NBA

Αθλητικές συζητήσεις
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
GRP
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 96
Joined: Fri Jul 15, 2011 1:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: NBA

Post by GRP »

νομίζω ότι το στατιστικό το χαλάει το παιχνίδι με το χιούστον, που κοι οι δύο προπονητές το κατάλαβαν ότι εκεί πάει το παιχνίδι και άφησαν την άμυνα. πάντως δεν έχει χρειαστεί να παίξουν άμυνα, οπότε δεν υπάρχει λόγος να χαλάσουν ενέργεια και δεν γίνεται να κερδίζουν εικοσάρες συνέχεια
true but still //edit: "Clippers opponents are shooting 54 percent in the halfcourt."
Ιντιάνα τρομακτική άμυνα για αυτό το σημείο της σεζόν.Δεν θέλω να φανταστώ τι θα γίνει αργότερα.Κάπου πρέπει να χωρέσει και ο Γκρέιντζερ που γυρνάει από τραυματισμό.Εγώ θα τον έδινα ανταλλαγή για κάποιον καλύτερο σκόρερ περιφερειακό.
Συμφωνώ απόλυτα -->> Granger - Crawford (?)

Όσο για την άμυνα Clippers. Αυτή τη στιγμή δε τους πάει πουθενά.. Θέλω να δω ΑΝ ο Doc θα τους στρώσει. Μη ξεχνάμε ότι η άμυνα Celtics ξεκίνησε με Thibodeau και είχαμε KG. Δε νομίζω ότι το help D σύστημα μπορεί να αποδώσει με κρέατα τύπου deandre. Celtics, Orlando με Doc προ big 3 τι άμυνα έπαιζαν ??
Διάτανος
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1607
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:14 pm
Gender: Male

Re: NBA

Post by Διάτανος »

Kuchiki_Byakuya wrote:οι χιτ χρειάζονται πλέι μέικερ, γουέιντ θα γυρίσει στον άσσο σίγουρα μέσα στην σεζόν ή θα έρθει κάποιος
o chalmers τι είναι τεσσαρο πεντάρι?
“The oldest and strongest emotion of mankind is fear, and the oldest and strongest kind of fear is fear of the unknown”
User avatar
GRP
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 96
Joined: Fri Jul 15, 2011 1:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: NBA

Post by GRP »

Διάτανος wrote:
Kuchiki_Byakuya wrote:οι χιτ χρειάζονται πλέι μέικερ, γουέιντ θα γυρίσει στον άσσο σίγουρα μέσα στην σεζόν ή θα έρθει κάποιος
o chalmers τι είναι τεσσαρο πεντάρι?
Και ο LBJ τι θα κάνει, αν όχι τον point forward αλά magic ?!
User avatar
Kuchiki_Byakuya
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 6498
Joined: Fri Oct 22, 2010 6:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Seireitei

Re: NBA

Post by Kuchiki_Byakuya »

GRP wrote:true but still //edit: "Clippers opponents are shooting 54 percent in the halfcourt."
ναι, σίγουρα οι κλίπερς είναι μια επιθετική ομάδα. αυτό που έχω δει από τα δυόμιση παιχνίδια τους που έχω δει είναι ότι κυρίως είναι ασταθείς στην άμυνα και ότι βασίζονται για να βγάλουν άμυνες στην ψυχολογία που παίρνουν από την επίθεση. υπάρχουν μερικές στιγμές, όταν δεν τα βάζουν, που σου δίνουν την εντύπωση ότι θα τα φάνε όλα (όπως με το miami).

Διάτανος wrote:o chalmers τι είναι τεσσαρο πεντάρι?
πάντως όχι οργανωτής που σκέφτεται πρώτα τους άλλους και τελευταίο τον εαυτό του. επίσης δεν θέλουν να τον κουράσουν και βάζουν τον κόουλ να παριστάνει το πλέι μέικερ.
Be proud to die by my Bankai.
Bankai. Senbonsakura Kageyoshi
User avatar
lakers4life24
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1874
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:36 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: NBA

Post by lakers4life24 »

im back. HΡΘΕ Η ΜΕΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
when the body says stop the spirit cries NEVER!!!!
User avatar
Kuchiki_Byakuya
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 6498
Joined: Fri Oct 22, 2010 6:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Seireitei

Re: NBA

Post by Kuchiki_Byakuya »

σίγουρα είναι σημαντική στιγμή. μεγάλος τραυματισμός.


αυτοί οι pacers πόσο καλή ομάδα είναι; έχω εντυπωσιαστεί. βέβαια όταν είσαι καλός έχεις και τύχη αλλά αυτοί παραείναι καλοί και συντονισμένη ομάδα.
Be proud to die by my Bankai.
Bankai. Senbonsakura Kageyoshi
User avatar
GRP
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 96
Joined: Fri Jul 15, 2011 1:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: NBA

Post by GRP »

:D 41 :D
Post Reply

Return to “Αθλητικά”