Ξανά τα ίδια...

Βοηθήστε μας να κάνουμε το e-polytexneio ακόμα καλύτερο!
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Ξανά τα ίδια...

Post by Kitharistas »

Όπως πολλές φορές, έτσι και σήμερα γίναμε μάρτυρες της λασπολογίας παρατάξεων -κυρίως της ΠΚΣ- γύρω από τους ανεξάρτητους φοιτητές και το φόρουμ.

Ακούσαμε αρκετές φορές περί παράταξης του e-polytexneio, περί πλαισίου του e-polytexneio, περί μαύρου χρήματος και κερδοφορίας του e-polytexneio και των διαχειριστών του. Για μία ακόμη φορά θίχτηκε το θέμα των διαφημίσεων το οποίο έχω υπεραναλύσει στα αντίστοιχο τόπικ.

Ας τα πιάσουμε όμως με την σειρά.

1.
ΔΕΝ είμαστε παράταξη ούτε σκοπεύουμε να γίνουμε. Αυτή είναι μια παντελώς κομπλεξική καραμελίτσα που ακούω από πρόπερσι. Έχουμε ζωές να κοιτάξουμε όσο εσείς ασχολείστε με μικροπολιτικά παιχνίδια, δεν αποσκοπούμε ούτε στην διοίκηση της σχολής, ούτε μελλοντικά σε βουλευτική/υπουργική θεσούλα.

2. 'Οπως είπα αρκετές φορές σήμερα το e-polytexneio είναι μία
ηλεκτρονική κοινότητα ανοιχτή σε όλους τους φοιτητές του ΕΜΠ μπορεί οποιοσδήποτε φοιτητής θέλει να κανονίσει ότι θέλει, όπως έχουν τρέξει άπειρα φοιτητικά projects μέσω του site την ώρα που εσείς ψάχνετε να μεταπουλήσετε "Ριζοσπάστες".

3. Το αγαπημένο μου θέμα, αυτό που έχω απαντήσει πραγματικά αμέτρητες φορές και πραγματικά νομίζω ότι θα συνεχίσω να απαντάω μια ζωή. Διαφημίσεις. Ναι, στο site υπάρχουν κάποιες διαφημίσεις από την google η οποίες προσφέρουν 1-5 cents ανά κλικ, αν δεν με πιστεύετε ψάξτε το (και στο bing αν δεν γουστάρετε το google). Μια τεράστια βάση δεδομένων όπως του e-polytexneio θέλει χρήμα για να συντηρηθεί, welcome to 21st century. Αυτό που βλέπετε εσείς δεν είναι απλό storage εργασιών και σημειώσεων, είναι μηχανήματα τα οποία τρέχουν τον κώδικα και πρέπει να έχουν επεξεργαστική ισχύ τέτοια ώστε να πετάει το φόρουμ και να μην κολλάει και σε περιόδους αιχμής. Κι αν βγάζαμε χρήματα νομίζετε ότι εγώ, σαν admin,θα δούλευα παράλληλα με την σχολή? Η απάντηση είναι προφανώς όχι.

Γενικά ξεκολλήστε και βγάλτε τις παρωπίδες, δείτε τα πράγματα όπως είναι και μην δημιουργείτε φανταστικές καταστάσεις και φανταστικούς εχθρούς.

Σήμερα μίλησα προσωπικά με μια κοπέλα από τα ΕΑΑΚ και μου είπε ότι βγάζουμε χρήματα από τα πάρτυ, δηλαδή πείτε μου εσείς έναν καλό τρόπο να βγάζεις χρήματα όταν κάνεις πάρτυ σε μαγαζιά που ο καθένας παίρνει το ποτό του και πάντα είναι με
ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΕΙΣΟΔΟ. Δηλαδή μιλάμε για σενάριο επιστημονικής φαντασίας.

Το φόρουμ δεν είναι ο κακός μπαμπούλας του φοιτητή, είναι διαθέσιμο όλους του φοιτητές του ΕΜΠ να το χρησιμοποιήσουν σαν εργαλείο και σαν τέτοιο πρέπει να το βλέπετε.

Δεν ξέρω ποιος καλλιεργεί αυτήν την προπαγάνδα, αλλά για να την αναπαράγετε σίγουρα σας συμφέρει.

Θα παρακαλέσω να μην χρειαστεί να πω τα ίδια πράγματα για μια ακόμα φορά, έχω την ζωή μου και τις υποχρεώσεις μου πέρα από τα κόμπλεξ ή τις φαντασιώσεις του καθενός.

Αν θέλετε να συζητήσετε οτιδήποτε ή να λύσετε τυχόν απορίες που μπορεί να έχετε είμαι στην διάθεσή σας, εξάλλου κάθε μέρα στην σχολή είμαι, απλά όπως σας είπαν και πολλοί φοιτητές εκτός από εμένα αυτά που λέτε δεν ισχύουν.
Rock on buddies...
billyboy
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 131
Joined: Sun Jun 13, 2010 10:34 pm

Re: Ξανά τα ίδια...

Post by billyboy »

+1
User avatar
Kuchiki_Byakuya
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 6498
Joined: Fri Oct 22, 2010 6:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Seireitei

Re: Ξανά τα ίδια...

Post by Kuchiki_Byakuya »

Μερικοί δεν έχουν ιδέα από δυναμική κοινωνικών συστημάτων, και θέλουν να αλλάξουν και την κοινωνία. Είναι ή προβοκάτορες ή απλά μικρόνοοι.
Be proud to die by my Bankai.
Bankai. Senbonsakura Kageyoshi
User avatar
giwrgos_pap
Captain
Captain
Posts: 131
Joined: Mon Aug 09, 2010 6:01 am
Location: Μαρούσι

Re: Ξανά τα ίδια...

Post by giwrgos_pap »

πες τα johnny, το φορουμ ηταν πάντα εκει για τους φοιτητές ασχετα αν δεν το βλεπουν όσοι δεν θελουν
παιδιά μην μασατε, συνεχιστε την καλή δουλειά
User avatar
nikolio
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 343
Joined: Sun Jun 03, 2012 11:20 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Ξανά τα ίδια...

Post by nikolio »

κινημα e-polytexneio χαχαχαχ, τι μλκ θα ακουσουμε - διαβασουμε ακομα !!!

βαλτε μπιπ στο θα...
αντι να χαιρονται ορισμενοι που υπαρχει αυτο το φορουμ για την αμεση πληροφορηση των φοιτητων του ΕΜΠ στα θεματα τις σχολης καθεται κ λεει οτι κατεβαζει η κουτρα του...

Αν λοιπον η μλκ ηταν εργοχειρο, θα ειχαν κανει την προικα τους !!!
User avatar
Kuchiki_Byakuya
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 6498
Joined: Fri Oct 22, 2010 6:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Seireitei

Re: Ξανά τα ίδια...

Post by Kuchiki_Byakuya »

το ότι το λένε παιδιά με λίγα ποστ αφαιρεί και την τελευταία αμφιβολία για το τι είναι αυτό το φόρουμ. ο καθένας μπορεί να διαφωνήσει με τον καθένα. και μην αναφέρεστε στο φόρουμ σαν να είναι κάτι ξεχωριστό, το φόρουμ είστε εσείς, είναι εμείς.
Be proud to die by my Bankai.
Bankai. Senbonsakura Kageyoshi
MrHim
Chemical Seeder
Chemical Seeder
Posts: 51
Joined: Wed Oct 05, 2011 9:28 pm
Σχολή: Χημικός
Gender: Male

Re: Ξανά τα ίδια...

Post by MrHim »

Πω καλά , δεν έχουν ποιόν να βρίσουν και βρίζουν το site. Να δεις που οι ίδιοι που προσβάλουν το forum επωφελούνται κι από τις υπηρεσίες του. Θα έλεγα καμιά βαριά κουβέντα για συγκενικά τους πρόσωπα αλλά τέλος πάντων.
User avatar
crouch
Brigadier General
Brigadier General
Posts: 395
Joined: Fri Jan 22, 2010 6:52 pm

Re: Ξανά τα ίδια...

Post by crouch »

+oo, ektos apo ena pragma...
Kitharistas wrote:Σήμερα μίλησα προσωπικά με μια κοπέλα από τα ΕΑΑΚ και μου είπε ότι βγάζουμε χρήματα από τα πάρτυ, δηλαδή πείτε μου εσείς έναν καλό τρόπο να βγάζεις χρήματα όταν κάνεις πάρτυ σε μαγαζιά που ο καθένας παίρνει το ποτό του και πάντα είναι με [/color]ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΕΙΣΟΔΟ. Δηλαδή μιλάμε για σενάριο επιστημονικής φαντασίας.


Enas kalos tropos: Synennoeisai me ton idioktiti na sou dwsei ena stadar poso i sto peripou ana kefali atomwn pou tou eferes, gt poly apla tou ferneis kosmo sto magazi pou agorazei to poto tou, anti na tous pas olous sto diplano magazi. De lew oti ginetai, apla lew oti mporei na ginei. Se ka8e periptwsi den einai eis varos twn foititwn, opote na k an ginetai na k an de ginetai.

P.S. Sorry gia ta greeklish alla den exei ellinika apo dw pou grafw...
User avatar
somekindofgrinder
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 406
Joined: Sun Feb 07, 2010 3:31 pm
Σχολή: Μεταπτυχιακός

Re: Ξανά τα ίδια...

Post by somekindofgrinder »

Και κερδος να βγαζουν τα παιδια,μονο και μονο που χαρη στο φορουμ εχει κατεβει ο μεσος χρονος αποφοιτησης το αξιζουν.
Και σιγα το κερδος δλδ απο ενα παρτυ. Λες και τα κομματα ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΑΡΤΥ!!!
ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΜΑΣΤΕ ΓΑΜΩ ΤΟ ΚΑΝΤΗΛΙ?
Μαλλον το φορουμ στερει πελατεια απο τα μαγαζακια.
"Το πρωί στα καβαλέτα και το βράδυ στα μπαλέτα..."-Λευτέρης Λαζάρου,Cooking Engineer.
User avatar
somekindofgrinder
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 406
Joined: Sun Feb 07, 2010 3:31 pm
Σχολή: Μεταπτυχιακός

Re: Ξανά τα ίδια...

Post by somekindofgrinder »

Απο το στομα σου και στου Θεου το αυτι.
"Το πρωί στα καβαλέτα και το βράδυ στα μπαλέτα..."-Λευτέρης Λαζάρου,Cooking Engineer.
Post Reply

Return to “Λειτουργία & Feedback για την Ιστοσελίδα”