Πίνακες στο Word

Ρωτήστε και ψάξτε οτιδήποτε έχει να κάνει με θέματα Software. Λειτουργικά, Utilities, εφαρμογές εδώ!
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Post Reply
User avatar
fentayeen
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 232
Joined: Mon Feb 08, 2010 7:41 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Πίνακες στο Word

Post by fentayeen »

Γεια και χαρα παιδες.
η απορια μου εγκειται οπως καταλαβατε απο τον τιτλο στο word.
λοιπον θελω να ρωτησω εαν υπαρχει τροπος να τροποποιησω (οσων αφορα την εμφανιση) πινακες στο word μαζικα.
δηλαδη εχεις σε ενα κειμενο του word πινακες, πολλους...αλλα ιδιους
και θελεις να τους τροποποιησεις ολους. ναναι αλλο το περιβλημα, αλλες οι γραμμες μεσα, κτλ κτλ κτλ...αλλα ναναι παλι ιδιοι οι καινουργιοι.
πως το κανεις αυτο;;; εκτος απο την επιλογη του one by one :roll:

---αν το νημα εγκειται σε αλλο πεδιο, παρακαλουνται αι μοδερατοροι να το μετακουνησουν.
User avatar
castiel
Praetorian
Praetorian
Posts: 6466
Joined: Tue Oct 05, 2010 8:08 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male
Location: 501 Not Implemented

Re: πίνακες στο Word

Post by castiel »

μπορεις να τους επιλεξεις ολους μαζι, εχοντας πατημενο το ctrl και πατοντας κλικ στο εικονιδιο που σου εμφανίζει πάνω αριστερά. μετά δεξί κλικ και κανεις ότι θες ;)

να επιλαγουν ολοι με ενα κλικ και να αλλαξουν ολοι δεν νομιζω οτι γινεται, τουλάχιστον εγω δεν ξερω πως.

Υ.Γ σου άλλαξα απλώς τον τίτλο.
Attachments
πινακες.png
Now dance, fucker, dance | Man, I never had a chance | And no one even knew | It was really only you
And now you'll lead the way | Show the light of day | Nice work you did | You're gonna go far, kid..


___P.S.___

Έβαλε ο Θεός σημάδι
παλικάρι στα Σφακιά
κι ο πατέρας του στον Άδη
άκουσε μια τουφεκιά.
User avatar
fentayeen
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 232
Joined: Mon Feb 08, 2010 7:41 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: πίνακες στο Word

Post by fentayeen »

castiel wrote:μπορεις να τους επιλεξεις ολους μαζι, εχοντας πατημενο το ctrl και πατοντας κλικ στο εικονιδιο που σου εμφανίζει πάνω αριστερά. μετά δεξί κλικ και κανεις ότι θες ;)

να επιλαγουν ολοι με ενα κλικ και να αλλαξουν ολοι δεν νομιζω οτι γινεται, τουλάχιστον εγω δεν ξερω πως.

Υ.Γ σου άλλαξα απλώς τον τίτλο.
ομολογω πως δεν το ειχα σκεφτει αυτο με το ctrl δεν τοχα σκεφτει και βολευει για λιγους λιγους....σιγουρα καλυτερα απο εναν εναν εαν δεν παιζει επιλογη για ολους.
νασαι καλα μαν μου
User avatar
castiel
Praetorian
Praetorian
Posts: 6466
Joined: Tue Oct 05, 2010 8:08 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male
Location: 501 Not Implemented

Re: Πίνακες στο Word

Post by castiel »

και φτιαξε και ενα "νεο στυλ πινακα"
έτσι ώστε κάθε φορά που επιλέγεις λιγους να πατας μόνο ενα κλικ, και να μην κανεις τις ιδιες αλλαγες καθε φορά
Now dance, fucker, dance | Man, I never had a chance | And no one even knew | It was really only you
And now you'll lead the way | Show the light of day | Nice work you did | You're gonna go far, kid..


___P.S.___

Έβαλε ο Θεός σημάδι
παλικάρι στα Σφακιά
κι ο πατέρας του στον Άδη
άκουσε μια τουφεκιά.
Post Reply

Return to “Software”