Μαθήματα εξεταστικής Νοεμβρίου που δεν εξετάστηκαν

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
asdfgh
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 67
Joined: Wed Apr 21, 2010 5:47 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Μαθήματα εξεταστικής Νοεμβρίου που δεν εξετάστηκαν

Post by asdfgh »

Συνάδελφοι όπως ξέρετε η εξεταστική που ολοκληρώθηκε τυπικά σήμερα, έγινε σχεδόν κατά το ήμισυ, αφού μέχρι τις 19/11 τα μαθήματα που ήταν προγραμματισμένο να εξεταστούν δεν εξετάστηκαν. Έφτιαξα αυτό το θέμα γιατί υπάρχει μια ανησυχητική σιωπή για αυτά τα μαθήματα και φοβάμαι μην δεν εξεταστούν καθόλου.

Το τόπικ έχει σαν λόγο ύπαρξης να συζητήσουμε αυτό το θέμα αλλά και αν παραστεί κάποια ανάγκη, να συντονιστούμε με κάποια ενέργεια, πχ ομαδική επιστολή στον Πρόεδρο του τμήματος προκειμένου να επιληφθεί του θέματος μιας και αρκετοί από εμάς, φαντάζομαι θα ήθελαν να εξεταστούν αυτά τα μαθήματα όσο πιο σύντομα γίνεται.
User avatar
spooky
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 65
Joined: Wed Jan 19, 2011 1:07 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Μαθήματα εξεταστικής Νοεμβρίου που δεν εξετάστηκαν

Post by spooky »

Χθες έστειλα μαιλ στον Τατσιόπουλο για τα Στοιχεία Μηχανών 2 και σήμερα εστειλα ενα και στον Σπιτά μπας και μάθουμε....
περιμένω απάντηση :|
"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change".Charles Darwin
User avatar
Mimo
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 447
Joined: Wed Jan 20, 2010 11:58 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Location: Lostallo Track@Switzerland

Re: Μαθήματα εξεταστικής Νοεμβρίου που δεν εξετάστηκαν

Post by Mimo »

Έστειλα κι εγώ μήνυμα σε Βαδαλούκα και Παπαδόπουλο και περιμένω απάντηση αν..
t1991
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 259
Joined: Mon Jun 14, 2010 12:40 am

Re: Μαθήματα εξεταστικής Νοεμβρίου που δεν εξετάστηκαν

Post by t1991 »

Χθες στην Πυρηνική 1 ο Πετρόπουλος είπε ότι πιστεύει ότι αυτά που χάθηκαν δε θα εξεταστούν, δεδομένου ότι πέρασε αυτή η τροπολογία για τις 2 επόμενες εξεταστικές. Βέβαια, ξεκαθάρισε ότι είναι δική του εκτίμηση.

Ωστόσο, μπορούμε να επικοινωνήσουμε με τον Τατσιόπουλο (νομίζω πως είναι δική του ευθύνη, όχι του εκάστοτε καθηγητή) γιατί είμαστε πολλοί, δεδομένου ότι είναι πολλά τα μαθήματα που δε δόθηκαν.

Ας γίνει αυτό, γτ δε νομίζω ότι στις εξεταστικλες των 2 εβδομάδων, θα είναι καλύτερα τα πράγματα..
mark_c197
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 79
Joined: Sun May 30, 2010 7:32 pm

Re: Μαθήματα εξεταστικής Νοεμβρίου που δεν εξετάστηκαν

Post by mark_c197 »

Έστειλα και εγώ e-mail στον Τατσιόπουλο, χθες, για όλα τα υπολειπόμενα μαθήματα. Υπόθετω, πως από εβδομάδα, θα έχουμε κάποια ενημέρωση. Γενικά, νομίζω, είναι καλό σε πρώτη φάση να στείλουν και άλλοι για να υπάρξει κάποια πίεση στο ζήτημα. Αν αυτό δεν πάει καλά, τότε θα πρέπει να πιέσουμε και προσωπικά τον κάθε καθηγητή.
User avatar
Mimo
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 447
Joined: Wed Jan 20, 2010 11:58 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Location: Lostallo Track@Switzerland

Re: Μαθήματα εξεταστικής Νοεμβρίου που δεν εξετάστηκαν

Post by Mimo »

Ο Παπαδο μου έστειλε mail και μου είπε οτι αυτά τα θέματα (στην ερώτηση για πότε αναβλήθηκε το μάθημα) τα κανονίζει ο κοσμήτορας...
User avatar
natasa
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 43
Joined: Sat Aug 28, 2010 4:41 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Female

Re: Μαθήματα εξεταστικής Νοεμβρίου που δεν εξετάστηκαν

Post by natasa »

Συγγνωμη αλλα γιατι να στειλουμε σε εναν εναν καθηγητη εμαιλ ενω μπορουμε πολυ απλα να στειλουμε ολοι μαζι συντονισμενα στον πρυτανη/κοσμητωρα/οπως σκατα λεγονται , να δουν τοτε τι θα πει πιεση!
αν εχει κανεις υποψη του κανενα εμαιλ που μπορουμε να απευθηνθούμε ας το ποσταρει παρακαλω!
User avatar
xrisan8os
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 29
Joined: Fri Jun 11, 2010 4:49 pm

Re: Μαθήματα εξεταστικής Νοεμβρίου που δεν εξετάστηκαν

Post by xrisan8os »

natasa wrote:Συγγνωμη αλλα γιατι να στειλουμε σε εναν εναν καθηγητη εμαιλ ενω μπορουμε πολυ απλα να στειλουμε ολοι μαζι συντονισμενα στον πρυτανη/κοσμητωρα/οπως σκατα λεγονται , να δουν τοτε τι θα πει πιεση!
αν εχει κανεις υποψη του κανενα εμαιλ που μπορουμε να απευθηνθούμε ας το ποσταρει παρακαλω!
+1 Ας βοηθήσει κάποιος αν γνωρίζει το e-mail μπας και καταφέρουμε να τα δώσουμε!
asdfgh
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 67
Joined: Wed Apr 21, 2010 5:47 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Μαθήματα εξεταστικής Νοεμβρίου που δεν εξετάστηκαν

Post by asdfgh »

xrisan8os wrote:
natasa wrote:Συγγνωμη αλλα γιατι να στειλουμε σε εναν εναν καθηγητη εμαιλ ενω μπορουμε πολυ απλα να στειλουμε ολοι μαζι συντονισμενα στον πρυτανη/κοσμητωρα/οπως σκατα λεγονται , να δουν τοτε τι θα πει πιεση!
αν εχει κανεις υποψη του κανενα εμαιλ που μπορουμε να απευθηνθούμε ας το ποσταρει παρακαλω!
+1 Ας βοηθήσει κάποιος αν γνωρίζει το e-mail μπας και καταφέρουμε να τα δώσουμε!


Παιδιά τα mails πρέπει να πάνε στον κοσμήτορα της σχολής μας, που είναι ο κύριος Τατσιόπουλος. Το mail του είναι itat@central.ntua.gr

Έχουμε ήδη στείλει μερικοί, καλό θα είναι να στείλουν ακόμα περισσότεροι.
User avatar
xrisan8os
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 29
Joined: Fri Jun 11, 2010 4:49 pm

Re: Μαθήματα εξεταστικής Νοεμβρίου που δεν εξετάστηκαν

Post by xrisan8os »

asdfgh wrote:
xrisan8os wrote:
natasa wrote:Συγγνωμη αλλα γιατι να στειλουμε σε εναν εναν καθηγητη εμαιλ ενω μπορουμε πολυ απλα να στειλουμε ολοι μαζι συντονισμενα στον πρυτανη/κοσμητωρα/οπως σκατα λεγονται , να δουν τοτε τι θα πει πιεση!
αν εχει κανεις υποψη του κανενα εμαιλ που μπορουμε να απευθηνθούμε ας το ποσταρει παρακαλω!
+1 Ας βοηθήσει κάποιος αν γνωρίζει το e-mail μπας και καταφέρουμε να τα δώσουμε!


Παιδιά τα mails πρέπει να πάνε στον κοσμήτορα της σχολής μας, που είναι ο κύριος Τατσιόπουλος. Το mail του είναι itat@central.ntua.gr

Έχουμε ήδη στείλει μερικοί, καλό θα είναι να στείλουν ακόμα περισσότεροι.
Σε ευχαριστώ πολύ ρε φίλε γι' αυτό ρώτησα και εγώ για να του στείλω e-mail, όσο περισσότερα τόσο το καλύτερο μπας και καταφέρουμε τίποτα....
Post Reply

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”