Νέο πρόγραμμα σπουδών Σχολής Μηχανολόγων Μηχανικών

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
arxaios
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 574
Joined: Wed Dec 18, 2013 4:35 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: 127.0.0.1

Re: Νέο πρόγραμμα σπουδών Σχολής Μηχανολόγων Μηχανικών

Post by arxaios »

Το ίδιο και γω. Τα μόνα που χρωστάω είναι 3α (περασμένα τα 2β) και μου τα εμφάνιζε με κόκκινο τα Γ στη φόρμα εγγραφής!

Ευελπιστώ σε μια λύση-σκούπα στα 3α της επαναληπτικής και μετά ας κόψουν το λαιμό τους στη γραμματεία!!! Ήταν που ήταν μπάχαλο ήρθαν οι αλλαγές στα προγράμματα και το απογείωσαν! :evil:
Before you judge a man, walk a mile in his shoes; after that, who cares?! He's a mile away and you've got his shoes!
User avatar
scooby
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1205
Joined: Sun Jun 13, 2010 5:06 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Νέο πρόγραμμα σπουδών Σχολής Μηχανολόγων Μηχανικών

Post by scooby »

Εμένα μου δείχνει ότι χρωστάω την υπολογιστική ρευστομηχανικη στο 7 (πλέον) εξάμηνο ενώ την έχω περασμένη. Έχει κανείς άλλος παρόμοιο θέμα;
User avatar
arxaios
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 574
Joined: Wed Dec 18, 2013 4:35 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: 127.0.0.1

Re: Νέο πρόγραμμα σπουδών Σχολής Μηχανολόγων Μηχανικών

Post by arxaios »

Ίσως να μην έχουν περάσει ακόμα τις συσχετίσεις μεταξύ περασμένων μαθημάτων και μαθημάτων στη φόρμα εγγραφής ή κάτι τέτοιο.
Before you judge a man, walk a mile in his shoes; after that, who cares?! He's a mile away and you've got his shoes!
User avatar
sid
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 4031
Joined: Mon Jan 25, 2010 10:47 pm
Σχολή: Χημικός
Gender: Male
Location: 242
Contact:

Re: Νέο πρόγραμμα σπουδών Σχολής Μηχανολόγων Μηχανικών

Post by sid »

Mike 1.0 wrote:Γενικά, όποιος βγάλει άκρη με τη γραμματεία πρώτος, καλό θα ήταν να ενημερώσει το φόρουμ.

Image
"Νομίζω ότι έβγαλα άκρη"
Και μετά ορισμένοι παραπονιούνται ότι ντε και καλά η λέσχη χρησιμοποιεί κατεψυγμένα κρέατα. Τουναντίον λοιπόν.

- soti
User avatar
scooby
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1205
Joined: Sun Jun 13, 2010 5:06 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Νέο πρόγραμμα σπουδών Σχολής Μηχανολόγων Μηχανικών

Post by scooby »

Σε τηλεφωνική επικοινωνία με την γραμματεία μου είπαν ότι τα μαθηματικά Γ είναι ένα κομμάτι των παλιών ΙΙΙα και το άλλο κομμάτι είναι τα καινούρια μαθηματικά Δ που είναι στο αέρινο εξάμηνο επισης ότι δεν εμπεριέχονται μαθηματικά ΙΙβ στα Γ και ότι όσοι έχουν περάσει τα ΙΙΙα δεν χρειάζεται να δώσουν τα μαθηματικά Δ.
Όσο αφορά τα ΙΙβ μου είπε ότι επειδή ίσως αλλαχτεί γενικά η ύλη του μαθήματος προσπαθούν για τους παλιούς φοιτητές να κάνουν εξετάσεις με την ύλη που έιχαν διδαχτεί.

Τώρα όποιος βγαλει άκρη με αυτούς ας μας πει..

Μου είπαν ότι επειδή γίνεται γενικά ένα μπάχαλο με όλα αυτά να βγάλω μετά την λήξη των εγγραφών μια αναλυτικη ώστε να δούμε σίγουρα τι χρωστάω και τι όχι.

Ρώτησα και για την υπολογιστική που αναφέρω κ πιο πάνω ότι μου το βγάζει στην δήλωση ως χρωστουμενα (ενώ την έχω περάσει στο 8ο)κ μου λέει το έχετε περάσει όμως στο χειμερινό εξάμηνο;;; χαχαχα

Γενικά ας κάνουμε λίγη υπομονή γιατί έχουν πλήξει μέσα εκεί όπως φαίνεται..
Ironman88
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 133
Joined: Sun Jun 13, 2010 6:10 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Νέο πρόγραμμα σπουδών Σχολής Μηχανολόγων Μηχανικών

Post by Ironman88 »

Ενα κρεβάτι στο ψι παρακαλω. Ευχαριστω..

Και δε θα πω πως φταιει η γραμματεια. Αλλα απο τη στιγμη που πανε να κανουν τα πάνω κάτω, εμάς μπορουν να μας έχουν στην εξίσωση; Γιατί πρέπει να υπομένουμε τέτοιες μαλακίες (ακόμα και θετική έκβαση να έχει το πράμα, γιατί να σπάνε τα συκώτια μας...).

Ελλάς το μεγαλείο σου.
User avatar
Stallion
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 156
Joined: Sat Mar 27, 2010 12:44 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Νέο πρόγραμμα σπουδών Σχολής Μηχανολόγων Μηχανικών

Post by Stallion »

scooby wrote:Σε τηλεφωνική επικοινωνία με την γραμματεία μου είπαν ότι τα μαθηματικά Γ είναι ένα κομμάτι των παλιών ΙΙΙα και το άλλο κομμάτι είναι τα καινούρια μαθηματικά Δ που είναι στο αέρινο εξάμηνο επισης ότι δεν εμπεριέχονται μαθηματικά ΙΙβ στα Γ και ότι όσοι έχουν περάσει τα ΙΙΙα δεν χρειάζεται να δώσουν τα μαθηματικά Δ.
Όσο αφορά τα ΙΙβ μου είπε ότι επειδή ίσως αλλαχτεί γενικά η ύλη του μαθήματος προσπαθούν για τους παλιούς φοιτητές να κάνουν εξετάσεις με την ύλη που έιχαν διδαχτει
Δηλαδη οσοι εχουν περασμενα τα 3α θα χρωστανε μονο τα Γ οσοι οχι τα Γ + Δ .. Τα 2β οποιος τα περασε τα περασε .. Οποιος οχι θελουν να.γινει εξεταση και γενικα το μαθημα δεν αντιστοιχιζεται.. Αρα εμφανιζεται +1 μαθημα για ολους ?
Mike 1.0
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 51
Joined: Fri Dec 16, 2011 9:46 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Νέο πρόγραμμα σπουδών Σχολής Μηχανολόγων Μηχανικών

Post by Mike 1.0 »

Σήμερα που μίλησα στη γραμματεία με την μια και μοναδική κα Καίτη μου είπε περίπου: "Δεν έχει αποφασιστεί ακόμη τι θα γίνει και ποια θα χρωστάτε. Θα επιλυθεί πάντως γιατί είστε πολλοί. Δήλωσε οπωσδήποτε τα Γ για σιγουριά και θα δούμε."
User avatar
sid
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 4031
Joined: Mon Jan 25, 2010 10:47 pm
Σχολή: Χημικός
Gender: Male
Location: 242
Contact:

Re: Νέο πρόγραμμα σπουδών Σχολής Μηχανολόγων Μηχανικών

Post by sid »

Mike 1.0 wrote:Σήμερα που μίλησα στη γραμματεία με την μια και μοναδική κα Καίτη μου είπε περίπου: "Δεν έχει αποφασιστεί ακόμη τι θα γίνει και ποια θα χρωστάτε. Θα επιλυθεί πάντως γιατί είστε πολλοί."

"γκαντεμιά ρε π&στη μου, άμα δεν είσασταν πολλοί, θα σας γράφαμε στα @@ μας"
Και μετά ορισμένοι παραπονιούνται ότι ντε και καλά η λέσχη χρησιμοποιεί κατεψυγμένα κρέατα. Τουναντίον λοιπόν.

- soti
User avatar
perlenfischer
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 46
Joined: Mon Jun 14, 2010 3:47 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Location: South Of The Border

Re: Νέο πρόγραμμα σπουδών Σχολής Μηχανολόγων Μηχανικών

Post by perlenfischer »

Η αλλαγή των Υδροδυναμικών σε "Υδρομηχανικών" είναι μόνο στο όνομα έτσι;
Ο μεγαλύτερος εχθρός της καλύτερης ζωής, είναι η καλή ζωή.
Post Reply

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”