Βελτίωση Βαθμολογίας.

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Post Reply
User avatar
Dumboobmud
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 41
Joined: Fri Dec 14, 2012 7:48 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Βελτίωση Βαθμολογίας.

Post by Dumboobmud »

Καλησπέρα, ήθελα να κάνω μια γενικής φύσεως ερώτηση για κάτι που πήρε το αυτί μου. Ισχύει οτι μπορείς στο τελευταίο εξάμηνο της σχολής να κόψεις 5-6 μαθήματα από παλιά εξάμηνα και να τα ξαναδώσεις για βελτίωση του βαθμού πτυχίου;
User avatar
Kuchiki_Byakuya
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 6498
Joined: Fri Oct 22, 2010 6:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Seireitei

Re: Βελτίωση Βαθμολογίας.

Post by Kuchiki_Byakuya »

αχ αυτοί οι μύθοι του πρώτου έτους......


όχι δεν ισχύει.
Be proud to die by my Bankai.
Bankai. Senbonsakura Kageyoshi
User avatar
Tasos_Axel
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 10
Joined: Mon Oct 06, 2014 10:38 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Βελτίωση Βαθμολογίας.

Post by Tasos_Axel »

Δηλαδή εφόσον κάποιος πάρει έναν βαθμό σε κάποιο μάθημα δεν μπορεί να τον βελτιώσει;
PD08
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 205
Joined: Fri Feb 21, 2014 4:30 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Βελτίωση Βαθμολογίας.

Post by PD08 »

Tasos_Axel wrote:Δηλαδή εφόσον κάποιος πάρει έναν βαθμό σε κάποιο μάθημα δεν μπορεί να τον βελτιώσει;
Μπορείς, αλλά η μοναδική σου ευκαιρία είναι στην αμέσως επόμενη επαναληπτική εξεταστική - στην οποία μετράει στο τέλος ο καλύτερος βαθμός από τους δύο. Αν όμως περάσεις μάθημα στην επαναληπτική, δεν μπορείς να το ξαναδώσεις αργότερα για βελτίωση.

Υπάρχει βέβαια πιθανώς και η δυνατότητα (ανάλογα και με τον καθηγητή, έπειτα από συνεννόηση μαζί του) να κόψεις κάποιο μάθημα που έχεις περάσει, ώστε να το χρωστάς ξανά (δεν το έχω δοκιμάσει και δεν το συνιστώ :lol: ). Για να είναι αυτό δυνατό θα πρέπει νομίζω να μην έχει στείλει την βαθμολογία επισήμως στην γραμματεία.
Post Reply

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”