Απονομή πτυχίων

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
EiRiNaKi
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 269
Joined: Tue Feb 09, 2010 12:47 am

Re: Απονομή πτυχίων

Post by EiRiNaKi »

Για να πάρεις το επίσημο πτυχίο 1 φορά το χρόνο, περίπου τέλη Μάη αρχές Ιούνη.
Από εκεί και πέρα υπάρχει η αντίστοιχη βεβαίωση-αντίγραφο πτυχίου που μπορείς να χρησιμοποιήσεις παντού και τις περισσότερες φορές είναι αυτή που θα σου χρειαστεί.

Επίσης αυτή η βεβαίωση είναι διαθέσιμη κανά μήνα μετά τη λήξη της περιόδου υποβολής βαθμολογιών ή όποτε γίνει ΓΣ Σχολής για να επικυρωθούν τα πτυχία της κάθε περιόδου.
User avatar
stefanos
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 56
Joined: Sat Jan 23, 2010 9:17 pm
Σχολή: Μεταπτυχιακός
Gender: Male

Re: Απονομή πτυχίων

Post by stefanos »

kolpit wrote:Ερωτηση : Εγώ που θα παραδώσω διπλωματική τον Ιούλη πότε θα μπορέσω να πάρω το πτυχίο στο χέρι μου; Δεν μου ακούγεται λογικό να μην γίνεται απονομή με το πέρας του ακαδημαικού έτους,αλλά πιο νωρίς.
Δυστυχως ετσι ειναι. Εσυ θα ορκιστεις τον επομενο μαιο-ιουνιο. Ετσι εκανα και εγω.
Η λογικη στο πολυτεχνειο ειναι λεξη που ακομα αναζητειται... :ugeek:
bilon
Captain
Captain
Posts: 118
Joined: Mon Sep 19, 2011 12:26 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Απονομή πτυχίων

Post by bilon »

Δε χρειάζεται να γίνει απονομή για να έχετε επισήμως τη δυνατότητα να εργαστείτε κλπ.
Εμένα μου έδοσαν μια βεβαίωση οτι είμαι διπλωματούχος και μετράει ακριβώς όπως θα μέτραγε το πτυχίο. Το άλλο είναι περισσότερο για την τελετή και τα φρουφρου.
windman
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 12
Joined: Fri Jun 04, 2010 1:40 am

Re: Απονομή πτυχίων

Post by windman »

2 Eρωτήσεις:

1.Στέλνουν προσκλήσεις για την απονομή σε αυτούς που είναι να τις πάρουν?
2.Η ανακοίνωση στη Γραμματεία λέει Απονομή έτους 2012. (sos η ερώτηση είναι λίγο καμένη αλλά πρέπει να τη κάνω), αν τελείωσες με παρουσιάσεις κλπ το Φεβρουάριο του 2013 θα πάς την επόμενη χρονιά?, ή πάει ανα ακαδημαικό έτος π.χ χειμερινό 2012-2013 οπότε πάει στο 2012..

Αυτά.
User avatar
tpm
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 30
Joined: Mon Jan 25, 2010 7:24 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Απονομή πτυχίων

Post by tpm »

Δεν είναι θέμα ακαδημαϊκού έτους άλλα ημερολογιακού. Όποτε αν τελείωσες Φεβρουάριο 2013, θα πάρεις το δίπλωμα στην απονομή του επόμενου έτους.
User avatar
tsag
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 696
Joined: Fri Jan 22, 2010 7:18 pm

Re: Απονομή πτυχίων

Post by tsag »

windman wrote:2 Eρωτήσεις:

1.Στέλνουν προσκλήσεις για την απονομή σε αυτούς που είναι να τις πάρουν?
2.Η ανακοίνωση στη Γραμματεία λέει Απονομή έτους 2012. (sos η ερώτηση είναι λίγο καμένη αλλά πρέπει να τη κάνω), αν τελείωσες με παρουσιάσεις κλπ το Φεβρουάριο του 2013 θα πάς την επόμενη χρονιά?, ή πάει ανα ακαδημαικό έτος π.χ χειμερινό 2012-2013 οπότε πάει στο 2012..

Αυτά.
αν παρουσιασες διπλωματικη το 2013 , τοτε πηρες πτυχιο το 2013 !
markal
Master Sergeant
Master Sergeant
Posts: 39
Joined: Mon Feb 08, 2010 7:52 pm

Re: Απονομή πτυχίων

Post by markal »

Του χρόνου τον Ιούνιο...εγώ το πήρα 1μιση χρόνο αργότερα...πάντα για τον πάπυρο μιλάμε
Post Reply

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”