Αξίζουν τα Mac ?!

Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
TiGinetai
Major General
Major General
Posts: 405
Joined: Thu Jan 28, 2010 6:30 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Αξίζουν τα Mac ?!

Post by TiGinetai »

Chriss78 wrote: ΥΓ : Φιλε TIGInetai εχεις δικιο για την πολιτικη της Apple, ετσι θα με πεισουν να παρω και iphone , ipad ή ipod ??????
Κοίτα για το service όλες οι εταιρίες είναι για τον λούτσο. Αν μπορέσουν να σου τον βγάλουν εκτός εγγύησης, να βρουν οποιαδήποτε δικαιολογία για να μην στον αλλάξουν κτλ θα το κάνουν.
Αλλά όταν έχεις πάει και έχεις σκάσει στην apple και κάθε apple 1500 και 2000ε για ένα μηχάνημα τότε θα περίμενε κανείς να το σεβαστούν αυτό. Ε δεν το κάνουν και γι' αυτό προσωπικά δεν αγοράζω.
Η χώρα καταστρέφεται από την αδιαφορία, αλλά τι με νοιάζει εμένα;
User avatar
Don Molina
Praetorian
Praetorian
Posts: 757
Joined: Wed Jan 20, 2010 11:11 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Outer Heaven

Re: Αξίζουν τα Mac ?!

Post by Don Molina »

Ναι όλες οι εταιρείες...


Εκτός από Dell, IBM και Toshiba που είναι απίκο και σκοπό δεν έχουνε να σε γ@μήσουν παρά φύσει, αλλά να σου λύσουν το οποιοδήποτε πρόβλημα σου παρουσιαστεί.

Έχω τουλάχιστον 3-4 παραδείγματα περιστατικών που η Dell συγκεκριμένα άλλαξε πράγματα τα οποία ήταν τυπικώς εκτός εγγύησης. Το ένα μάλιστα σε φίλο από την σχολή που ο τεχνικός του είπε: "κανονικά είναι εκτός εγγύησης, αλλά σε δικό μας MB απλά δεν έπρεπε να συμβεί αυτό και θα στο αλλάξουμε"
Engineering is to physics and math what sex is to masturbation
Chriss78
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 71
Joined: Wed Mar 10, 2010 6:18 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: P I R E A S

Re: Αξίζουν τα Mac ?!

Post by Chriss78 »

Καλα μη το φτασουμε και στα ακρα! Ενδεχεται (κατα μεγαλο ποσοστο) και να μη βγαλει τιποτε αλλο. Οποτε σε αυτη την περιπτωση θα τα βαλω με την τυχη μου (γιατι χαλασε η δικη μου οθονη) Οπως και να εχει μια μερα πριν ληξει η εγγυηση του iMac θα κανω επεκταση για 2 χρονια για να κοιμαμαι πιο ησυχος...
TiGinetai
Major General
Major General
Posts: 405
Joined: Thu Jan 28, 2010 6:30 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Αξίζουν τα Mac ?!

Post by TiGinetai »

Don Molina wrote:Ναι όλες οι εταιρείες...


Εκτός από Dell, IBM και Toshiba που είναι απίκο και σκοπό δεν έχουνε να σε γ@μήσουν παρά φύσει, αλλά να σου λύσουν το οποιοδήποτε πρόβλημα σου παρουσιαστεί.

Έχω τουλάχιστον 3-4 παραδείγματα περιστατικών που η Dell συγκεκριμένα άλλαξε πράγματα τα οποία ήταν τυπικώς εκτός εγγύησης. Το ένα μάλιστα σε φίλο από την σχολή που ο τεχνικός του είπε: "κανονικά είναι εκτός εγγύησης, αλλά σε δικό μας MB απλά δεν έπρεπε να συμβεί αυτό και θα στο αλλάξουμε"
Κοίτα για dell περίμενα ότι θα ακούσω διαφωνίες! Η αλήθεια είναι πως δεν ξέρω για τη συγκεκριμένη εταιρία.

Μακάρι να είναι έτσι όπως τα λες. Αυτό που περιέγραψα είναι η συμπεριφορά των περισσότερων καταστημάτων-εταιριών..
Η χώρα καταστρέφεται από την αδιαφορία, αλλά τι με νοιάζει εμένα;
Chriss78
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 71
Joined: Wed Mar 10, 2010 6:18 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: P I R E A S

Re: Αξίζουν τα Mac ?!

Post by Chriss78 »

Ναι , για την Dell εχω ακουσει και γω οτι αμα τους πας κατι χαλασμενο παιζει και να μην το τσεκαρουν καν! Σου δινουν καινουριο part ή καινουριο pc-laptop χωρις πολλα πολλα... Κριμα που δεν λειτουργει ετσι και η αλλη κορυφαια εταιρεια της Αμερικης (βλεπε Apple) :( Ευτυχως παντως που εκπαιδευσαν τεχνικους και γινεται το service στην Ελλαδα (με ανταλλακτικα που ερχονται απο Ιρλανδια και Ολλανδια) γιατι παλια τους πηγαινες το iphone (αναφερομαι στην πιο απλη περιπτωση που μπορει να υπαρξει ετσι για να καταλαβουμε το μεγεθος) το οποιο ηθελε απλα καινουρια μπαταρια και το εστελναν Αμερικη για αντικατασταση μπαταριας και πισω... Ολο αυτο διαρκουσε 3-4 εβδομαδες. Φανταστειτε να τους πηγαινες MacBook Pro με προβλημα υπερθερμανσης!!!

Οτι να 'ναι , οπως να 'ναι και οποτε να 'ναι :mrgreen: :D :mrgreen:
Post Reply

Return to “Γενικά”