Υπερθέρμανση Laptop

Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
kage21
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 28, 2010 12:28 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Hidden village in the New World

Re: Υπερθέρμανση Laptop

Post by kage21 »

Εχω την εντυπωση οτι αμα το ανοιξεις μονος σου χανεις την εγγυηση...
Tomorrow will take us away
Far from home
No one will ever know our names
But the bards' songs will remain...
User avatar
SlasherG
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 2526
Joined: Sat Nov 13, 2010 12:39 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Somewhere I Belong

Re: Υπερθέρμανση Laptop

Post by SlasherG »

Come ride with me
Through the veils of history
I'll show you how god
falls asleep on a job.


______________________________________________

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win
User avatar
Charis
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 71
Joined: Thu Jan 28, 2010 3:17 pm

Re: Υπερθέρμανση Laptop

Post by Charis »

Αν θα το ανοίξεις αν και εφικτό και αναγκαίο βρες το manual για να μην σπάσεις κάτι. Σχετικά δεν είναι πολύ δύσκολο να το ανοίξεις και σύντομα σου υπόσχομαι θα το κάνεις συχνά.
Marcoulosforyou
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 104
Joined: Wed Nov 24, 2010 4:24 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Υπερθέρμανση Laptop

Post by Marcoulosforyou »

Οτι λενε οι προηγουμενοι ειναι σωστο. Το χω παθει και το καθαρισα με πεπιεσμενο αερα, μετα σκουπα και με μια βαση για λαπτοπ. Επισης εχε υποψη σου οτι τα πολλα ανοιξε κλεισε μπορει να σου καταστρεψουν τον σκληρο,ειδικα αν κλεινει λογω θερμοκρασιας. οποτε δρασε γρηγορα. Τουλαχιστον εγω, την πατησα, αλλα ο σκληρος δουλευει σε σημειο που να τον εκανα εξωτερικο και να τον χρησιμοποιω για downloading.
Imagination is more important than knowledge..
Therefore, masturbation is more important than sex..
User avatar
rest_in_pieces
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 352
Joined: Fri Jan 29, 2010 10:18 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Υπερθέρμανση Laptop

Post by rest_in_pieces »

συγνώμη:
http://www.irisvista.com/tech/laptops/T ... mbly-1.htm

για την εγγυηση δεν ξέρω, μπορεί όντως να την χάσεις. Μπορείς να το πας κ σε αυτούς να το καθαρίσουν
try katsaro pirouni
User avatar
Adamaklas
Praetorian
Praetorian
Posts: 3929
Joined: Mon Nov 22, 2010 4:07 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Υπερθέρμανση Laptop

Post by Adamaklas »

Ανοιξε το ρε μην φοβασαι , δεν χανεις τιποτα το πολυ να το χαλασεις και σιγα τι θα χαλασεις.

Ουφ με τους υπολογιστες και τα μεσα τους να πουμε! Μεγαλυτερη πιθανοτητα υπαρχει να το χαλασεις το πισι απο αποψη software και να μη δουλευει παρα να χαλασεις κανα εξαρτημα!

Και μην φοβασαι To waranty seal θα σπασει αν το ξεκοιλιασεις, και εμενα απο λαπτοπιδιο που οχι απλα ειχα κοψει το φιλμ εγγυησης , αλλα ειχε και γρατσουνιες απο κατσαβιδι, ΜΙΑ ΧΑΡΟΥΛΑ μου το πηρε η λενοβο πισω για να μου το φτιαξει :)

Ανοιχτο να δεις τι παιζει ρε :) πως θα μαθεις :Ρ

Α και, βαλε σπρει πεπιεσμενου αερα... αλλα , δεν το ειδα να στο προτείνει κανεις... Μπατονετα και παλι μπατονετα. Αν η σκονη εχει κατσε εναν χρονο , δεν παει πουθενα . Μπατονετα!
Ολος ο κοσμος, ενα μεγαλο τασακι.

Αλλα δεν γαμιεται :)
stathis wrote: Εχει αδειες ξαπλωστρες πιο κατω,μακρια απο το ηχειο.
User avatar
SlasherG
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 2526
Joined: Sat Nov 13, 2010 12:39 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Somewhere I Belong

Re: Υπερθέρμανση Laptop

Post by SlasherG »

Kitharistas wrote:
SlasherG wrote:
HarisSukhoi wrote: Είναι ακίνδυνο το να το ανοίξω, έτσι? Δεν πιστεύω να με κυνηγάνε κι από την toshiba, έχω άλλα 2 χρόνια εγγυησούλα.
ΚΟΤΑ
+1
HarisSukhoi wrote: Ρε καμμένοι, ευχαριστώ ρε, γράφτε το στο σωστό τόπικ τουλάχιστον!

Πύργους άνοιγα συνέχεια, λάπτοπ αν το κάνω πρώτη φορά και ΔΕΝ είμαι σπιτάκι μου αν γίνει κάτι να την παλέψω.

Τες πα η εγγύηση με καίει, αν θέλετενα πείτε κάτι κάντε το στο σωστό τόπικ. :roll:
Καλώς..:
HarisSukhoi wrote: Είναι ακίνδυνο το να το ανοίξω, έτσι? Δεν πιστεύω να με κυνηγάνε κι από την toshiba, έχω άλλα 2 χρόνια εγγυησούλα.
ΚΟΤΑ
Come ride with me
Through the veils of history
I'll show you how god
falls asleep on a job.


______________________________________________

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Υπερθέρμανση Laptop

Post by Kitharistas »

SlasherG wrote:Καλώς..:
HarisSukhoi wrote: Είναι ακίνδυνο το να το ανοίξω, έτσι? Δεν πιστεύω να με κυνηγάνε κι από την toshiba, έχω άλλα 2 χρόνια εγγυησούλα.
ΚΟΤΑ
+1
Spoiler: show
πέρα από την πλάκα τώρα τι να την κάνεις την εγγύηση? αφού σε βλακεία δικιά σου θα χρεώσουν οποιοδήποτε σφάλμα κατά πάσα πιθανότητα..

και ναι την χάνεις αν το ανοίξεις (γιατί ότι προκύψει πάλι βλακεία δικιά σου θα'ναι.. they 'll say dat
Rock on buddies...
User avatar
dpunis
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 486
Joined: Wed Apr 14, 2010 8:50 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Υπερθέρμανση Laptop

Post by dpunis »

Είστε OFF! Η Toshiba έχει και γαμώ τις εγγυήσεις! Φίλη μου βίασε το φορτιστή της, και της δώσανε νέο χωρίς καμία ερώτηση. Και γενικά θεωρείται από τα καλύτερα service φορητών. Καλύτερα να τους το πας να στο καθαρίσουν αν είναι ανάγκη, παρά να το ανοίξεις μόνος σου. Το Service είναι στα Σεπόλια, και έχει χαρτάκι για την ουρά αναμονής όπως στις τράπεζες! :p Αντε βούρ!

(Καμμένοι μηχανικοί, όλα θέλετε να τ' ανοίξετε να δείτε πώς δουλεύουν! Και πάντα, όταν το συναρμολογείς ξανά, περισσεύει μια βίδα! :D )
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Υπερθέρμανση Laptop

Post by Kitharistas »

να το ανοίξεις να το καθαρίσεις μόνος σου :P
Rock on buddies...
Post Reply

Return to “Γενικά”