ΓΣ Μηχανολόγων Δευτέρα 09/09/2013

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Locked
ιστορικός mech-eng
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1249
Joined: Mon Jun 13, 2011 1:51 pm
Gender: Male

Re: ΓΣ Μηχανολόγων Δευτέρα 09/09/2013

Post by ιστορικός mech-eng »

spiros93 wrote:φιλε Flush_Royal εγω ειπα τη γνωμη μου και προς χαρην της συζητησης την οποια αναφερεις περιμενα την οποια απαντηση με επειχηριματα και οχι με επιθεση τυπου "get a life και μην το παιζεις ψαγμενος".απο κει και περα ευχαριστω για τη συμβουλη ιστορικε mech-eng,θα προσπαθησω να μην το παιζω ψαγμενος λεγοντας τη γνωμη μου,γιατι το να κρινω καποιον απο ενα κειμενο 5 σειρων ειναι μεγαλυτερη ψαγμενια απ'οτι φαινεται.τωρα οσο για τη λεξη "στατιστικα" που χρησιμοποιησα οντως ισως ηταν λαθος ,απλα θεωρησα ασφαλης τη συγκριση του μεσου ελληνα εργαζομενου με τους εργαζομενους του ΕΜΠ.

το get a life πηγαινε στο ατοπο του επιχειρηματος σου και οχι σε σενα ως ανθρωπο ,γιατι δεν σε γνωριζω.απλα με παραξενευει καθε φορα που βλεπω εναν νεο ανθρωπο να καταφερεται εναντιον εργαζομενων που ουτε ξερει-ξερουμε πως ειναι εκει που ειναι ,ουτε τι θα κανουν απο δω και περα χανοντας την δουλειας τους και οντας ολοι σχετικα μεγαλης ηλικιας (αρα ακριβο εργατικο δυναμικο),και στο κατω κατω τεσσερα χρονια στην σχολη δεν ειδα κανεναν διοικητικο υπαλληλο να τα ξινει,παντα οποια κολληματα ειχε το συστημα προερχοντουσαν απο τα "υψηλοβαθμα" στελεχη.Και εννοειται οτι εμενα αυτη η καταληψη με παει παρα πολυ πισω ,αλλα δεν μπορω παρα να καταλαβω αυτους τους ανθρωπους που στην πλειοψηφια τους απολυονται αδικα και η οποια υποχωρηση τους σημαινει και το δικο μου κακο σαν φοιτητη ,γιατι εχω δει τοσα χρονια περικοπες συγγραμματων ,χρηματοδοτησεων ,περικοπες στις ηλεκτρονικες βιβλιοθηκες,σε εντυπα βιβλια για την βιβλιοθηκη,σε διαδακτικο προσωπικο κτλ αρα τα δεδομενα μου δειχνουν οτι μαλλον χειροτερη θα ειναι η κατασταση απο δω και περα ,και οχι καλυτερη με την απολυση τοσων υπαλληλων
spartakos
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 26
Joined: Sat Oct 09, 2010 2:21 pm

Re: ΓΣ Μηχανολόγων Δευτέρα 09/09/2013

Post by spartakos »

giannis93 wrote:Ας το επιβεβαιώσει καποιος να ξέρουμε τι προκειται να γίνει
Ευχαριστώ
http://cw.mech.ntua.gr/SEID/apofasi-GS-11_9_2013.pdf
tsp
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 85
Joined: Wed May 04, 2011 5:06 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: ΓΣ Μηχανολόγων Δευτέρα 09/09/2013

Post by tsp »

Αρα υποθετουμε με σιγουρια οτι χανονται ολες οι εξετασεις και της επομενης βδομαδας? μπορει να χρειαστει να δινουμε καθημερινα σε κανα μηνα αλλα οπως ειπε κι ενας προηγουμενος: απολαυστε το eurobasket :mrgreen:
220volt
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 67
Joined: Thu Jan 21, 2010 9:54 pm

Re: ΓΣ Μηχανολόγων Δευτέρα 09/09/2013

Post by 220volt »

,και στο κατω κατω τεσσερα χρονια στην σχολη δεν ειδα κανεναν διοικητικο υπαλληλο να τα ξινει
:shock: :shock: :shock:
User avatar
Ebnefsi
Master Sergeant
Master Sergeant
Posts: 35
Joined: Wed May 12, 2010 12:44 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: ΓΣ Μηχανολόγων Δευτέρα 09/09/2013

Post by Ebnefsi »

Παίδες! ένα είναι σίγουρο.. bear in mind!
τον τρίζουμε ομαδικώς κ ανελλιπώς! :!:
*******************************************************
Ο αετός κι αν πληγωθεί πάλι αετός λογάται
και ψοφισμένο το θεριό να δει κανείς φοβάται.
*******************************************************
t1991
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 259
Joined: Mon Jun 14, 2010 12:40 am

Re: ΓΣ Μηχανολόγων Δευτέρα 09/09/2013

Post by t1991 »

τελικα συνέλευση έχουμε την τρίτη ή τη δευτέρα? και αν έχουμε την τρίτη, θα δωθεί το μάθημα των 8:30, ή δεν θα γίνει λόγω της κατάληψης των εργαζομένων?
User avatar
Adamaklas
Praetorian
Praetorian
Posts: 3929
Joined: Mon Nov 22, 2010 4:07 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: ΓΣ Μηχανολόγων Δευτέρα 09/09/2013

Post by Adamaklas »

t1991 wrote:τελικα συνέλευση έχουμε την τρίτη ή τη δευτέρα? και αν έχουμε την τρίτη, θα δωθεί το μάθημα των 8:30, ή δεν θα γίνει λόγω της κατάληψης των εργαζομένων?
Δευτερα δεν εχουμε μαθηματα ! Και συνελευση δευτερα!
Ολος ο κοσμος, ενα μεγαλο τασακι.

Αλλα δεν γαμιεται :)
stathis wrote: Εχει αδειες ξαπλωστρες πιο κατω,μακρια απο το ηχειο.
Compiler
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 38
Joined: Wed Oct 10, 2012 6:02 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: ΓΣ Μηχανολόγων Δευτέρα 09/09/2013

Post by Compiler »

Επειδή απ' ότι φαίνεται χάνονται όλες οι εξετάσεις ή το μεγαλύτερο μέρος των εξετάσεων ,μπορεί κάποιος μεγαλύτερος να μου πει πως θα γίνει η αναπλήρωση ;Ισχύει ότι θα δίνουμε μετά καθημερινά μαθήματα ;Για να ξέρουμε να κάνουμε καμία προετοιμασία ή να συνεχίσουμε να τα ξίνουμε ;
User avatar
Zoubulbasaur
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 615
Joined: Fri Oct 08, 2010 1:47 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Pallet Town

Re: ΓΣ Μηχανολόγων Δευτέρα 09/09/2013

Post by Zoubulbasaur »

Εγώ Interpreter θυμάμαι πρόπερσι που είχε γίνει μεγάλη κατάληψη όλο το Σεπτέμβρη και έφτασε μέχρι Οκτώβρη. Τότε αν δεν απατώμαι έγινε μια επαναληπτική 2 εβδομάδων μέσα στον οκτώβρη και το εξάμηνο ξεκίνησε 1 Νοεμβρίου. Όπως καταλαβαίνεις επαναληπτική εξεταστική σε 15 μέρες μέσα είναι λίγο στριμωχτά...
Scientists dream about doing great things. Engineers do them
t1991
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 259
Joined: Mon Jun 14, 2010 12:40 am

Re: ΓΣ Μηχανολόγων Δευτέρα 09/09/2013

Post by t1991 »

master wrote:Τελικά η συνέλευση αλλάζει ημερομηνία και πάει την επόμενη μέρα, δηλαδή Τρίτη 17/9. Δεν ξέρω γιατί.
Adamaklas wrote:
t1991 wrote:τελικα συνέλευση έχουμε την τρίτη ή τη δευτέρα? και αν έχουμε την τρίτη, θα δωθεί το μάθημα των 8:30, ή δεν θα γίνει λόγω της κατάληψης των εργαζομένων?
Δευτερα δεν εχουμε μαθηματα ! Και συνελευση δευτερα!
ποιο απο τα δυο να πιστέψω??? :p
και αναφερόμουν στο ενδεχόμενο να γίνει τρίτη η συνέλευση, αν θα δωθούν τα Ρευστά ΙΙ στις 8:30 ή θα μας εμποδίσουν οι φύλακες στην πύλη.
Locked

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”