Solidworks από την σχολή

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
arxaios
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 574
Joined: Wed Dec 18, 2013 4:35 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: 127.0.0.1

Re: Solidworks από την σχολή

Post by arxaios »

Βλέπω δοκιμάζεις με την έκδοση 2.1.1. Στο NOC δίνουν τη 2.3.2. Δοκίμασε να την κατεβάσεις από εδώ: http://www.noc.ntua.gr/openvpn/ntua-ope ... 3-i686.exe

Αν δεν πετύχει υπάρχει πατέντα που πρώτα εγκαθιστάς σε κάποιον υπολογιστή με Windows 7, παίρνεις με USB 2 αρχειάκια που είναι τα certificates και μετά εγκαθιστάς στον windows 8.1 υπολογιστή την τελευταία έκδοση του OpenVPN και βάζεις και τα 2 certificates.

Επίσης μπορείς να ζητήσεις βοήθεια από το vpn@noc.ntua.gr οι οποίοι απαντάνε πολύ γρήγορα συνήθως.
Before you judge a man, walk a mile in his shoes; after that, who cares?! He's a mile away and you've got his shoes!
katsikogiannis
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 11
Joined: Mon Dec 10, 2012 11:33 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Solidworks από την σχολή

Post by katsikogiannis »

Πρεπει να ειχε θεμα η εκδοση, γιατι τωρα μου το εγκατεστησε κανονικα! Ευχαριστω πολυ!
barbasstergios
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 3
Joined: Sat Oct 17, 2015 9:07 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Solidworks από την σχολή

Post by barbasstergios »

Τι δυνατότητες δεν έχει το προγραμμα στην student edition ;;;;;
User avatar
arxaios
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 574
Joined: Wed Dec 18, 2013 4:35 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: 127.0.0.1

Re: Solidworks από την σχολή

Post by arxaios »

Απλά το αρχείο όταν το ανοίγεις το solidworks σου πετάει ένα μήνυμα με pop-up ότι εχει φτιαχτεί με εκπαιδευτική έκδοση και δεν είναι για εμπορική χρήση
Before you judge a man, walk a mile in his shoes; after that, who cares?! He's a mile away and you've got his shoes!
SpyStal
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 3
Joined: Sat Oct 31, 2015 10:27 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Solidworks από την σχολή

Post by SpyStal »

Δεν υπάρχει καμία περίπτωση να λειτουργήσει το SW αν έχω στον υπολογιστή μου την ''θεωρητικά'' απαιτούμενη έκδοση της JAVA χωρίς χρήση του client;
ManMan
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 3
Joined: Mon Oct 26, 2015 1:51 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Solidworks από την σχολή

Post by ManMan »

Γεια σας παιδια,

Εγώ έχω κατεβάσει το solidworks μεσω vpn, το ανοιγω δουλεύω για κάμποσα λεπτά και μετά βγάζει μύνημα οτι η εφαρμογή σταμάτησε να λειτουργεί και κλείνει. Το παθαίνει κανείς άλλος? (έχω windows 8.1 αν χρειάζεται)
Ευχαριστώ
ManMan
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 3
Joined: Mon Oct 26, 2015 1:51 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Solidworks από την σχολή

Post by ManMan »

ΟΚ παιδιά σταμάτησε να μου το κάνει εφόσον την ώρα που ημουν συνδεδεμένος στην ip του εμπ μεσω του vpn
Post Reply

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”