Bετεράνος φοιτητοπατέρας κινεί τα νήματα σε ΑΕΙ

Συζητήσεις για πολιτικά και οικονομικά θέματα
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
master
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 601
Joined: Thu Oct 21, 2010 6:12 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Bετεράνος φοιτητοπατέρας κινεί τα νήματα σε ΑΕΙ

Post by master »

Trist4n wrote:
all. koukoulofloros wrote:9. 40χρονος παραταξιακός ; τελικά είμαι πολύ αφελής - κάτι γερόντια στην πύλη ζωγράφου τόσο καιρό τα χαιρετούσα καλόκαρδα , νομίζοντας ότι βγάζουν βόλτα τον σκύλο τους
Και σου απανταγανε "Να σαι καλα κορη μου" ?

Θεός. :D ΤΟ μέγκα(-εσκεμμένο)-off-topic. :mrgreen:
Η ηλιθιότητα έχει όρια. Απλώς είναι πολλοί αυτοί που τα ξεπερνούν.
Διάτανος
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1607
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:14 pm
Gender: Male

Re: Bετεράνος φοιτητοπατέρας κινεί τα νήματα σε ΑΕΙ

Post by Διάτανος »

on topic είναι
“The oldest and strongest emotion of mankind is fear, and the oldest and strongest kind of fear is fear of the unknown”
User avatar
Enositis
Praetorian
Praetorian
Posts: 3714
Joined: Wed Sep 22, 2010 11:47 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male

Re: Bετεράνος φοιτητοπατέρας κινεί τα νήματα σε ΑΕΙ

Post by Enositis »

Trist4n wrote:
all. koukoulofloros wrote:9. 40χρονος παραταξιακός ; τελικά είμαι πολύ αφελής - κάτι γερόντια στην πύλη ζωγράφου τόσο καιρό τα χαιρετούσα καλόκαρδα , νομίζοντας ότι βγάζουν βόλτα τον σκύλο τους
Και σου απανταγανε "Να σαι καλα κορη μου" ?
Μιχαλης στη Θεση του χαρη
"pwned"
User avatar
Λakedaimonas
Praetorian
Praetorian
Posts: 2086
Joined: Thu Jan 21, 2010 1:17 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Bετεράνος φοιτητοπατέρας κινεί τα νήματα σε ΑΕΙ

Post by Λakedaimonas »

master wrote: Θεός. :D ΤΟ μέγκα(-εσκεμμένο)-off-topic. :mrgreen:
On topic λοιπόν και πάλι.

Το βασικό ζήτημα είναι ότι λόγω των παρατάξεων στις σχολές υπάρχουν 28χρονοι-30χρονοι-40χρονοι failάδες των κομμάτων, "φοιτητοπατέρες", που το μόνο πράγμα στο οποίο διαπρέπουν είναι το ρουφιανιλίκι, η καταλογοποίηση βάση πολιτικών απόψεων, η δημιουργία διλημμάτων και διχασμού αλλά και η συγκέντρωση "αφορολόγητων" χρηματικών ποσών από το target market των φοιτητών.

Αυτοί οι άνθρωποι δεν προσφέρουν τίποτα παραγωγικό στην κοινωνία. Παράσιτα είναι.

Πόσες φορές έχετε ακούσει κομματικούς να σχολιάζουν άτομα?

Πόσες φορές κομματικοί σας έβαλαν διλήμματα του στυλ "Καλά μιλάς με αυτόν που είναι ΔΑΠ-ΠΑΣΠ-ΕΑΑΚ-ΠΚΣ!", "Αν συνεχίσεις να ασχολείσαι με αυτό εμάς ξέχασε μας, δεν θα σε στηρίξουμε..."??

Γνωρίζατε για τους καταλόγους? Ναι! Γνωρίζατε ότι άτομα που απλά σας ξέρουν σας ρουφιανεύουν βάση του τι ψηφίζετε ή του τι άκουσαν ότι θα ψηφίσετε ή του τι νομίζουν ότι θα ψηφίσετε? Γνωρίζετε ότι ο εκάστοτε κατάλογος θα σας συνοδεύει σε όλη σας την ζωή ανάλογα σε ποιου τα χέρια είναι και μπορεί να σας κλείσει πόρτες σε ευκαιρίες ζωής?

Γνωρίζατε ότι κάθε φορά που οι κομματικοί γνωστοί σας, σας λένε να πάτε στον Χ κομματικό χορό του Χ κόμματος, μέρος του χρηματικού ποσού που πληρώνετε καταλήγει στις τσεπούλες του εκάστοτε κομματικού "υπεύθυνου" για να το κάνει ότι αυτός θέλει?
Introduce a little anarchy. Upset the established order and everything becomes chaos. I’m an agent of chaos. Oh, and you know the thing about chaos? It’s fair.
e-polytexneio.gr forum ntua all hail ntua
User avatar
Enositis
Praetorian
Praetorian
Posts: 3714
Joined: Wed Sep 22, 2010 11:47 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male

Re: Bετεράνος φοιτητοπατέρας κινεί τα νήματα σε ΑΕΙ

Post by Enositis »

Πιστευεις Σταυρο οτι αυτο που πάει να περασει η Διαμαντοπουλου για καταργηση των παρατάξεων απ τα Πανεπιστημια είναι σωστο;


Όλοι τα γνωριζουμε.Απλα κανεις δεν ειναι πρόθυμος να τα βάλει μαζι τους
User avatar
Λakedaimonas
Praetorian
Praetorian
Posts: 2086
Joined: Thu Jan 21, 2010 1:17 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Bετεράνος φοιτητοπατέρας κινεί τα νήματα σε ΑΕΙ

Post by Λakedaimonas »

Enositis21 wrote:Πιστευεις Σταυρο οτι αυτο που πάει να περασει η Διαμαντοπουλου για καταργηση των παρατάξεων απ τα Πανεπιστημια είναι σωστο;
Λέει ρητά ότι θα καταργήσει τις παρατάξεις?
Introduce a little anarchy. Upset the established order and everything becomes chaos. I’m an agent of chaos. Oh, and you know the thing about chaos? It’s fair.
e-polytexneio.gr forum ntua all hail ntua
User avatar
Enositis
Praetorian
Praetorian
Posts: 3714
Joined: Wed Sep 22, 2010 11:47 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male

Re: Bετεράνος φοιτητοπατέρας κινεί τα νήματα σε ΑΕΙ

Post by Enositis »

Λakedaimonas wrote:
Enositis21 wrote:Πιστευεις Σταυρο οτι αυτο που πάει να περασει η Διαμαντοπουλου για καταργηση των παρατάξεων απ τα Πανεπιστημια είναι σωστο;
Λέει ρητά ότι θα καταργήσει τις παρατάξεις?
ναι και αν δεν κανω λάθος τις αναφέρει και με το όνομα τους.Κυριως αντιδρουν τα ΕΑΑΚ σε αυτο μάλιστα
User avatar
Λakedaimonas
Praetorian
Praetorian
Posts: 2086
Joined: Thu Jan 21, 2010 1:17 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Bετεράνος φοιτητοπατέρας κινεί τα νήματα σε ΑΕΙ

Post by Λakedaimonas »

Επόμενη ερώτηση: και τι με εμποδίζει εμένα να έχω μια φοιτητική λέσχη "κούκου" με μέλη που έχουν αποκλειστικά συγκεκριμένη ιδεολογία?

Καλά κάνουν τα ΕΑΑΚ και αντιδρούν γιατί αυτό που θέλει η Διαμάντο είναι να ευνουχίσει κάθε είδος οργανωμένης φοιτητικής αντίδρασης. Βέβαια ας πρόσεχαν και τα ΕΑΑΚ να μην έκαναν ένα κάρο μαλακίες που τους έχουν πλέον απαξιώσει στα μάτια πολλών. Γνώμη μου πάντα.
Introduce a little anarchy. Upset the established order and everything becomes chaos. I’m an agent of chaos. Oh, and you know the thing about chaos? It’s fair.
e-polytexneio.gr forum ntua all hail ntua
User avatar
Enositis
Praetorian
Praetorian
Posts: 3714
Joined: Wed Sep 22, 2010 11:47 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male

Re: Bετεράνος φοιτητοπατέρας κινεί τα νήματα σε ΑΕΙ

Post by Enositis »

Λakedaimonas wrote:Επόμενη ερώτηση: και τι με εμποδίζει εμένα να έχω μια φοιτητική λέσχη "κούκου" με μέλη που έχουν αποκλειστικά συγκεκριμένη ιδεολογία?

Καλά κάνουν τα ΕΑΑΚ και αντιδρούν γιατί αυτό που θέλει η Διαμάντο είναι να ευνουχίσει κάθε είδος οργανωμένης φοιτητικής αντίδρασης. Βέβαια ας πρόσεχαν και τα ΕΑΑΚ να μην έκαναν ένα κάρο μαλακίες που τους έχουν πλέον απαξιώσει στα μάτια πολλών. Γνώμη μου πάντα.
θα βαφτιζει τη λεσχη κουκουρουκου πολιτικη ;)
User avatar
Enositis
Praetorian
Praetorian
Posts: 3714
Joined: Wed Sep 22, 2010 11:47 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male

Re: Bετεράνος φοιτητοπατέρας κινεί τα νήματα σε ΑΕΙ

Post by Enositis »

χαρη...ΟΧΙ
Post Reply

Return to “Πολιτική-Οικονομία”