Μηχανή Honda CB 400 VERSION S

Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Post Reply
Trist4n
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 729
Joined: Sun Jan 31, 2010 3:13 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Μηχανή Honda CB 400 VERSION S

Post by Trist4n »

Πωλείται CB-400 Version S F3V

67.000 km (πραγματικά, το έχει διασταυρώσει ειδικός με βάση τη φθορά του πίσω άξονα)

Έξτρας:

Σωληνάκια υψηλής πίεσης Goodridge μπρος/πίσω
καινούρια πίσω δισκόπλακα-μαργαρίτα Honda
καινούριες μπροστά δισκόπλακες EBC
After-market αντιολισθητική σέλα
Τελικό Raceguns / αλλαγμένο χταπόδι
Διάφορες αισθητικές επεμβάσεις (χρωμιωμένες ζάντες, άλλα χρωμιωμένα μέρη, aftermarket φλασακια κλπ.)



Αναλώσιμα/εργασίες/συντήρηση:

Πρόσφατα (μετά τις γιορτές και όχι πάνω από 500 χμ έκτοτε) έχουν αλλαχθεί λάδια, υγρά, μπουζί, φίλτρα αέρα και λαδιού, υγρά φρένων
Καθάρισμα καρμπυρατέρ έγινε πριν από περίπου 900 χμ
Τα λάστιχα bridgestone bt045 έχουν κάπου 3000 χμ και θα βγάλουν πολύ άνετα και το 2011
Μπαταρία original Yuassa καινούρια (~2.000 χμ)
Τα τακάκια τα έλεγξα στο τελευταίο ΄σερβις, δε θέλουν αλλαγή
Ρύθμιση βαλβίδων έγινε πριν απο 4.000 χμ περίπου και δεν ξαναανοίχτηκε το μοτέρ έκτοτε
Αλυσιδογράναζα και ρουλεμάν τροχών έχουν αλλαχτεί μαζί με τη μπαταρία, πρακτικά καινούρια
Καλιμπράρισμα μπροστινού συστήματος έγινε πριν από ~2000χμ κι αυτό

Οι εργασίες, εκτός των πολύ απλών, έγιναν όλες σε γνωστό εξουσιοδοτημένο συνεργείο Honda στην Πανορμου και άρα υπάρχουν στο βιβλίο.


Όπως βλέπετε το μηχανάκι είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ περιπτωση, άψογο εμφανισιακά, ατρακάριστο και έχει πέσει πολλή φροντίδα και χρήμα. Ειδικά τα φρένα της δεν υπάρχουν... Είναι ότι πρέπει για πρώτη μηχανή και όχι μόνο, χάρη στις μεγάλες βελτιώσεις σε φρένα και ιπποδύναμη.
Η μηχανή πωλείται επειδή θα είμαι κατά μεγάλο ποσοστό του έτους στο εξωτερικό και δεν τη χαίρομαι όσο θέλω και της πρέπει.
Δεν έχω καμία απολύτως ανάγκη να τη δώσω οπότε παρακαλώ να γίνουν μόνο σοβαρές προσφορές.


Η τιμή της είναι 2200 ευρώ, και μπορείτε φυσικά να τη δοκιμάσετε από βδομάδα στην περιοχή Γουδή/Ηλύσσια όπου φυλάσσεται σε κλειστό χώρο.

Δημήτρης 6941491780
I am going according to plan.
Post Reply

Return to “ΠΩΛΕΙΤΑΙ”