Ρωμανός: «Προφανώς» δεν κάνω απεργία πείνας για το δικαίωμα

Συζητήσεις για πολιτικά και οικονομικά θέματα
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
sid
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 4031
Joined: Mon Jan 25, 2010 10:47 pm
Σχολή: Χημικός
Gender: Male
Location: 242
Contact:

Re: Ρωμανός: «Προφανώς» δεν κάνω απεργία πείνας για το δικαί

Post by sid »

Kyria_patatokeftou wrote:Πολύ μ'αρέσει που πιάσαμε τις ιδεολογικές συζητήσεις :ugeek:
ε χμ, ενδιαφέρον άρθρο, δεν κατακρίνω την πραμάτεια του Αδάμακλα αλλά καλό είναι να μην πέφτουμε στα βαριά από τώρα
Attachments
vlad.JPG
vlad.JPG (6.31 KiB) Viewed 20944 times
Και μετά ορισμένοι παραπονιούνται ότι ντε και καλά η λέσχη χρησιμοποιεί κατεψυγμένα κρέατα. Τουναντίον λοιπόν.

- soti
User avatar
Kuchiki_Byakuya
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 6498
Joined: Fri Oct 22, 2010 6:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Seireitei

Re: Ρωμανός: «Προφανώς» δεν κάνω απεργία πείνας για το δικαί

Post by Kuchiki_Byakuya »

Nameless49532 wrote:πρώτον, ελπίζω να καταλαβεις κάποια στιγμή γιατί ο παραλληλισμός που έκανες με το συναισθηματικό εκβιασμό μαμάς από 5χρονο είναι ηλίθιος (ξερά)
o ρωμανός μίλησε παραπάνω από μία φορές για εκβιασμό, όχι εγώ. και αυτός ο εκβιασμός ήταν συναισθηματικός.

Nameless49532 wrote:δεύτερον βασικό ποιντ είναι "αυτό που κατακρίνεις είναι η υποκριτική συμπεριφορά". Ναι, είναι υποκριτής ή θρασύς ο Ν.Ρ.
ο ρωμανός είναι ο λιγότερο υποκριτής από όλους. με τον όρο υποκριτές εννοούσα κυρίως εσένα και όλους όσους από την δική τους ασφάλεια υποστηρίζουν τον ρωμανό. περίπου όπως σκέφτηκαν αυτοί που ψήφιζαν χρυσή αυγή 'για να τους δείρουν'.

Nameless49532 wrote:β) η υποκρισία των παραγόντων και θεσμών της κενωνίας μας είναι απείρως μεγαλύτερη και αισχρότερη.
προφανώς και είναι υποκριτές αυτοί που τελευταία στιγμή νοιάστηκαν αλλά όχι λιγότερο υποκριτές από αυτούς που βγάζουν λογίδρια χωρίς επιχειρήματα για τα καλά της αναρχίας ενώ νομίζουν ότι χτυπάνε το σύστημα από μέσα, σαν τους πασόκους το '80.

Nameless49532 wrote:έκανες νομική ανάλυση και βρήκες ότι "δεν ήταν η αυστηρότερη δυνατή ποινή", αγνοώντας την προφανή αλήθεια, ότι δηλαδή ο Ν.Ρ. τιμωρήθηκε παραδειγματικότατα. παρεμπιπτόντως ο ορισμός του τρομοκράτη, και άλλων λεπτών εννοιών δε σε απασχόλησε καθόλου. Χαλαρά όμως βάφτισες νομική ακροβασία την υποχρεωτική σίτιση, λες και χρειάζεσαι δικηγόρο για να σου πει ότι το να σε ταίσουν με το ζόρι είναι βασανιστήριο.
φίλε αν δεν έχεις καταλάβει ακόμα ότι δεν είναι η αυστηρότερη ποινή δεν ξέρω τι άλλο να κάνω. δηλαδή, δεν έπρεπε να τιμωρηθεί παραδειγματικά;; ο νόμος για σύσταση εγκληματικής ομάδας από την 17Ν και μετά είναι γνωστός. αλλά δεν είναι υποκριτικό να έχει δικηγόρο την κόρη του κωνσταντόπουλου, να δέχεσαι να αφαιρεθεί η κατηγορία του τρομοκράτη και να κάνει απολογία ένοπλου επαναστάτη και να μιλάνε για μη αναίμακτους αγώνες. επίσης εγώ σου είπα ότι διαφωνώ με το γεγονός ότι το κράτος είναι υπεύθυνο για τους κρατούμενους, αλλά έτσι είναι ο νόμος. και γιατί δεν κάνει μήνυση ο δικηγόρος του, γιατί ξέρει ότι θα καταπέσει σε όποιο δικαστήριο. αλλά είναι εύκολο να στέκεσαι μπροστά στις κάμερες και να μιλάς για βασανιστήρια χωρίς κόστος.

Nameless49532 wrote:αναγκάστηκαν να κρατήσουν πολύ λεπτές ισορροπίες. θα πρεπε να φάνε πρόστιμο και να τους αφαιρεθεί και η άδεια για κανα εξαμηνάκι να μάθουν να φέρονται όπως οι γιατροί στο γκουανταναμο πχ! αλλά εδώ είν ελλάδα, τί να χαμπαριάσουμε, σωστά;; με ΜΙΣΟ google ρε άνθρωπε θα καταλάβαινες πόσο γελοία είναι αυτά τα τζημερικα επιχειρήματα.
όντως αναγκάστηκαν να κρατήσουν πολύ λεπτές ισορροπίες, κανένας δεν διαφωνεί με αυτό. και κανένας δεν είπε να τους αφαιρεθεί η άδεια και να πάνε φυλακή, αυτά τα λες εσύ για να υπερβάλλεις και να νομίζεις ότι δίνεις επιχειρήματα. πετάς και ένα γκουντάναμο και έχουμε έτοιμο τον συναισθηματισμό χωρίς νόημα. και έχετε βρει τους τζήμερους, τους μανδραβέληδες που νομίζετε ότι με τους αναφέρετε λέτε κάτι. ενώ αν κάποιος πετάξει το όνομα του λαφαζάνη, της κωνσταντοπούλου, του στρατούλη και των λοιπόν εκατομμυριούχων της αριστεράς δεν σας λέει τίποτα. ιδού ο νέος αυριανισμός. μαθητές του κουρή είστε.

Nameless49532 wrote:ποιό κόμμα στήριξε και σιγονταρε τους φασίστεν;; σε ποιάς παράταξης χώρο στο ΕΜΠ βρέθηκαν εμετικά χρυσαυγίτικα συνθήματα; ποιός κλάδος, πάντα φιλικός προς τις ανοιχτές αγορές, τους βοήθησε για να του προσφέρουν τις μαφιόζικες υπηρεσίες τους;; Και τέλος, ποιός εκδότης με εκπομπή και τοπ εφημερίδα,όχι μπλογκ κι αηδίες, τους έκανε χαζοχαρούμενο λαιφσταιλ θέμα της καθημερινοτητας μας;


πλάκα κάνεις έτσι;; ποια παράταξη στα πανεπιστήμια πληρώνει μπράβους για να απειλούν (εαακ); πού έκανε πάρτι η χρυσή αυγή στις ευρωεκλογές (στα παραδοσιακά κάστρα της αριστεράς); ποιοι εκδότες έβγαζαν συνεχώς πρωτοσέλιδα και προπαγάνδιζαν από τα κανάλια τους χρεοκοπία και δραχμή γιατί έτσι μόνο σώζονται και ποια κόμματα σιγόνταραν; γιατί η ρωσία χρηματοδοτεί όλα τα ακροδεξιά και όλα τα ακροαριστερά κόμματα στην ευρώπη (γιατί έχουν το ίδιο οικονομικό πρόγραμμα); τώρα εσύ πέταξες έναν περιθωριακό μαλάκα σε ένα κανάλι του 4% μια φορά και νομίζεις ότι κάτι είπες. κάθε μέρα σε όλα τα μεγάλα κανάλια δεν ακούγονται απόψεις ριζοσπαστικής και σταλινικής αριστεράς;; κάθε μέρα, όχι μία εκπομπή. και στην αντιμετώπιση των νεοναζιστών όλη αριστερά έγινε ουρά του σαμαρά και αυτό δεν αλλάζει. και αν θέλεις μπορείς να πιστεύεις θεωρίες του 1800, δικό σου δικαίωμα, και η ανθρωπότητα το γεγονός ότι οι ολοκληρωτισμοί είναι δύο το έμαθε με πολύ αίμα.

Nameless49532 wrote:Κάθε -ισμος έχει άπειρες παραλλαγές, και κάθε άνθρωπος έχει δικές του ερμηνείες για αυτές.
ακριβώς, γι' αυτό οι πολιτικές θεωρίες είναι σε ένα επίπεδο και κάθε άνθρωπος είναι ένα σημείο σε αυτό το επίπεδο. και κάθε κοινωνία είναι ένα σημείο, αν κάνεις ζουμ άουτ. κάθε περιοχή σημείων είναι ένας -ισμός. το γεγονός ότι το πολιτικό τοπίο είναι μια γραμμή το μαθαίνουν σε χώρες που κανακεύουν την αριστερά γιατί αυτή η θεώρηση μόνο την αριστερά συμφέρει. και οι περισσότερες λογικές θεωρήσεις είναι κοντά στην διαγώνιο, αλλά οι θεωρήσεις των περισσότερων στην ελλάδα (και οι δεξιοί κρατιστές είναι) είναι εκτός της διαγωνίου. δεν είμαστε μια λογική χώρα.
Be proud to die by my Bankai.
Bankai. Senbonsakura Kageyoshi
User avatar
Nameless49532
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Posts: 210
Joined: Sun May 30, 2010 3:57 pm

Re: Ρωμανός: «Προφανώς» δεν κάνω απεργία πείνας για το δικαί

Post by Nameless49532 »

να ξέρεις, είσαι πολύ πιο προσβλητικός απεναντι μου απ ότι εγώ απέναντί σου, νομίζω.

όχι οτι με νοιάζει, απλά στο λέω.

ποιός είχε δικηγόρο την Κωνσταντοπούλου, θα μου πεις τώρα;;
who's gonna teach you how to dance?
who's gonna show you how to fly?
who's gonna call you on the lame, dope-smoking slacking little sucker you are?
User avatar
Kyria_patatokeftou
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 697
Joined: Wed Nov 17, 2010 9:49 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Ρωμανός: «Προφανώς» δεν κάνω απεργία πείνας για το δικαί

Post by Kyria_patatokeftou »

Nameless49532 wrote:να ξέρεις, είσαι πολύ πιο προσβλητικός απεναντι μου απ ότι εγώ απέναντί σου, νομίζω.
μην τον παρεξηγείς (πολύ) είναι ευέξαπτος κριός
ποιός είχε δικηγόρο την Κωνσταντοπούλου, θα μου πεις τώρα;;
η οικογένεια του Γρηγορόπουλου
Spoiler: show
Σήμερα είδα τη σχετική ανακοίνωση της ΟΑΚΚΕ σε καφάο στο κέντρο <3 <3 <3
I'm fine, as long as my buddha smiles to me..!
User avatar
Kuchiki_Byakuya
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 6498
Joined: Fri Oct 22, 2010 6:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Seireitei

Re: Ρωμανός: «Προφανώς» δεν κάνω απεργία πείνας για το δικαί

Post by Kuchiki_Byakuya »

Nameless49532 wrote:να ξέρεις, είσαι πολύ πιο προσβλητικός απεναντι μου απ ότι εγώ απέναντί σου, νομίζω
δεν αισθάνθηκα προσβολή ούτε από μία λέξη από αυτά που έγραψες.

Nameless49532 wrote:ποιός είχε δικηγόρο την Κωνσταντοπούλου, θα μου πεις τώρα;;
μετά από χιλιάδες λέξεις.....

όταν έγινε η ληστεία κάθε οικογένεια είχε λογικά τον δικό της δικηγόρο (πχ ο ρωμανός είχε τον ραγκούση και την κόρη του που είναι γνωστό ότι υπερασπίζεται όλη την ακροαριστερά) και όλοι αυτοί οι δικηγόροι έφτιαξαν μια νομική ομάδα και έβαλαν αρχηγό την ανήλικη κόρη του κωνσταντόπουλου. αυτή κατάφερε να αλλάξει το κατηγορητήριο και να βγει η τρομοκρατία.

και η οικογένεια του γρηγορόπουλου πήρε αντισυστημικούς δικηγόρους όπως ο κωνσταντόπουλος, η κόρη του και ο κούγιας.

Kyria_patatokeftou wrote:μην τον παρεξηγείς (πολύ) είναι ευέξαπτος κριός
και από ότι πήρε κάπου το μάτι μου έχουμε και θέματα να λύσουμε εμείς οι κριοί.

να δω τώρα εκεί που έχει πάει το ρούβλι πώς θα πληρώσει ο πούτιν τα ακροδεξιά και ακροαριστερά κόμματα της ευρώπης....
Be proud to die by my Bankai.
Bankai. Senbonsakura Kageyoshi
User avatar
sid
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 4031
Joined: Mon Jan 25, 2010 10:47 pm
Σχολή: Χημικός
Gender: Male
Location: 242
Contact:

Re: Ρωμανός: «Προφανώς» δεν κάνω απεργία πείνας για το δικαί

Post by sid »

Ρωμανός: «Προφανώς δεν θέλω να γράφουνε άλλο έστω και με αφορμή εμένα, αυτοί οι ανεκδιήγητοι τύποι στο e-polytexneio»
Και μετά ορισμένοι παραπονιούνται ότι ντε και καλά η λέσχη χρησιμοποιεί κατεψυγμένα κρέατα. Τουναντίον λοιπόν.

- soti
User avatar
Nameless49532
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Posts: 210
Joined: Sun May 30, 2010 3:57 pm

Re: Ρωμανός: «Προφανώς» δεν κάνω απεργία πείνας για το δικαί

Post by Nameless49532 »

η οικογένεια του Γρηγορόπουλου
κι εγώ έτσι ξέρω. Αυτό που είπες εσύ Κουτσίκι που το βρήκες;; Γιατι το ψάχνω κάθε φορά που το αναφέρεις (και μας τα χεις πρηξει μ αυτό έτσι;) και δε το βρίσκω.
who's gonna teach you how to dance?
who's gonna show you how to fly?
who's gonna call you on the lame, dope-smoking slacking little sucker you are?
User avatar
Kuchiki_Byakuya
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 6498
Joined: Fri Oct 22, 2010 6:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Seireitei

Re: Ρωμανός: «Προφανώς» δεν κάνω απεργία πείνας για το δικαί

Post by Kuchiki_Byakuya »

Nameless49532 wrote:κι εγώ έτσι ξέρω. Αυτό που είπες εσύ Κουτσίκι που το βρήκες;; Γιατι το ψάχνω κάθε φορά που το αναφέρεις (και μας τα χεις πρηξει μ αυτό έτσι;) και δε το βρίσκω.
μα πραγματικά περίμενες να το βρεις;; χαζή είναι η κωνσταντοπούλου να πάει αυτή στο δικαστήριο και να φορτωθεί την υπεράσπιση σε αυτήν την υπόθεση;; αλλά πώς εξηγείται ότι όποια πέτρα και να σηκώσεις σε αυτήν την υπόθεση είναι από κάτω αυτή, είτε στα πηγαδάκια έξω από το δικαστήριο με τους άλλους δικηγόρους (πλάνα που έπαιξαν την ημέρα και το βράδυ είχαν εξαφανιστεί από όλα τα ρεπορτάζ), είτε σε συγκεντρώσεις των γονέων των παιδιών, είτε προτρέχοντας να δηλώσει την απεργία δίψας του ρωμανού πριν την δηλώσει ο δικηγόρος του(!!). σε κάθε, μα κάθε, βήμα αυτής τη υπόθεσης είναι μέσα η κωνσταντοπούλου. τώρα είμαστε μεγάλα παιδιά και μπορούμε να ενώσουμε τις τελείες.

α, και πόσο κράτησε το θέμα με το γεγονός ότι υπερασπίστηκε βιαστή;; μισή μέρα και πολύ λέω....

θα σου πω και μια άλλη ιστοριούλα. ο κουτσούμπας σε συνέντευξη για άσχετο θέμα έδωσε την δική του ερμηνεία για το σύμφωνο ρίμπετροπ-μολότωφ και αντί η δημοσιογράφος να πει κάτι, κουνούσε το κεφάλι καταφατικά. το είδες πουθενά;;;; τώρα φαντάσου να έλεγε την δική του μαλακία ένας χρυσαυγήτης για τα καλά του αδόλφου (που τάιζε μολύβι τους αντιφρονούντες) και ο δημοσιογράφος να τον ακούει και να μην λέει τίποτα. ο δημοσιογράφος θα μπορούσε να βγει από το σπίτι του την άλλη μέρα το πρωί;; αυτή είναι η διαφορά.
Be proud to die by my Bankai.
Bankai. Senbonsakura Kageyoshi
User avatar
sid
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 4031
Joined: Mon Jan 25, 2010 10:47 pm
Σχολή: Χημικός
Gender: Male
Location: 242
Contact:

Re: Ρωμανός: «Προφανώς» δεν κάνω απεργία πείνας για το δικαί

Post by sid »

Kuchiki_Byakuya wrote: θα σου πω και μια άλλη ιστοριούλα. ο κουτσούμπας σε συνέντευξη για άσχετο θέμα έδωσε την δική του ερμηνεία για το σύμφωνο ρίμπετροπ-μολότωφ και αντί η δημοσιογράφος να πει κάτι, κουνούσε το κεφάλι καταφατικά. το είδες πουθενά;;;; τώρα φαντάσου να έλεγε την δική του μαλακία ένας χρυσαυγήτης για τα καλά του αδόλφου (που τάιζε μολύβι τους αντιφρονούντες) και ο δημοσιογράφος να τον ακούει και να μην λέει τίποτα. ο δημοσιογράφος θα μπορούσε να βγει από το σπίτι του την άλλη μέρα το πρωί;; αυτή είναι η διαφορά.

προτιμώ την άλλη με την κοκκινοσκουφίτσα, γιαγιά
Και μετά ορισμένοι παραπονιούνται ότι ντε και καλά η λέσχη χρησιμοποιεί κατεψυγμένα κρέατα. Τουναντίον λοιπόν.

- soti
User avatar
Nameless49532
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Posts: 210
Joined: Sun May 30, 2010 3:57 pm

Re: Ρωμανός: «Προφανώς» δεν κάνω απεργία πείνας για το δικαί

Post by Nameless49532 »

σοβαρά τώρα, εγώ σε ρώτησα πού το βρήκες ή διάβασες εσύ.. ή μήπως απλά το υπέθεσες.

"προτρέχοντας να δηλώσει την απεργία δίψας του ρωμανού πριν την δηλώσει ο δικηγόρος του(!!)" πηγή;;;;

δεν το αποκλείω, αλλά να, μας τα χεις πρήξει τόσα ποστ με μια λεπτομέρεια που και καλά δείχνει το ποιντ σου και τελικά απ'ότι φαίνεται είναι μια ανακριβής τραβηγμένη βλακεία.. Το βλέπεις και συνωμοσιολογικά βρε παιδί μου, ενώ δε χρειάζεται. Είπαμε, έχει αντιφάσεις ο άνθρωπος, κανείς δεν είναι αγνός.
αναλίσκεται σε συναισθηματικούς εκβιασμούς που κάνουν τα πεντάχρονα στην μάνα τους τότε η πάλη δεν είναι και τόσο σοβαρή
Απ' αυτά που έγραψες, μόνο η λέξη "εκβιασμός" είναι σωστή, όλα τα άλλα είναι απλά λάθος. Αυτό σου επισήμανα.

Κατά τα άλλα ρε φίλε συνεχίζεις και ενώνεις όσες τελείες σε βολεύουν. Όμοιος λες ο τρόπος σκέψης ο δικός μου, που στηρίζω το Ν.Ρ. σε μια κουβέντα στο ίντερνετ επειδή μου αρέσει η κόντρα και το να διαφωνώ μαζι σου γι αυτό το θέμα, με τους ψηφοφόρους της Χ.Α. που την ψηφίσαν για να δείρει μετανάστες και αριστερούς.. ότι να ναί (και φουλ προσβλητικό και για τους 2 μας εννοείται)

Στα των γιατρών, εννοείται ότι υπερέβαλλα, και θα μπορούσα να υπερβάλλω και περισσότερο, γιατί πάτησα πάνω στις βλακείες που είπες. Είπες με το ύφος του ειδικού ότι οι γιατροι α) θα πρέπει να τα πουνε με τον εισαγγελέα β) ότι θα πρεπει να περάσουν και απο τον ιατρικό σύλλογο. Παρανόμησαν δηλαδή και παρέβηκαν τον ιατρικό κώδικα επειδή αρνήθηκαν να εφαρμόσουν ένα βασανιστήριο! Και περιμένεις να μη σε κοροιδέψω γι αυτά;;; Κάτσε να σου εξηγήσω και τα υπόλοιπα, γιατί αν δε στα ενώσω τελεία τελεία εσύ φρικάρεις και βλέπεις τα δικά σου. Το γκουαντάναμο είναι ακριβώς εκείνη η φυλακή που οι γιατροί εφαρμόζουν αυτά τα πράγματα (και άρα, δεν παρανομούν, ούτε και παραβιάζουν τον ιατρικό κώδικα). Όσο για τα "τζημερικά" επιχειρήματα, πρόσφατα διάβασα ένα άρθρο του μεγάλου αυτού πολιτικού άνδρα, που στήριζε με πολύ παρόμοιο τρόπο την υποχρεωτική σίτιση στο Ρωμανό. Γι αυτό και στο έγραψα.

Βαριέμαι να σου γράψω γιατί η άκρα αριστερά δεν ταυτίζεται με την άκρα δεξιά. Το ότι μπορείς να βρείς ομοιότητες μεταξύ τους δεν οδηγεί πουθενά, άλλωστε μπορείς να βρεις και πολλές ομοιότητες του καθενός απο αυτά με το κέντρο, πασοκ - νδ και λοιπές παρατάξεις νοικοκυραίων (πχ λαικισμός). Και φυσικά αυτές οι δεύτερες είναι πολύ περισσότερες στην περίπτωση των χρυσαυγιτών.
Τώρα τί να πρωτοσχολιάσω;; το σχόλιο με τα εαακ είναι άσχετο (και υποψιάζομαι ότι είναι και αβάσιμο). το σχόλιο με τα κάστρα της αριστεράς άκυρο, μια και εσυ υπονοείς ότι αυτοί που ψηφιζαν κκε εσ. και κκε τώρα ψηφισαν χρυσή αυγή.
Το ότι υπάρχουν νταβατζήδες που θα τους συνέφερε η χρεωκοπία και η επιστροφή στη δραχμή, και γι αυτό προσεγγίζουν ΚΑΙ το συριζα ισχύει. Οι περισσότεροι μεγάλοι παίχτες όμως, είναι και οι νταβατζήδες που γαμάνε την κοινωνία αυτή τη στιγμή, και κάνουν φουλ προπαγάνδα υπέρ της ευρώπης, της σταθερότητας, των αγορών, της σοβαρότητας κλπ. Και φυσικά αυτές οι δύο ομάδες μια χαρά μπορούν να συνεργάζονται και να τα βρίσκουν μεταξύ τους. Έτσι γίνεται σε όλες σχεδον τις χώρες. Είναι αστείο να μη το βλέπεις, και να τα χρεώνεις αυτά στη σοβιετια-μπανανία.
Δε ξέρω ποιο δημοσιογράφο νόμιζες ότι εννοουσα, εγώ έλεγα το Θέμο. Μια χαρά παράγοντας είναι.

Ο πούτιν εκτός απ αυτά που λες αγόρασε και ένα τεράστιο χριστουγεννιάτικο δέντρο για την Παναγία των Παρισιων. Οι διάφορες επικοινωνιακές τακτικές που κάνει μια χώρα με μεγάλη δύναμη όπως η Ρωσσία είναι κάτι πολύ πιο πολύπλοκο από την ταύτιση ακρας αριστεράς και δεξιάς που έχεις εσύ στο νου σου.
τώρα φαντάσου να έλεγε την δική του μαλακία ένας χρυσαυγήτης για τα καλά του αδόλφου (που τάιζε μολύβι τους αντιφρονούντες) και ο δημοσιογράφος να τον ακούει και να μην λέει τίποτα
Εμ, βασικά αυτό έχει γίνει μια χαρά. Το ότι την τελευταία διετία ο φασισμός έγινε πολύ μοδάτος και προβλήθηκε πολύ είναι αδιαμφισβήτητο.

"(που τάιζε μολύβι τους αντιφρονούντες)" :roll: :roll: :roll:
who's gonna teach you how to dance?
who's gonna show you how to fly?
who's gonna call you on the lame, dope-smoking slacking little sucker you are?
Post Reply

Return to “Πολιτική-Οικονομία”