NBA Playoffs

Αθλητικές συζητήσεις
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.

Ποια ομαδα πιστευετε θα κατακτησει τον τιτλο στο ΝΒΑ?

Miami Heat
21
43%
Oklahoma City Thunder
4
8%
New York Knicks
4
8%
San Antonio Spurs
2
4%
Denver Nuggets
2
4%
Brooklyn Nets
1
2%
Los Angeles Clippers
1
2%
Boston Celtics
3
6%
Los Angeles Lakers
6
12%
Αλλη
5
10%
 
Total votes: 49

bilon
Captain
Captain
Posts: 118
Joined: Mon Sep 19, 2011 12:26 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: NBA Playoffs

Post by bilon »

πως το εννοείς οτι είναι η ανατολική όμάδα;

θα είναι πολύ ενδιαφέρουσα σειρά πάντως. Οι spurs είναι πολύ δεμένη και αποδοτική ομάδα, αλλά άμα οι heat βρουνε ρυθμό δεν πιάνονται.

Πάντως ναι, συμφωνώ οτι δεν έχει κανένα νόημα να το δεις οπαδικά. Ελπίζω να δούμε ωραίο μπάσκετ...αφου ξενυκτάμε που ξενυκτάμε :P
User avatar
Kuchiki_Byakuya
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 6498
Joined: Fri Oct 22, 2010 6:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Seireitei

Re: NBA Playoffs

Post by Kuchiki_Byakuya »

bilon wrote:πως το εννοείς οτι είναι η ανατολική όμάδα;
bilon wrote:Οι spurs είναι πολύ δεμένη και αποδοτική ομάδα, αλλά άμα οι heat βρουνε ρυθμό δεν πιάνονται.
απάντησες μόνος σου, φίλε μου.
Be proud to die by my Bankai.
Bankai. Senbonsakura Kageyoshi
bilon
Captain
Captain
Posts: 118
Joined: Mon Sep 19, 2011 12:26 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: NBA Playoffs

Post by bilon »

δεν πιστεύω σε αυτούς τους διαχωρισμούς
User avatar
Kuchiki_Byakuya
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 6498
Joined: Fri Oct 22, 2010 6:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Seireitei

Re: NBA Playoffs

Post by Kuchiki_Byakuya »

bilon wrote:δεν πιστεύω σε αυτούς τους διαχωρισμούς
ναι, μωρέ, προφανώς δεν γίνεται διαχωρισμός γιατί αυτά είναι απόλυτα, και στον σημερινό αθλητισμό απόλυτα πράγματα δεν υπάρχουν.

απλά εγώ γουστάρω πολύ αυτό που κάποτε χαρακτηριζόταν ως ανατολικό μπάσκετ (που το παίζουν και πολλές ομάδες στην δύση, και μάλιστα οι δύο από αυτές έπαιξαν τελικό), γιατί είμαι αυτής της φιλοσοφίας στον αθλητισμό γενικότερα.

αλλά και γενικά μου αρέσει περισσότερο η ανατολή σαν αθλητική αξία. οπότε θέλω να δικαιώνονται οι ομάδες από την ανατολή, αλλά όπως είπα (είπες) οι ρόλοι φέτος είναι λίγο αλλαγμένοι.
Be proud to die by my Bankai.
Bankai. Senbonsakura Kageyoshi
User avatar
Kuchiki_Byakuya
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 6498
Joined: Fri Oct 22, 2010 6:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Seireitei

Re: NBA Playoffs

Post by Kuchiki_Byakuya »

τώρα ρε; στην κορύφωση του δράματος θάφτηκε το τόπικ;

πριν το τέταρτο παιχνίδι έλεγα ότι είναι ώρα των big three, αλλά νόμιζα ότι ήταν των άλλων big three.

στο πέμπτο νόμιζα ότι θα το πάρουν τα δεύτερα βιολιά αλλά υπολόγιζα τους chalmers και σία. και εκεί λάθος.


τώρα στο έκτο δεν ξέρω τι θα γίνει. απλά περιμένω να κριθεί στο τέλος, όπως το πρώτο της σειράς, γιατί καιρός είναι να δούμε και ένα τέτοιο παιχνίδι, απλά από ένστικτό και κυρίως πεποίθηση το λέω. θέλω να κερδίσει το miami απλά και μόνο για να δούμε και τελευταίο παιχνίδι.
Be proud to die by my Bankai.
Bankai. Senbonsakura Kageyoshi
a_nikos
Praetorian
Praetorian
Posts: 1784
Joined: Thu Oct 25, 2012 2:10 pm
Gender: Male
Location: Athens

NBA Playoffs

Post by a_nikos »

Ελάτε να στείλουμε mail στον Στερν να τελειώσει η σειρα στις 8 νίκες οχι στις 4
http://www.travbuddy.com/maps/6761343
jobo
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 220
Joined: Tue Nov 09, 2010 8:11 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: NBA Playoffs

Post by jobo »

αγαπητε κυριε στερν λογω απεργιων δεν καταφερα να παρεβρεθω στον 6ο τελικο. θα μπορουσατε να βαλετε εναν επαναληπτικο μετα τον 7ο????(στα πλαισια της σχολης)...και ναι ο στερν ειναι ο παπαντωνης....(το ξεφτιλισα το ξερω)

οπως οι περισσοτεροι απορησα οταν εμαθα οτι δεν εκανε φαουλ το σαν αντονιο...αλλα το απαντησε ο ποποβιτς στην συνεντευξη τυπου :''εδω δεν ειναι ευρωπη'' ....και καλυτερα , το θεαμα επικρατει του αποτελεσματος.
a_nikos
Praetorian
Praetorian
Posts: 1784
Joined: Thu Oct 25, 2012 2:10 pm
Gender: Male
Location: Athens

NBA Playoffs

Post by a_nikos »

Υπήρχε πολυ μεγαλη πιθανότητα όντως με το φάουλ να κέρδιζαν. Είναι διαφορα φιλοσοφίας αν και τελευταία έχουμε δει και ευρωπαϊκές ομάδες να μην κάνουν φάουλ και να θέλουν να βγάλουν μια καθαρή άμυνα. Πάντως καλη η νοοτροπία του θεάματος αλλα οταν έχεις τον Ρει Αλεν απέναντι, δεν το ρισκαρεις, γνώμη μου πάντα
http://www.travbuddy.com/maps/6761343
jobo
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 220
Joined: Tue Nov 09, 2010 8:11 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: NBA Playoffs

Post by jobo »

a_nikos wrote:Υπήρχε πολυ μεγαλη πιθανότητα όντως με το φάουλ να κέρδιζαν. Είναι διαφορα φιλοσοφίας αν και τελευταία έχουμε δει και ευρωπαϊκές ομάδες να μην κάνουν φάουλ και να θέλουν να βγάλουν μια καθαρή άμυνα. Πάντως καλη η νοοτροπία του θεάματος αλλα οταν έχεις τον Ρει Αλεν απέναντι, δεν το ρισκαρεις, γνώμη μου πάντα
να σου πω την αληθεια δεν θυμαμαι καμια ομαδα εκτος απο την τσσκα του μεσινα φετος να μην κανει φαουλ οταν η διαφορα ειναι στους 3 στην τελευταια επιθεση!!!αλλα οντως με ενα φαουλακι ξεμπερδευε λογικα!!!αλλα καλυτερα να το παρει με 7ο τελικο!!!!χεχεχεχε
User avatar
Kuchiki_Byakuya
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 6498
Joined: Fri Oct 22, 2010 6:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Seireitei

Re: NBA Playoffs

Post by Kuchiki_Byakuya »

a_nikos wrote:Ελάτε να στείλουμε mail στον Στερν να τελειώσει η σειρα στις 8 νίκες οχι στις 4
και με καμιά δεκαριά γιατρούς στο γήπεδο γιατί δεν αντέχουν.


κάνε ένα γαμημένο φάουλ. αν θέλεις θέαμα πήγαινε σε συναυλία, στον αθλητισμό μετράει η νίκη.
Be proud to die by my Bankai.
Bankai. Senbonsakura Kageyoshi
Post Reply

Return to “Αθλητικά”