Freeware

Ρωτήστε και ψάξτε οτιδήποτε έχει να κάνει με θέματα Software. Λειτουργικά, Utilities, εφαρμογές εδώ!
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
ShadowMech
Praetorian
Praetorian
Posts: 2118
Joined: Thu Jan 21, 2010 11:20 am

Re: Freeware

Post by ShadowMech »

ΛΑΕ ΤΗΣ ΕΜΠIRE!

Για οσους εχουν κατεβασει πολλα καντηλια με την Force, βρηκα δυο δωρεαν plugins για fortran που κουμπωνουν στα δυο πιο γνωστα περιβαλλοντα για Java! (και οχι μονο, αλλα για αυτο ειναι γνωστα).

για netbeans: http://netbeans.org/community/releases/ ... rs_windows
και για eclipse: http://www.eclipse.org/photran/ http://wiki.eclipse.org/PTP/photran/doc ... ng_Photran
Δε τα εχω τσεκαρει (αφου δεν εχω κατι να γραψω σε fortran) αλλα μονο και μονο που ειναι σε αυτα τα περιββαλοντα θα ειναι ΣΙΓΟΥΡΑ καλυτερο απο τη μαλακια τη Force.
Ρώτα οποιονδήποτε ευτυχισμένο άνθρωπο και δεν θα σου πει για συστήματα, πολιτικές, δυνάμεις, αριστερά, κεφάλαιο. Δεν θα σου πει τίποτα πέρα από το "ήξερα τι ήθελα".

The Don
LA1987
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 59
Joined: Tue Jun 01, 2010 2:34 am

Re: Freeware

Post by LA1987 »

παιδια ξέρει κανείς κανένα πρόγραμμα που να μετατρέπει απο pdf σε word;
User avatar
rest_in_pieces
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 352
Joined: Fri Jan 29, 2010 10:18 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Freeware

Post by rest_in_pieces »

LA1987 wrote:παιδια ξέρει κανείς κανένα πρόγραμμα που να μετατρέπει απο pdf σε word;
Noμίζω το acrobat έχει ένε τέτοιο κουμπάκι πάνω δεξιά.... Αλλιώς google is your friend
try katsaro pirouni
LA1987
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 59
Joined: Tue Jun 01, 2010 2:34 am

Re: Freeware

Post by LA1987 »

εχω ψαξει google αλλα δεν έχω βρει κάτι καλό για τα ελληνικά...στο acrobat πως δηλαδή?
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Freeware

Post by Kitharistas »

LA1987 wrote:εχω ψαξει google αλλα δεν έχω βρει κάτι καλό για τα ελληνικά...στο acrobat πως δηλαδή?
υπάρχει ένα plug-in για το office, official της microsoft νομίζω το οποίο σου βάζει σαν επιλογή το save as... pdf.

Αλλιώς αν κατεβάσεις και εγκαταστήσεις (σπασμένο) το adobe acrobat θα σου προσθέσει αυτό ένα νέο tab "Acrobat" or something
Rock on buddies...
LA1987
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 59
Joined: Tue Jun 01, 2010 2:34 am

Re: Freeware

Post by LA1987 »

ευχαριστώ :-)
αλλα έχω άλλη μια ερώτηση....εκτός απο mathtype για την εισαγωγή τύπων τι άλλο υπάρχει???Έχω ένα έτοιμο κείμενο το οποίο περιέχει τύπους αλλά δεν μου τους ανοίγει στο mathtype ωστε να κάνω κάτι μικροαλλαγές.Διαφορετικά νούμερα και έτσι.
Εχει κανείς καμία ιδέα τι μπορώ να κάνω?
User avatar
castiel
Praetorian
Praetorian
Posts: 6466
Joined: Tue Oct 05, 2010 8:08 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male
Location: 501 Not Implemented

Re: Freeware

Post by castiel »

στο word 2007 ή 2010 πας εισαγωγη και προς τα δεξια λέει εξίσωση ή κάτι τέτοιο.
Now dance, fucker, dance | Man, I never had a chance | And no one even knew | It was really only you
And now you'll lead the way | Show the light of day | Nice work you did | You're gonna go far, kid..


___P.S.___

Έβαλε ο Θεός σημάδι
παλικάρι στα Σφακιά
κι ο πατέρας του στον Άδη
άκουσε μια τουφεκιά.
LA1987
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 59
Joined: Tue Jun 01, 2010 2:34 am

Re: Freeware

Post by LA1987 »

βασικά είναι μέσα στο κείμενο το Word που έχω σαν εικόνα.Προσπαθώ να την ανοιξω να κάνω την αλλαγή αλλα δεν γίνεται.
User avatar
castiel
Praetorian
Praetorian
Posts: 6466
Joined: Tue Oct 05, 2010 8:08 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male
Location: 501 Not Implemented

Re: Freeware

Post by castiel »

χμμ... ειναι πολύ μεγάλο? θα έλεγα γράψτο από την αρχή, γιατί να επεξεργαστείς την εικόνα μου φαίνεται δύσκολο.
μπορείς πάντα να το κάνεις με paint, ή photoshop ή κάτι τέτοιο, αλλά νομίζω θα είναι μεγαλύτερη ταλαιπωρία, ανάλογα πάντα και τις αλλαγές που θες να κάνεις..
Now dance, fucker, dance | Man, I never had a chance | And no one even knew | It was really only you
And now you'll lead the way | Show the light of day | Nice work you did | You're gonna go far, kid..


___P.S.___

Έβαλε ο Θεός σημάδι
παλικάρι στα Σφακιά
κι ο πατέρας του στον Άδη
άκουσε μια τουφεκιά.
User avatar
Adamaklas
Praetorian
Praetorian
Posts: 3929
Joined: Mon Nov 22, 2010 4:07 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Freeware

Post by Adamaklas »

LaTeX Math editor Φυσικα! :)

Επειδης εχω την υποψια οτι δν ξερετε για τι μιλαω!!

http://www.brothersoft.com/latex-editor ... 31-s1.html

UNIX POWER . FREEWARE!
Ολος ο κοσμος, ενα μεγαλο τασακι.

Αλλα δεν γαμιεται :)
stathis wrote: Εχει αδειες ξαπλωστρες πιο κατω,μακρια απο το ηχειο.
Post Reply

Return to “Software”