Από που βγαίνει το nickname σας?

Ανοιχτό στους επισκέπτες! Οδηγίες Χρήσης & Βασικές Πληροφορίες. Ξεκινήστε από εδώ!
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Post Reply
User avatar
SlasherG
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 2526
Joined: Sat Nov 13, 2010 12:39 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Somewhere I Belong

Re: Από που βγαίνει το nickname σας?

Post by SlasherG »

Still thinking about it..
Come ride with me
Through the veils of history
I'll show you how god
falls asleep on a job.


______________________________________________

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Από που βγαίνει το nickname σας?

Post by Kitharistas »

SlasherG wrote:Still thinking about it..
εγώ το για το "er" δεν μπορώ να καταλήξω, τα υπόλοιπα βγάζουν νόημα, κάπως :roll:
Rock on buddies...
User avatar
liakoskotsi
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1672
Joined: Thu Mar 10, 2011 7:24 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: near kage's hidden village

Re: Από που βγαίνει το nickname σας?

Post by liakoskotsi »

απ' οτι καταλαβαινω ειναι μια μιξη Slash και Gus G(Kosta Karamitroudi)
Wise Man wrote:Όχι 'κάποια' γυναίκα. Η μία και μοναδική. Ο σωστός άνδρας φυλάει το λουλουδάκι του για μια ξεχωριστή ψυχή που βρίσκεται κάπου εκεί έξω και τον ψάχνει.
User avatar
SlasherG
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 2526
Joined: Sat Nov 13, 2010 12:39 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Somewhere I Belong

Re: Από που βγαίνει το nickname σας?

Post by SlasherG »

Gus G?

Όχι, καμία σχέση.. Εγώ του eNy θέλω να μάθω..
Come ride with me
Through the veils of history
I'll show you how god
falls asleep on a job.


______________________________________________

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win
User avatar
Mpourditsas
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 288
Joined: Wed Mar 09, 2011 11:36 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Από που βγαίνει το nickname σας?

Post by Mpourditsas »

μαλλον θελει να πει οτι ειναι περισσοτερο Slash
και απο τον Slash (εξ ου και το "er") :P ,
και εχει και μια δωση απο Gus G!!!
Spoiler: show
απλα μπορει να μην το ξερει ακομα ;)
We never really grow up, we only learn how to act in public
User avatar
SlasherG
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 2526
Joined: Sat Nov 13, 2010 12:39 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Somewhere I Belong

Re: Από που βγαίνει το nickname σας?

Post by SlasherG »

Mpourditsas wrote:Mάλλον θέλει να πει ότι είναι περισσότερο Slash
και από τον Slash (εξ ου και το "er") :P ,
και έχει και μια δόση από Gus G!!!
απλά μπορεί να μην το ξέρει ακόμα..
Πολύ καλή η έκδοση του Μπουρδίτσα. Δεν την είχα σκεφτεί είναι η αλήθεια, αλλά μ' αρέσει!! ;)

Όμως, for the real thing. Από πού προήλθε το nickname μου:
Spoiler: show
  • Είναι dealbreaker, αλλά όλα ξεκίνησαν από ΤΟ Slash (όχι τοΝ):

    Μια φορά κι έναν καιρό που λέτε, κάπου στο δημοτικό, ίσως και λίγο στο γυμνάσιο, μ' άρεσε πολύ ένα παιχνιδάκι.. Λεγόταν ...Pokémon.. κι ακόμα περισσότερο μου άρεσε η επίθεση ''Slash'', η καλύτερη από Normal type, με υψηλό critical hit rate.

    Πιο πρόσφατα (μιλάμε για 1ο έτος), ζήτησα από ένα φίλο μου να μου βάλει μπόλικα τραγούδια στο mp3 player να έχω να ακούω στη σχολή, μιας και τα είχε, να μην τα κατεβάζω εγώ, και γιατί ψιλοβαριόμουν να σημειώνω είναι η αλήθεια.
    Ανάμεσά τους ήταν κι ένα ολόκληρο album του Slash, του κιθαρίστα των Guns 'n' Roses (πράγμα που δεν πολυείχα ταυτίσει τότε).

    Λίγο καιρό πιο μετά, πήγα στα village cinemas και έπαιξα λίγο Guitar Hero, κι ανάμεσα στους playable characters ήταν κι ο ..Slash (τρελή σύμπτωση).. Και τον ''είδα'' για πρώτη φορά φατσικά ('ντάξει, απλά γαμάτος).
    Ταυτόχρονα, μου άρεσε κι ιδέα του Guitar Hero, air guitar κι έτσι, και μου φυτρώθηκε η ιδέα να το αγοράσω.

    Πριν από δύο μήνες, αγόρασα που λέτε το παιχνίδι, GH3 (Mpourditsa, έχω μία υποψία ότι κι εσύ...), κι έμαθα ότι ο main promoter του συγκεκριμένου βιντεοπαιχνιδιού είναι, ναι, ποιος άλλος από τον Slash!! (βαρέθηκα να γράφω αυτήν τη λέξη).
    Εντάξει, γαμάτος τυπάς ο συγκεκριμένος. Ένας από τους πιο διάσημους κιθαρίστες, πάει και βγάζει βιντεοπαιχνίδι όπου το χειριστήριο σου είναι ''κιθάρα'' (να σημειωθεί ότι μικρός έπαιζα κιθάρα και μου άρεσε σαν ιδέα, αλλά μετά την παράτησα για τα γαλλικά και το ποδόσφαιρο) -έκανε το επάγγελμα του παιχνίδι, τι να πεις..

    Στο θέμα μας όμως.. Καίγομαι που λέτε στο παιχνίδι, και φτάνω σε ένα από τα ποιο δύσκολα τραγούδια, με εκτέλεση από.. μαντέψτε.. Sla.. *beep* εδώ κάνετε λάθος.. Κι όμως, δεν είναι αυτό που νομίζατε.. Φτάνω στο Raining Blood από Slayer (δε μου άρεσε τόσο το τραγούδι όσο το όνομα).

    Κι εκεί άρχισα να σκέφτομαι διάφορους συνδυασμούς μεταξύ των δύο, γιατί τα βρήκα και τα δύο ψιλοepic ως λέξεις..
    Λίγο από εδώ, λίγο από εκεί, τα συνδυάζω τα δύο (Slash & Slayer), και καταλήγω στο Slasher (εμένα μου πήρε ώρα να το βρω)..
    Αν και ψιλοπερίεργη λέξη στην αρχή, λέω ''ωχ, δεν το έχω ξανακούσει αυτό'' (το wikipedia είχε κάτι απαίσια entries, όπως θρίλερ του 2003 ή κάτι τέτοιο).

    Παράλληλα, ήμουν σε πολύ δύσκολη θέση, γιατί ήθελα να αλλάξω το username στο forum, καθώς το προηγούμενο ήταν απλά ηλίθιο (το ονοματεπώνυμό μου) -credits στον Doublecore που δέχτηκε να μου το αλλάξει (btw θα ήθελα να μάθω και για το δικό του, εκτός κι αν είναι σκέτο ο επεξεργαστής)..

    Εδώ, δύο τινά έπαιξαν καθοριστικό ρόλο στο να το επιλέξω ως username. Πρώτον, πέτυχα μία γαμάτη εικόνα στο 9gag, το νυν avatar μου (όπου Slash εικονίζεται ως slash -- καλό ε; κι εμένα μου άρεσε), και δεύτερον, ο HarisSukhoi ανέβασε στο topic ''Τι ακούτε τώρα?'' το Raining Blood από Slayer, με εικόνα από κάτω ένα γαμάτο meme face τύπου Ffffffffuuuu--.

    Εκεί λέω, ντάξει, it's fate. Και αποφάσισα να το βάλω για username.

    Παρ' όλ' αυτά, δεν ήθελα να το χρησιμοποιήσω έτσι αυτούσιο. Ήθελα να το κάνω λίγο πιο unique (κυρίως για να του δώσω και μία μεγαλύτερη αίγλη ως username, αποτελούμενο από δύο part (στην πραγματικότητα τρία :D ))..

    Κι εδώ είναι το πού οφείλεται το G: το πρώτο γράμμα του ονόματός μου.. Gus... ε-εννοώ George

    Ώστε τελικά προκύπτει το SlasherG..απλά γαμάτο..
Spoiler: show
Χέστηκα τι λέτε εσείς, εμένα μου αρέσει, και μου άρεσε και το πώς το βρήκα, και θα το κρατήσω
Not so mindblowing after all, ε?

Bottom line:
____________
Spoiler: show
Slash + (Slay)er + G(eorge) = SlasherG
Come ride with me
Through the veils of history
I'll show you how god
falls asleep on a job.


______________________________________________

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win
User avatar
liakoskotsi
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1672
Joined: Thu Mar 10, 2011 7:24 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: near kage's hidden village

Re: Από που βγαίνει το nickname σας?

Post by liakoskotsi »

Thumbs up!!! μπραβο σλασερρρρ ;) ;)
Spoiler: show
οταν μου ειπες οχι για τον Gus G μου περασαν απο το μυαλο οι Slayer αλλα το απεριψα :P
Wise Man wrote:Όχι 'κάποια' γυναίκα. Η μία και μοναδική. Ο σωστός άνδρας φυλάει το λουλουδάκι του για μια ξεχωριστή ψυχή που βρίσκεται κάπου εκεί έξω και τον ψάχνει.
User avatar
SlasherG
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 2526
Joined: Sat Nov 13, 2010 12:39 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Somewhere I Belong

Re: Από που βγαίνει το nickname σας?

Post by SlasherG »

Παραπέμπω στα πρώτα ποστ κάθε σελίδας: εδώ, κι εδώ
το ποστ του Sukhoi, και το πιο δύσκολο τραγούδι του GH, αντίστοιχα.
Come ride with me
Through the veils of history
I'll show you how god
falls asleep on a job.


______________________________________________

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win
User avatar
spot54
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 289
Joined: Sun Mar 13, 2011 11:22 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Fishman Island

Re: Από που βγαίνει το nickname σας?

Post by spot54 »

Πολύ πορωτικά κομμάτια και τα δύο
Spoiler: show
Κρίμα που το δεύτερο είναι φέ'ι'κ :mrgreen:
It seems that common sense, is not so common after all...
User avatar
lakers4life24
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1874
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:36 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Από που βγαίνει το nickname σας?

Post by lakers4life24 »

οι συστασεις περιττες
http://www.youtube.com/watch?v=5mKMaFNd ... re=related
when the body says stop the spirit cries NEVER!!!!
Post Reply

Return to “ΞΕΚΙΝΗΜΑ στο Polytexneio.gr!”