Κυνόδοντας (dogtooth)

Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
Irishman
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 660
Joined: Tue May 04, 2010 5:31 pm
Gender: Male
Location: Athenry

Re: Κυνόδοντας (dogtooth)

Post by Irishman »

όταν την είδα δε μπορούσα να διανοηθώ ότι δεν υπάρχουν 5 (όχι 6), 5 καλύτερες ταινίες φέτος παγκοσμίως να προταθούν για όσκαρ :shock:

το μόνο που μου απέδειξε η ταινία αυτή, ήταν ότι πράγματι ο χρόνος είναι σχετικό μέγεθος, αφού ήταν η ΠΙΟ ΑΡΓΗ 1,5 ΩΡΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ :evil:

επίσης, όπως πολύ σωστά έγραψε κάποιος (δε θυμάμαι ποιος :oops: ) πιο πίσω, δεν ξυπνάει κανέναν τέτοιου είδους τέχνη, αφού όσοι την καταλάβουν είναι ήδη ξύπνιοι.

επίσης, το στόρυ δεν ήταν καν καινούρια ιδέα αφού ήταν καθαρό κόπυ-πέιστ από μεξικάνικη ταινία (Ο Πύργος της Αγνότητας ή κάπώς έτσι ένιγουέι).

εύχομαι επίσης να μην αρχίσει ο έλληνας τα γιουροβιζιονέικα και τα γιουρο2004έικα με σημαίες, πλακάτ, κορναρίσματα, ομόνοιες στις 5 το πρωί και φωταγωγήσεις της πρωτεύουσας και ξεχάσει πάλι τα πραγματικά του προβλήματα...θέλω να πιστεύω ότι προοδεύουμε ως κοινωνία :!:
By a lonely prison wall
I heard a young girl calling
Micheal they are taking you away
For you stole Trevelyn's corn
So the young might see the morn.
Now a prison ship lies waiting in the bay.
User avatar
castiel
Praetorian
Praetorian
Posts: 6466
Joined: Tue Oct 05, 2010 8:08 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male
Location: 501 Not Implemented

Re: Κυνόδοντας (dogtooth)

Post by castiel »

winterwood wrote: το μόνο που μου απέδειξε η ταινία αυτή, ήταν ότι πράγματι ο χρόνος είναι σχετικό μέγεθος, αφού ήταν η ΠΙΟ ΑΡΓΗ 1,5 ΩΡΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ :evil:
δες και το paranormal activity και μετά πες μου για πιο αργή ταινία :p
winterwood wrote: επίσης, όπως πολύ σωστά έγραψε κάποιος (δε θυμάμαι ποιος :oops: ) πιο πίσω, δεν ξυπνάει κανέναν τέτοιου είδους τέχνη, αφού όσοι την καταλάβουν είναι ήδη ξύπνιοι.
μπορεί να μην ξυπνάει, αλλά νομίζω έναν μικρό προβληματισμό μπορεί να τον δημιουργήσει...
winterwood wrote: εύχομαι επίσης να μην αρχίσει ο έλληνας τα γιουροβιζιονέικα και τα γιουρο2004έικα με σημαίες, πλακάτ, κορναρίσματα, ομόνοιες στις 5 το πρωί και φωταγωγήσεις της πρωτεύουσας και ξεχάσει πάλι τα πραγματικά του προβλήματα...θέλω να πιστεύω ότι προοδεύουμε ως κοινωνία :!:
καλά είσαι! έτσι και το "πάρουμε" (όπως πήραμε όλοι μαζί τη eurovision και το euro) θα βγουμε όλοι στους δρόμους. Όλα τα κανάλια θα διακόψουν τα προγράμματά τους για να μεταδώσουν την "έκτακτη είδηση", ενώ το star θα πάει στο αεροδρόμιο να υποδεχτεί τους "νικητές". Για τις επόμενες 2 εβδομάδες θα έχει αφιερώματα στη Πρωινή Μελέτη, στη Λαμπίρη, στη Τατιάνα και στο δελτίο ειδήσεων για την Ταινία, από το πώς δημιουργήθηκε, μέχρι τι ώρα έκαναν διάλειμμα οι ηθοποιοί για χέσιμο :p
Now dance, fucker, dance | Man, I never had a chance | And no one even knew | It was really only you
And now you'll lead the way | Show the light of day | Nice work you did | You're gonna go far, kid..


___P.S.___

Έβαλε ο Θεός σημάδι
παλικάρι στα Σφακιά
κι ο πατέρας του στον Άδη
άκουσε μια τουφεκιά.
User avatar
sid
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 4031
Joined: Mon Jan 25, 2010 10:47 pm
Σχολή: Χημικός
Gender: Male
Location: 242
Contact:

Re: Κυνόδοντας (dogtooth)

Post by sid »

Vladimir wrote:Το είδα κ εγώ λοιπόν γιατί ήθελα να δω γιατί μαλώνετε. :P
Τρελή ταινία, ενοχλητική ηθικά ναι, αλλά όχι όπως θα έπρεπε για μια ταινία που θέλει να πάει για βραβείο.
Επιφανειακή πολύ (την κατάλαβα πολύ εύκολα...από τα πρώτα 20 λεπτά και μετά μπορούσα να προβλέψω ακριβώς τι θα συμβεί...άρα όχι αρκετά κουλτουριάρικη :P ) και ίσως το χειρότερο τέλος ever!
Άμα πάρει και oscar εγώ δεν ξέρω τι να πώ....
Ήλπιζα μια για καλύτερη ταινία, που θα αναβαθμίσει τον Ελληνικό Κινηματογράφο, αλλά με τίποτα δεν είναι αυτή.

quidquid latine dictum sit , altum videtur
Και μετά ορισμένοι παραπονιούνται ότι ντε και καλά η λέσχη χρησιμοποιεί κατεψυγμένα κρέατα. Τουναντίον λοιπόν.

- soti
Post Reply

Return to “Σινεμά - TV”