The Walking Dead (TV)

Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Post Reply
User avatar
Spyrοs
Praetorian
Praetorian
Posts: 2274
Joined: Wed Feb 24, 2010 11:17 am
Gender: Male
Location: Ithaca, New York, USA
Contact:

The Walking Dead (TV)

Post by Spyrοs »

Σειρά που προέρχεται από ένα καταπληκτικό (ασπρόμαυρο!!) graphic novel.
Καμιά σχέση με κόμιξ, μικυ-μαους κλπ. Πολύ δράμα, πολύ σασπένς και άπειρο splatter
(INFO: http://en.wikipedia.org/wiki/The_Walking_Dead)

ImageImage
The world we knew is gone. An epidemic of apocalyptic proportions has swept the globe causing the dead to rise and feed on the living. In a matter of months society has crumbled. In a world ruled by the dead, we are forced to finally start living.

Based on a comic book series of the

same name by Robert Kirkman, this AMC project focuses on the world after a zombie apocalypse.

The series follows a police officer, Rick Grimes, who wakes up from a coma to find the world ravaged with zombies. Looking for his family, he and a group of survivors attempt to battle against the zombies in order to stay alive
Το 1ο επεισόδιο βγήκε την Κυριακή που μας πέρασε! Δεν το έχω δει ακόμη αλλά κάτι μου λέει θα είναι ΓΑΜΑΤΟ!

ImageImageImage
Image
Προετοιμασία για Μεταπτυχιακές Σπουδές
GRE - GMAT - TOEFL- IELTS
Κατεχάκη 17, Αθήνα - 210.6910882
website: https://globalprep.gr/
Facebook: https://www.facebook.com/globalprep
e-mail: info@globalprep.gr
User avatar
castiel
Praetorian
Praetorian
Posts: 6466
Joined: Tue Oct 05, 2010 8:08 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male
Location: 501 Not Implemented

Re: The Walking Dead (TV)

Post by castiel »

πολύ καλή σειρά, ο πρώτος κύκλος έχει μόνο 6 επεισόδια, αλλά πήρε ανανέωση, οπότε θα δούμε και δεύτερη season!!!
Now dance, fucker, dance | Man, I never had a chance | And no one even knew | It was really only you
And now you'll lead the way | Show the light of day | Nice work you did | You're gonna go far, kid..


___P.S.___

Έβαλε ο Θεός σημάδι
παλικάρι στα Σφακιά
κι ο πατέρας του στον Άδη
άκουσε μια τουφεκιά.
Spiderpan
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 151
Joined: Sun Jul 04, 2010 4:35 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Spider Island

Re: The Walking Dead (TV)

Post by Spiderpan »

Καλή σειρούλα. Αν σ'αρέσουν τα ζόμπια κι αν αναρωτιόσουν τι κάνουν οι υπόλοιποι κακομοίρηδες πολίτες, ενώ διάφορες ομάδες γα***δων ψάχνουν να βρουν λύση, πρέπει να το δεις...αν και μερικοί κακομοίρηδες απ'αυτούς πάνε να γίνουν ομάδα γα***δων. Καλά σκηνοθετημένο, οι ηθοποιοί αρκετά καλοί και σε αντίθεση με άλλες καλές σειρές, όντως ανανεώθηκε για 2η σαιζόν, εύκολα, καθώς το κάθε επεισόδιο είχε περισσότερη τηλεθέαση από το προηγούμενο(νομίζω γύρω στα 4,5 εκατομμύρια).

Χρησιμοποιούν πράγματα από το κόμικ, αλλά απ'ότι έμαθα το αλλάζουν ανάλογα τις ανάγκες ή του προϋπολογισμού ή επειδή κάτι θα φαινόταν βλακεία στους τηλεθεατές. Οπότε μην τρέξει κανείς να διαβάσει το κόμικ (το οποίο συνεχίζει) για τα παρακάτω.
User avatar
castiel
Praetorian
Praetorian
Posts: 6466
Joined: Tue Oct 05, 2010 8:08 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male
Location: 501 Not Implemented

Re: The Walking Dead (TV)

Post by castiel »

χάζευα στο φόρουμ, και μετά είδα αυτό στο 9gag και είπα να το ποστάρω:
Image

όσο για τη σειρά, πρόσφατα ολοκληρώθηκε η προβολή του δεύτερου κύκλου,με 13 επεισόδια, και αν δεν κάνω λάθος έχει πάρει και έγκριση για 3ο κύκλο που θα προβληθεί του χρόνου.

τον δεύτερο κύκλο δεν τον έχω δει ολόκληρο, αλλά μέχρι το σημείο που έχω δει-μέχρι πριν μια μεγαλη παυση-
Spoiler: show
βασικα τελευταια σκηνη που θυμαμαι ειναι οταν βρισκουν το κοριτσακι που ειχε χαθει, μέσα στον αχυρώνα να έχει γίνει ζόμπι-
πήγαινε ικανοποιητικά.
User avatar
Adamaklas
Praetorian
Praetorian
Posts: 3929
Joined: Mon Nov 22, 2010 4:07 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: The Walking Dead (TV)

Post by Adamaklas »

Μου αρεσουν πολυ οι ταινιες ζομπι ! ( ποσο μαλλον οι κλασικες σπλατεριες οπως το μαυρο προβατο χααχχαχα)

Θα παω να το κατ.... ΑΓΟΡΑΣΩ ΝΟΜΙΜΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΙΟ ΚΟΝΤΙΝΟ ΠΩΛΗΤΉ ΛΙΑΝΙΚΗΣ.
Ολος ο κοσμος, ενα μεγαλο τασακι.

Αλλα δεν γαμιεται :)
stathis wrote: Εχει αδειες ξαπλωστρες πιο κατω,μακρια απο το ηχειο.
User avatar
spot54
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 289
Joined: Sun Mar 13, 2011 11:22 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Fishman Island

Re: The Walking Dead (TV)

Post by spot54 »

Το μόνο κακό, είναι ότι αλλάζουν την υπόθεση από το κόμικ που τα έσπαγε και έχουν βάλει δικό τους δράμα.
π.χ. χαρακτήρες δεν ψοφάνε την στιγμή που πρέπει ή δεν ψοφάνε γενικότερα και τέτοια
It seems that common sense, is not so common after all...
Post Reply

Return to “Σινεμά - TV”