ΕΡΤ: Συμβιβαστική λύση ή εκλογές βλέπουν τα αμερικανικά ΜΜΕ

Συζητήσεις για πολιτικά και οικονομικά θέματα
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
Kyria_patatokeftou
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 697
Joined: Wed Nov 17, 2010 9:49 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: ΕΡΤ: Συμβιβαστική λύση ή εκλογές βλέπουν τα αμερικανικά

Post by Kyria_patatokeftou »

Vladimir wrote:Ακόμα και αν λάβει υπ'όψιν κανείς τη freakin Αρετή και Τόλμη δεν υπάρχει περίπτωση να πιάσουν το Mega και το ΣΚΑΙ αντιστοίχως για τους φίλους μας τους κοτζαμπάσηδες.
Οι μαλακίες τύπου στην υγεία μας, μπήλιω κλπ που κλαίγαμε αμααάν μαζεύονται οι και καλά καλλιτέχνες και τους χρυσοπληρώνουμε είναι μέρος του προβλήματος της ''καλλιτεχνικής'' κλίκας, όπως οι αρπαχτές στα αρχαία θέατρα το καλοκαίρι, αλλά για μάντεψε, ο μαλάκας ο Έλληνας σε αυτές έδινε την μεγαλύτερη τηλεθέαση στην κρατική.
Άντε περίμενε το ΣΚΑΙ να βγάλει κάτι σαν το Σαν Σήμερα.
Μάλλον θα πετάξουν και το αρχείο, πιάνει πολλά byte και θα βοηθήσει η απελευθέρωση των μπάϊτζ να εκταμιευθεί η νέα δόση.
Εμετική τιβί.
Όσο για τα μουσικά, εμένα μ άρεσε το αλάτι της γης και το σημείο αρτ για καλλιτεχνικά.. Πάντως απ ό,τι φαίνεται, οι ορχήστρες κ τα μουσικά σύνολα πάνε περίπατο τελείως, όποια απόφαση κ να πάρουν, δεν θα αφορά όποια ανασύσταση ή τέλος πάντων περίσωσή τους.. Μία ανταποκρίτρια της ερτ είπε, σχετικά με την τύχη του ψηφιακού αρχείου, ότι το πιθανότερο τώρα είναι να το αναλάβει ένας αυτόνομος οργανισμός που εκμεταλλεύεται τα αρχεία της ΕΡΤ κ εκείνων των ιδιωτικών καναλιών που το θέλουν φυσικά, με κέρδος, και κάτι ανάλογο ισχύει στην Γαλλία και Γερμανία. και κάνουν και σεμινάρια , μετεκπαιδεύσεις, επενδύουν στην τεχνολογία..
Δεν θέλω να χαθεί το αρχείο, είχε πολλά ωραία πράγματα κ έχω αφιερώσει ώρες από τη ζωή μου εκεί.. :cry:
I'm fine, as long as my buddha smiles to me..!
User avatar
castiel
Praetorian
Praetorian
Posts: 6466
Joined: Tue Oct 05, 2010 8:08 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male
Location: 501 Not Implemented

Re: ΕΡΤ: Συμβιβαστική λύση ή εκλογές βλέπουν τα αμερικανικά

Post by castiel »

παρτε σημερινο πρωτοσέλιδο :P
Image

http://news247.gr/newspapers/Afternoon/ ... 01001.html
Now dance, fucker, dance | Man, I never had a chance | And no one even knew | It was really only you
And now you'll lead the way | Show the light of day | Nice work you did | You're gonna go far, kid..


___P.S.___

Έβαλε ο Θεός σημάδι
παλικάρι στα Σφακιά
κι ο πατέρας του στον Άδη
άκουσε μια τουφεκιά.
User avatar
Kyria_patatokeftou
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 697
Joined: Wed Nov 17, 2010 9:49 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: ΕΡΤ: Συμβιβαστική λύση ή εκλογές βλέπουν τα αμερικανικά

Post by Kyria_patatokeftou »

ο κουβέλης την κάνει από τη συγκυβέρνηση μάλλον...
I'm fine, as long as my buddha smiles to me..!
User avatar
Kuchiki_Byakuya
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 6498
Joined: Fri Oct 22, 2010 6:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Seireitei

Re: ΕΡΤ: Συμβιβαστική λύση ή εκλογές βλέπουν τα αμερικανικά

Post by Kuchiki_Byakuya »

Kyria_patatokeftou wrote: Ήταν κ το bbc,dw
και εγώ βλέπω πολλές φορές αυτά τα δύο κανάλια και είναι πολύ καλύτερα γενικά της ερτ. φαίνεται ότι έχει πέσει δουλειά στο πρόγραμμα, στην ισορροπία του προγράμματος και στην πληθώρα των επιλογών. επίσης δεν έχω πετύχει ούτε μία εκπομπή που να προκαλεί την αισθητική, και στην ερτ το έχω δει πολλές φορές.

Kyria_patatokeftou wrote:Όσο για τα μουσικά, εμένα μ άρεσε το αλάτι της γης και το σημείο αρτ για καλλιτεχνικά.
το σημείο αρτ ήταν πολύ καλή εκπομπή, τόσο αισθητικά όσο και γνωσιακά για εμάς που δεν ασχολούμαστε από κοντά με την τέχνη. αυτήν την εκπομπή είχα στο μυαλό μου όταν έλεγα για ανθρώπους που δουλεύουν με μεράκι και αγάπη για το αντικείμενο τους. και εκεί δεν υπήρχε κανένας από αυτούς που παίζουν συχνά πυκνά στα κρατικά και στα αρχαία θέατρα και μετά μιλούν για δημιουργική καταστροφή, έτσι μιχαήλ;;;


το αρχείο της ερτ πρέπει να ανήκει στο υπουργείο πολιτισμού και απλά να το διαχειρίζεται η δημόσια τηλεόραση. η ερτ ήταν η μόνη τηλεόραση για πολλά χρόνια στην ελλάδα και στο αρχείο της υπάρχουν απίστευτης ιστορικής και πολιτιστικής αξίας πράγματα.


τα λέει η ελεύθερη ώρα, δεν την ακούει κανένας. μετανοείτε όσο είναι καιρός.
Be proud to die by my Bankai.
Bankai. Senbonsakura Kageyoshi
User avatar
Kyria_patatokeftou
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 697
Joined: Wed Nov 17, 2010 9:49 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: ΕΡΤ: Συμβιβαστική λύση ή εκλογές βλέπουν τα αμερικανικά

Post by Kyria_patatokeftou »

@soti άτιμε συνομωσιολάγνε που έλεγες φοβού τα τριήμερα....
I'm fine, as long as my buddha smiles to me..!
User avatar
soti
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 640
Joined: Wed Feb 23, 2011 12:47 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: ΕΡΤ: Συμβιβαστική λύση ή εκλογές βλέπουν τα αμερικανικά

Post by soti »

Kyria_patatokeftou wrote:@soti άτιμε συνομωσιολάγνε που έλεγες φοβού τα τριήμερα....
Mademoiselle, s'il te plait. Je ne comprends pas. 'Οχι και άτιμος.
User avatar
Kuchiki_Byakuya
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 6498
Joined: Fri Oct 22, 2010 6:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Seireitei

Re: ΕΡΤ: Συμβιβαστική λύση ή εκλογές βλέπουν τα αμερικανικά

Post by Kuchiki_Byakuya »

all. koukoulofloros wrote:με τι κριτήρια ήταν "μαλακίες" αυτές οι 2 εκπομπές ?

ρε συνέλθετε ρε , έχουν γίνει ο κυνισμός και η ισοπέδωση τα (κουλ) εθνικά μας σπορ
έλα ρε, πήγαινε να τρολλάρεις κάπου αλλού. ακούς εκεί με ποια κριτήρια ήταν μαλακία η μπήλιω. με τα κριτήρια του σύμπαντος και του ανθρώπινου πολιτισμού τα τελευταία 6000 χρόνια.


http://www.capital.gr/Articles.asp?id=1819649

Kyria_patatokeftou wrote:@soti άτιμε συνομωσιολάγνε που έλεγες φοβού τα τριήμερα....
εγώ ξέρω να φοβόμαστε τις παρασκευές για μαζικές απολύσεις.
Be proud to die by my Bankai.
Bankai. Senbonsakura Kageyoshi
User avatar
Kyria_patatokeftou
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 697
Joined: Wed Nov 17, 2010 9:49 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: ΕΡΤ: Συμβιβαστική λύση ή εκλογές βλέπουν τα αμερικανικά

Post by Kyria_patatokeftou »

soti wrote:
Kyria_patatokeftou wrote:@soti άτιμε συνομωσιολάγνε που έλεγες φοβού τα τριήμερα....
Mademoiselle, s'il te plait. Je ne comprends pas. 'Οχι και άτιμος.
περιμένω ερμηνεία εξελίξεων
soti wrote:
Kyria_patatokeftou wrote:@soti άτιμε *****λάγνε που έλεγες φοβού τα τριήμερα....
Mademoiselle, s'il te plait. Je ne comprends pas. 'Οχι και άτιμος.
λέγε ρε , τι έκανες στην κοπέλα το τριήμερο :evil:
αλλ, μεθαύριο ξεκινάει το τριήμερο....
I'm fine, as long as my buddha smiles to me..!
User avatar
Kuchiki_Byakuya
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 6498
Joined: Fri Oct 22, 2010 6:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Seireitei

Re: ΕΡΤ: Συμβιβαστική λύση ή εκλογές βλέπουν τα αμερικανικά

Post by Kuchiki_Byakuya »

all. koukoulofloros wrote:τι βάζεις αυτό το λινκ ρε καθυστερημένε κολοκυθοκεφτέ κάτω από το δικό μου σχόλιο ?
πόσες σειρές να αφήσω για να καταλάβεις ότι το λινκ δεν αναφέρεται σε αυτά που είπες εσύ;;;;;

all. koukoulofloros wrote:αμήχανη η μπήλιω , κουραστική η ροή της εκπομπής της
ξέχασες ότι δεν μπορεί να αρθρώσει πρόταση πάνω από έξι λέξεις. και ξέρεις πόσο εύκολα μπορούμε εσύ και εγώ να στήσουμε μια εκπομπή σαν το έχει γούστο και το στη υγειά μας, που οχτώ στις δέκα φορές έχει κάτι πλαστικές άσχημες μπουζουκογκόμενες να ντροπιάζουν το τσιφτετέλι;
Be proud to die by my Bankai.
Bankai. Senbonsakura Kageyoshi
User avatar
soti
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 640
Joined: Wed Feb 23, 2011 12:47 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: ΕΡΤ: Συμβιβαστική λύση ή εκλογές βλέπουν τα αμερικανικά

Post by soti »

Kyria_patatokeftou wrote:
soti wrote:
Kyria_patatokeftou wrote:@soti άτιμε συνομωσιολάγνε που έλεγες φοβού τα τριήμερα....
Mademoiselle, s'il te plait. Je ne comprends pas. 'Οχι και άτιμος.
περιμένω ερμηνεία εξελίξεων
Προς το παρόν ξέρω ότι ο χοντρός απλά παζαρεύει μεγαλύτερο κομμάτι από την πίτα. Με ποιο αντάλλαγμα ή για ποιο θέμα θα παρέχει την στήριξη του προσεχώς ίσως μάθουμε σύντομα.



Πάντως ο επιχειρηματικός κόσμος δεν θέλει με τίποτα εκλογές, διότι είναι να πέσει τώρα χρήμα στην αγορά υπό μορφής επιδοτήσεων και προγραμμάτων. Χάθηκαν πέρυσι με τις εκλογές, αν χαθούν και τώρα - καληνύχτα και το κλείνουμε το μαγαζί. Κυριολεκτικά.
Υπάρχει σύγκρουση συμφερόντων, ξένων και όχι ελληνικών. Το ποια πλευρά θα επικρατήσει, θα επηρεάσει και τις εξελίξεις. Το ότι ο σέξυ Αλέξης είναι ψιλοεξαφανισμένος σημαίνει ότι δεν έχει πάρει ακόμα το πράσινο φως από το Μέγαρο Μουσικής ;) Εκλογές μάλλον μετά τις γερμανικές, το φθινόπωρο.

Στοιχείο προβληματισμού: Οι Ρώσοι την έκαναν με ελαφρά πηδηματάκια από τον διαγωνισμό για ΔΕΠΑ/ΔΕΣΦΑ επειδή δεν πήραν κάποιες διαβεβαιώσεις. Οι λοιποί γιατί εξαφανίστηκαν επίσης και κανείς δεν μιλάει γι'αυτό; Μήπως γνωρίζουν ότι ο χρόνος απλά δουλεύει υπέρ τους και ότι σε λίγο καιρό θα μιλάμε ενδεχομένως σε εντελώς διαφορετική (οικονομική) βάση ή ήταν μια παγίδα όλα για να πιάσουν τους Ρώσους μαλάκες;

all. koukoulofloros wrote:
soti wrote:
Kyria_patatokeftou wrote:@soti άτιμε *****λάγνε που έλεγες φοβού τα τριήμερα....
Mademoiselle, s'il te plait. Je ne comprends pas. 'Οχι και άτιμος.
λέγε ρε , τι έκανες στην κοπέλα το τριήμερο :evil:
Κύριε Κουκουλοφλώριε, με θίγεται ως τζέντλεμαν. Ποτέ δεν θα έκανα κάτι σε μια κυρία χωρίς την θέληση της και μην σκεπτόμενος την αξιοπρέπεια τοιαύτης. Παρακαλώ όπως να παραλείπονται τέτοια αναξιοπρεπή σχόλια εις το πρόσωπον μου.

υ.γ.1 Αν και οι γυναίκες όταν λένε ΟΧΙ συνήθως εννοούν ΝΑΙ.
υ.γ.2 Για την ΕΡΤ ισχύει ότι είχε πει κάποτε ο Χατζιδάκης: Πρέπει να υπάρχει για να έχει κάτι ο Έλληνας (Νεοέλληνας, ραγιάς, συμπλεγματικός) να βρίζει. Όπως με κάθε τι δημόσιο θα συμπλήρωνα εγώ. Δεν υποστηρίζω ότι είναι η καλύτερη ΡΤ που υπάρχει αλλά σίγουρα ήταν η ΡΤ με την περισσότερη ποικιλία και το μεγαλύερο ποσοστό πολιτιστικών προγραμμάτων στην Ελλάδα. Ας έχουμε επιλογές, δεν χρειάζεται να είναι όλες της αρεσκείας μας. Και σίγουρα μπορεί να βελτιωθεί το πρόγραμμα, αλλά όχι με γκρίνιες, απαξίωση και ισοπέδωση. Το πόσο καλό και ποίκιλο πρόγραμμα έχουν τα ιδιωτικά, το βλέπουμε αυτές τις μέρες.
Post Reply

Return to “Πολιτική-Οικονομία”