Χειρότερη ταινία ever!!

Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
LindemannWeierstrass
Captain
Captain
Posts: 124
Joined: Sun Sep 04, 2011 1:54 pm
Σχολή: ΣΕΜΦΕ
Gender: Male
Location: Oxford, United Kingdom

Re: Χειρότερη ταινία ever!!

Post by LindemannWeierstrass »

Zoubulbasaur wrote:Το Κακό. Ελληνική παραγωγή με zombie apocalypse στη όμορφη Αθήνα. Τόσο κακή που με κάνει ν αναρωτιέμαι μήπως τελικά ήταν καλή.... Ειδικά εφέ; Μάλλον Γενικά εφέ.... Χαρακτήρες αντάξιοι της ρωμιοσύνης του έργου... ο ήχος δίνει μια ερασιτεχνική νότα τουλάχιστον, γιατί μουσικές νότες δε θυμάμαι ν άκουσα καθόλου...

Είναι τόσο σάπια που την προτείνω ανεπιφύλακτα!!

Θα ανέφερα και την ταινία "Η επίθεση του Γιγαντιαίου Μουσακά" αλλά ακόμα την ψάχνω να τη δω..... Είμαι σίγουρος όμως πως θ αξίζει μια θέση στο hall of fame του παρόντος topic

Αν εννοείς το "το Κακό 2 (στην εποχή των ηρώων)", πήγα στο μολ να το δω με παρέα όταν βγήκε, και είχα σκάσει στα γέλια μέσα στην αίθουσα από τις αντιδράσεις των άλλων που ήταν όλες στο ύφος "πόσο μ@...α παίζει να είναι, θέλουμε τα λεφτά μας πίσω τώρα", αλλά προσωπικά μου φάνηκε καλό (ως κωμωδία περισσότερο :P)

Την επίθεση του Μουσακά την είδα πρόσφατα στο youtube, δε νομίζω να πρόλαβαν να την κατεβάσουν... επίσης για τους λάτρες της Τρασιάς, προτείνω "Μαχητή του Φωτός 2", "James Δοντ: επιχείρησις Ρωσομπλιέτ" και "Πανίσχυρο Μεγιστάνα των νίντζα".
Graduate student at: Centre for Doctoral Training in Partial Differential Equations (Analysis and Applications) - University of Oxford.
User avatar
Kuchiki_Byakuya
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 6498
Joined: Fri Oct 22, 2010 6:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Seireitei

Re: Χειρότερη ταινία ever!!

Post by Kuchiki_Byakuya »

LindemannWeierstrass wrote:Αν εννοείς το "το Κακό 2 (στην εποχή των ηρώων)", πήγα στο μολ να το δω με παρέα όταν βγήκε, και είχα σκάσει στα γέλια μέσα στην αίθουσα από τις αντιδράσεις των άλλων που ήταν όλες στο ύφος "πόσο μ@...α παίζει να είναι, θέλουμε τα λεφτά μας πίσω τώρα", αλλά προσωπικά μου φάνηκε καλό (ως κωμωδία περισσότερο )
όποιος δεν κατανοεί την αξία της παρωδίας, ακόμα και της κάφρικης παρωδίας, γεννήθηκε γέρος και γέρος θα πεθάνει.
LindemannWeierstrass wrote:Την επίθεση του Μουσακά την είδα πρόσφατα στο youtube, δε νομίζω να πρόλαβαν να την κατεβάσουν... επίσης για τους λάτρες της Τρασιάς, προτείνω "Μαχητή του Φωτός 2", "James Δοντ: επιχείρησις Ρωσομπλιέτ" και "Πανίσχυρο Μεγιστάνα των νίντζα".
αούπερ δημήτριος γαμάει. και τα χρονικά του δρακοφοίνικα είναι καλή παραγωγή.
Be proud to die by my Bankai.
Bankai. Senbonsakura Kageyoshi
User avatar
a8hna k
Metallurgy Seeder
Metallurgy Seeder
Posts: 8
Joined: Sun Jan 26, 2014 3:50 pm
Σχολή: Μεταλλειολόγος
Gender: Female
Location: Athens

Re: Χειρότερη ταινία ever!!

Post by a8hna k »

η πιο βαρετή ταινία που έχω δει είναι η μικρά αγγλία , η μόνη ταινία που κόντεψε να με πάρει ο ύπνος μέσα στο σινεμά :D ... η ταινία είχε μόνο ωραία φωτογραφία ;) είμαι σίγουρη ότι πολλοί έχουν αντίθετη άποψη για τη συγκεκριμένη ταινία :D
a_nikos
Praetorian
Praetorian
Posts: 1784
Joined: Thu Oct 25, 2012 2:10 pm
Gender: Male
Location: Athens

Re: Χειρότερη ταινία ever!!

Post by a_nikos »

Τωρα που το σκεφτομαι χειροτερα απο ολες περασα οταν στο λυκειο μας εδειξε η κουλτουριαρα καθηγητρια τον Θιασο του Αγγελοπουλου. Βγαζεις γενια μεχρι να τελειωσει, διαλογοι ελαχιστοι και μπορει να φαει κανα δεκαλεπτο σε ενα και μονο πλανο. Ξερω βραβευμενος ο Αγγελοπουλος αλλα εμενα προσωπικα με κουρασε οσο δεν παει. Δεν ειμαι κριτικος ταινιων και ισως ειμαι αρκετα πεζος και δεν μπορω να εκτιμησω την πραγματικη τεχνη :mrgreen:
http://www.travbuddy.com/maps/6761343
User avatar
arxaios
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 574
Joined: Wed Dec 18, 2013 4:35 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: 127.0.0.1

Re: Χειρότερη ταινία ever!!

Post by arxaios »

Κάτι ταινίες του τύπου "Τα δελφινάκια του Αμβρακικού" που μας πήγαιναν με το σχολείο σε κάτι noname κινηματογράφους να τις δούμε.... :evil: :evil: :evil:
Before you judge a man, walk a mile in his shoes; after that, who cares?! He's a mile away and you've got his shoes!
a_nikos
Praetorian
Praetorian
Posts: 1784
Joined: Thu Oct 25, 2012 2:10 pm
Gender: Male
Location: Athens

Re: Χειρότερη ταινία ever!!

Post by a_nikos »

Τα παιδια του Πετρελαιου στα 3 αστερια στο Ηρακλειο, 6η δημοτικου. Ευκαιρια να εγκαινιασουμε τα mp3 μας με την τεραστια μνημη των 256ΜΒ
http://www.travbuddy.com/maps/6761343
User avatar
Zoubulbasaur
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 615
Joined: Fri Oct 08, 2010 1:47 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Pallet Town

Re: Χειρότερη ταινία ever!!

Post by Zoubulbasaur »

arxaios wrote:Κάτι ταινίες του τύπου "Τα δελφινάκια του Αμβρακικού" που μας πήγαιναν με το σχολείο σε κάτι noname κινηματογράφους να τις δούμε.... :evil: :evil: :evil:
Με αποτελειωσες.... Ειχα κοψει τις φλεβες μου διαμηκως εκεινη τη μερα. Δεν ηξερα οτι υπηρχαν κι αλλα σχολεια που επεβαλαν αυτο το κινεζικο βασανιστηριο
Scientists dream about doing great things. Engineers do them
User avatar
arxaios
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 574
Joined: Wed Dec 18, 2013 4:35 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: 127.0.0.1

Re: Χειρότερη ταινία ever!!

Post by arxaios »

Άστα... Η φάση είναι ότι οι δάσκαλοι που το παίζουν κουλτουριάρηδες είχαν πωρωθεί!!! :P :P
Before you judge a man, walk a mile in his shoes; after that, who cares?! He's a mile away and you've got his shoes!
User avatar
Zoubulbasaur
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 615
Joined: Fri Oct 08, 2010 1:47 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Pallet Town

Re: Χειρότερη ταινία ever!!

Post by Zoubulbasaur »

Μα σε παρακαλω, η ταινια προωθεί το αντιρατσιστικο πνευμα και την αλληλεγγυη, σε μια ελληνικη παραγωγη βασισμενη στο ομοτιτλο εργο του Ντίνου Δημοπουλου που απεικονιζει μια Ελλαδα του παρελθοντος με συγχρονα ομως προβληματα. Να ευχαριστησουμε τον αγαπητο μας Δημαρχο που διεθεσε την αιθουσα εκδηλωσεων Μικη Θεωδορακη για την προβολη στους μαθητ... Ζουμπ; Παιδι μου εισαι καλα;;; Ο Χρηστός και η Παναγια!! Ενα γιατρο, ενα γιατρο γρηγορα, εχει χασει πολυ αιμα!!!!!! (sfx: ambulance sirens )
Scientists dream about doing great things. Engineers do them
User avatar
arxaios
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 574
Joined: Wed Dec 18, 2013 4:35 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: 127.0.0.1

Re: Χειρότερη ταινία ever!!

Post by arxaios »

Για όποιον αναρωτιέται τι σόι ταινία είναι υπάρχει και στο youtube:

https://www.youtube.com/watch?v=sj7zxOlKH70

Υ.Γ. Το φόρουμ δε φέρει καμία ευθύνη για τραυματισμούς που τυχόν προκαλέσετε στον εαυτό σας κατά την παρακολούθηση της ταινίας. :P :P
Before you judge a man, walk a mile in his shoes; after that, who cares?! He's a mile away and you've got his shoes!
Post Reply

Return to “Σινεμά - TV”