Όλη μέρα ποδόσφαιρο!

Αθλητικές συζητήσεις
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
Adramelch
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1730
Joined: Sun Jan 24, 2010 3:31 am
Σχολή: Υπ. Διδάκτορας
Gender: Male
Location: Βαρκελώνη

Re: Όλη μέρα ποδόσφαιρο!

Post by Adramelch »

Doublecore wrote:Εγω θελω Ολλανδια γιατι τοσα χρονια που ειχε ομαδαρα δεν επαιρνε καμια κουπα και τωρα που εχει παλι ομαδαρα πρεπει να το παρει για να βγαλει απο πανω της την ταμπελα των losers.
Εκτος απο αυτο παιζει πολυ καλα με ενα κεντρο που φυσαει ενω η Ισπανια δεν δειχνει την ιδια σταθεροτητα απο το κεντρο και μπροστα, γι' αυτο και εχει βαλει λιγοτερα γκολ απο την Ολλανδια.
Η πρώτη σου πρόταση ισχύει και για τους Ισπανούς. Αλλά από την άλλη πόσο τραγικό είναι να μην το πήρε η Ολλανδία με παίχτες της κλάσης των Cruyff, Van Basten, Gullit και να το πάρει με βασικό επιθετικό τον Van Persie που αν και παιχταράς γενικότερα, σ'αυτή τη διοργάνωση ήταν πιο άχρηστος κι από τις πέτρες?

Αυτό με τα γκολ δεν σημαίνει τίποτα απολύτως. Αν είναι έτσι η Γερμανία θα έπρεπε να το έχει πάρει ήδη. Οι Ισπανοί είχαν την ατυχία να χάσουν από την Ελβετία και από εκείνο τον αγώνα και μετά, όλες οι ομάδες (ακόμη και η Γερμανία χθες) στήνονται με τον ίδιο ακριβώς τρόπο. Το πρόβλημα της Ισπανίας είναι η επιμονή με τον Torres. Χαρακτηριστικά παραδείγματα τα παιχνίδια ενάντια σε Πορτογαλία και Παραγουάη. Η Ίσπανια ήταν μέτρια και με το που βγήκε ο Torres, έγιναν 3-4 φόρες πιο απειλητικοί.

Anyway, όποιος κι αν το πάρει εγώ θα είμαι ικανοποιημένος. Η Ισπανία είναι η πιο αδικημένη ομάδα από την Ιστορία γιατί με τόσους παιχταράδες που έχει βγάλει δεν είχε καταφέρει μέχρι σήμερα ούτε ημιτελικά να πάει, και 2η πίσω της είναι η Ολλανδία που είναι πάνω κάτω στην ίδια φάση αλλά τουλάχιστον είχε 2 τελικούς.
I'm a horny engineer Leonard. I never joke about maths or sex.
Διάτανος
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1607
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:14 pm
Gender: Male

Re: Όλη μέρα ποδόσφαιρο!

Post by Διάτανος »

μάγκες το Mundial είναι ολλανδικό.όποιος δεν το χει καταλάβει ειναι ΑΠΛΑ ΗΛΙΘΙΟΣ
“The oldest and strongest emotion of mankind is fear, and the oldest and strongest kind of fear is fear of the unknown”
User avatar
blackjohnny
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 415
Joined: Wed Jan 20, 2010 9:34 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Location: Αλλού

Re: Όλη μέρα ποδόσφαιρο!

Post by blackjohnny »

Διάτανε εκτίθεσαι.. :lol: :lol: κ εγώ με την ολλανδία είμαι αλλά δεν είναι και άμπαλοι οι ισπανοί..εξάλλου ο πωλ το χταπόδι λέει ισπανία.. :lol: :lol:
relax..it's over...you belong to me....
Διάτανος
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1607
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:14 pm
Gender: Male

Re: Όλη μέρα ποδόσφαιρο!

Post by Διάτανος »

καλά δεν είπα ότι η ισπανία δεν έχει ομάδα.είπα απλά ότι ειναι ΗΛΙΘΙΟΣ όποιος την υποστηρίζει.έχει διαφορά.να μου πεις εδώ υποστήριζαν μέχρι και την γερμανία.ΤΕΤΟΙΑ ΖΩΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!
“The oldest and strongest emotion of mankind is fear, and the oldest and strongest kind of fear is fear of the unknown”
User avatar
Adramelch
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1730
Joined: Sun Jan 24, 2010 3:31 am
Σχολή: Υπ. Διδάκτορας
Gender: Male
Location: Βαρκελώνη

Re: Όλη μέρα ποδόσφαιρο!

Post by Adramelch »

Διάτανος wrote:καλά δεν είπα ότι η ισπανία δεν έχει ομάδα.είπα απλά ότι ειναι ΗΛΙΘΙΟΣ όποιος την υποστηρίζει.έχει διαφορά.να μου πεις εδώ υποστήριζαν μέχρι και την γερμανία.ΤΕΤΟΙΑ ΖΩΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!
Μπορείς να μου το εξηγήσεις αυτό? Δεν υποστηρίζω καμία από τις δύο και το μόνο που θέλω είναι να δω καλή μπάλα, κάτι που δεν έχω δει από καμία από τις δύο αυτές ομάδες μέχρι τώρα (αυτό βέβαια δεν σημαίνει ότι δεν θα δούμε καλή μπαλά στον τελικό).
I'm a horny engineer Leonard. I never joke about maths or sex.
User avatar
misfit
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 384
Joined: Thu Jan 21, 2010 11:30 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Όλη μέρα ποδόσφαιρο!

Post by misfit »

Δεν θα τελειώσει κάποτε το Μουντιάλ...?

Image
γιατρέ μου είμαι κόκκαλοοοοοοο
User avatar
Adramelch
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1730
Joined: Sun Jan 24, 2010 3:31 am
Σχολή: Υπ. Διδάκτορας
Gender: Male
Location: Βαρκελώνη

Re: Όλη μέρα ποδόσφαιρο!

Post by Adramelch »

Διάτανος wrote:μάγκες το Mundial είναι ολλανδικό.όποιος δεν το χει καταλάβει ειναι ΑΠΛΑ ΗΛΙΘΙΟΣ
Εκτέθηκες ανεπανόρθωτα. Χθες οι Ολλανδοί ειδικά στο πρώτο ημίχρονο ήταν η ντροπή του ποδοσφαίρου. Όπως είχα πει, δεν είχα πρόβλημα με το ποιος θα νικούσε αλλά ήμουν 60% Ολλανδία, 40% Ισπανία, έτσι γιατί έχω μια αντιπάθεια στους Ισπανούς. Αλλά μετά από αυτό το ημίχρονο, ήμουν 150% Ισπανία. Ούτε εμείς δεν παίζαμε τόσο ξύλο απέναντι σε πιο τεχνικές ομάδες.
I'm a horny engineer Leonard. I never joke about maths or sex.
User avatar
Doublecore
Praetorian
Praetorian
Posts: 1950
Joined: Thu Jan 21, 2010 2:58 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Location: Top Secret

Re: Όλη μέρα ποδόσφαιρο!

Post by Doublecore »

Καλα, για να λεμε την αληθεια κανεις τους δεν επαιξε μπαλα.Αλλα στο τελος το πηραν οι Ισπανοι οι οποιοι ηταν λιγο καλυτεροι.
Information learned is more valuable than information given.
φορουμ εμπ e-polytexneio.gr forum ntua


Remember, it's just a ride
User avatar
Adramelch
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1730
Joined: Sun Jan 24, 2010 3:31 am
Σχολή: Υπ. Διδάκτορας
Gender: Male
Location: Βαρκελώνη

Re: Όλη μέρα ποδόσφαιρο!

Post by Adramelch »

Doublecore wrote:Καλα, για να λεμε την αληθεια κανεις τους δεν επαιξε μπαλα.Αλλα στο τελος το πηραν οι Ισπανοι οι οποιοι ηταν λιγο καλυτεροι.
Μα δεν είπα εγώ ότι οι Ισπανοί παίξανε μπάλα. Εγώ είμαι από αυτούς που βαριούνται το αργό passing game των Ισπανών, θέλω λίγη ταχύτητα στο ποδόσφαιρο. Απλά οι Ισπάνοι παίξανε μπάλα (έστω σάπια) κι οι Ολλανδοί παίξανε rugby. Anyway, Forlan καλύτερος παίχτης του Μουντιάλ και δικαιωματικά κατά τη γνώμη μου. Ήταν εκεί σε όλα τα παιχνίδια και ήταν ο παράγοντας που άλλαζε την ροή των παιχνιδιών υπέρ της Ουρουγουάης.
I'm a horny engineer Leonard. I never joke about maths or sex.
Διάτανος
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1607
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:14 pm
Gender: Male

Re: Όλη μέρα ποδόσφαιρο!

Post by Διάτανος »

σιγά που εκτέθηκα.απλά δεν ήθελα να το πάρουν οι ισπανοί.και αυτος ο ρομπεν...έχασε τα κέρατα του
“The oldest and strongest emotion of mankind is fear, and the oldest and strongest kind of fear is fear of the unknown”
Post Reply

Return to “Αθλητικά”