση και πιστεύουν ότι διασκεδάζουν. Οι Ελληνες, και µάλιστα οι προοδευτικοί εξ αυτών, πιστεύουν ότι άξιος εκπρόσωπός τους είναι ο Γρηγόρης Ψαριανός και τον στέλνουν στη Βουλή. Οταν πιστεύουν όλα αυτά και πολλά άλλα, δεν θα πιστεύουν ότι τους ψεκάζουνε;

λίγα τα λόγια σου μεταλλαγμένο πρετεντεροειδές για τον σπύρο παπαδόπουλο

μας τα έχετε κάνει τσουρέκια οι θολοακομπλεξάριστοι γενικώς, θα μας πείτε και πώς πρέπει να διασκεδάζουμε

ου στου διάουλου από δω, χιπστεροτουιτερίτηδες πλακομονενοχικοί καραβλαχοκουτουκογλετζέδες
Και μετά ορισμένοι παραπονιούνται ότι ντε και καλά η λέσχη χρησιμοποιεί κατεψυγμένα κρέατα. Τουναντίον λοιπόν.

- soti
TheChopsticks
Naval Seeder
Naval Seeder
Posts: 3
Joined: Wed Jan 15, 2014 11:03 am
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male

Re: Ανέκδοτα & άφθονο γέλιο!!

Post by TheChopsticks »

lol....troller
Post Reply

Return to “The Funny Section”