Βενζινη βαλατε σημερα;

Οτι δεν κολλάει στις υπόλοιπες συζητήσεις!
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
Sopas
Captain
Captain
Posts: 137
Joined: Tue May 11, 2010 2:52 pm

Re: Βενζινη βαλατε σημερα;

Post by Sopas »

Κάτσε ρε Eny "αγόρι μου" τι αρπάζεσαι;;;.... Δεν είναι όλοι έξυπνα αγοράκια κάποιοι είναι και ταπεινής καταγωγής αν θυμάσαι, ή χαμηλής κοινωνικής νοημοσύνης και άλλη μια μπούρδα που δεν την θυμάμαι...Τεσπα περσινά ξινά σταφύλια που λένε και στο χωριό μου...Αλλά μιας και μου απευθύνεις το λόγο θα ήθελα να σε ρωτήσω κάτι... Το τόπικ με το κινέζικο ntua στη Ταιβαν σε ποιο section είναι (γιατί εκεί μέσα λέγονταν κάτι πολύ ωραία ψεματάκια για την πάρτη μου);;;; γιατί θέλω να το επισκεφτώ και δεν το βρίσκω.

Και για να απαντήσω στην ερώτηση σου. όχι δεν με ρώτησε κανείς απλά βρήκα αδικαιολόγητο τον τρόπο που μίλησες στον Berge...Αλλά ξέχασα....
"Carry the projector and you'll be a moderator"
User avatar
Don Molina
Praetorian
Praetorian
Posts: 757
Joined: Wed Jan 20, 2010 11:11 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Outer Heaven

Re: Βενζινη βαλατε σημερα;

Post by Don Molina »

Ρε δεν γαμιούνται?

Λένε ότι έχουν παρκάρει και στις εθνικές τα φορτηγά τους.

Πείτε μου εμένα τώρα, την Πέμτη ξημερώματα που θα πηγαίνω Αγρίνιο, άμα ξηλώσω πινακίδες στο τουτού και περνόντας από τους γαμημένους βάλω και καμιά 10αριά φωτιές για να γουστάρουμε ποιος θα με κατηγορήσει?

Ποιος δικαστής θα μου πει ότι είμαι μαλάκας?


Μουνιά φορτηγατζήδες που το παίζετε βιοποριστές πήρατε τζαμπέ άδειες από το κράτος και κάνατε τις μεταφορές Dow Jones.
Πατάτε στον σοσιαλισμό της γαμημένης ΠΑΣΟΚάρας και πουλάτε (πρώην) δωρεάν άδειες για 200 χιλιάρικα και μετά κλαίτε γιατί σας φάγανε το μπιφτέκι.

ΚΑΡΚΙΝΟ ΡΕ ΜΟΥΝΙΑ!

Και όσοι κλαίνε γιατί δεν προλάβανε τις τζαμπέ άδειες και πήρανε δάνειες και Leasing για να τις τσιμπήσουνε:

1) κλαίτε μόνο γιατί δεν προλάβατε
2) άμα θέλετε τα λεφτά σας να τα πάρετε από τους νταβάδες που σας τις πουλήσανε χρυσάφι
3) τραβάτε γαμηθείτε
4) τραβάτε αυτοκτονήστε


Τα ίδια και στους (ομοίως) ξεκολιασμένους βενζινοπώλες που κρατάνε ωραίες καβάντζες για να κάνουνε βόλτες, αλλά εμάς στην απ' έξω με απεργίες διαρκείας γιατί πλέον χρειάζονται "μόνο" 50m απόσταση για βενζινάδικο και παλιά ήταν το 200άρι.
Γιατί τα παιδιά πραγματικά το πιστεύουνε ότι στην Μιχαλακοπούλου που έχει βενζινάδικο κάθε 200m θα γκρεμιστούνε τα ήδη υπάρχοντα κτήρια για να μπουν καινούρια...
Ή γιατί πιστεύουνε ότι δεν έχουμε ο καθένας τον βενζινά του ο οποίος ξέρουμε ότι δεν πουλάει νερό. (ή μάλλον πουλάει το λιγότερο νερό, γιατί όλοι τα νοθεύουνε με μόνο 2 καραστανταράκια πεντακάθαρους).


Γαμιέστε όλοι.
Εγώ αύριο το βράδυ ΘΑ ΒΑΛΩ βενζίνη και οι βενζινοπώληδες να γαμηθούνε. Από πίσω και ξερά. :evil:




ΥΓ no f-ing comment for da rest
Engineering is to physics and math what sex is to masturbation
katerinaki2006
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 255
Joined: Wed Jan 20, 2010 11:10 pm

Re: Βενζινη βαλατε σημερα;

Post by katerinaki2006 »

Για όποιον ενδιαφέρεται είναι ανοιχτό το βενζινάδικο στη Μεσογείων λίγο πριν την Κατεχάκη στο ρεύμα προς Αγία Παρασκευή και είναι BP (έχει βέβαια ουρά)...
Μη μου τους κύκλους τάραττε!
Αρχιμήδης
Διφορούμενο
Naval Seeder
Naval Seeder
Posts: 546
Joined: Tue Feb 09, 2010 10:20 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Female

Re: Βενζινη βαλατε σημερα;

Post by Διφορούμενο »

http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=160111&cid=4

ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΛΕΙΣΘΕΝΟΥΣ 55 210-6013104
ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΡΕΝΤΗΣ ΑΓ.Ι.ΡΕΝΤΗ 107 210-4828103
ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΡΕΝΤΗΣ ΑΛΕΞ.ΦΛΕΜΙΝΓΚ 22 210-4835917
ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΡΕΝΤΗΣ Π.ΡΑΛΛΗ 99-101 210-5445551
ΑΙΓΑΛΕΩ ΘΗΒΩΝ 256 - ΑΙΓΑΛΕΩ 210-5696840
ΑΝΑΒΥΣΣΟΣ Λ.ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ 51 22910-40726
ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΑ Λ.ΦΥΛΗΣ 319-Α.ΛΙΟΣΙΑ-ΑΧΑΡΝΑΙ 210-2480580
ΕΛΕΥΣΙΝΑ ΗΡΩΩΝ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ 2 210-5542653
ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΑΣΤΑΜΟΝΗΣ 47 - ΚΑΛΟΓΡΕΖΑ 210-2779840
ΙΛΙΟΝ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ 75 - Ν.ΛΙΟΣΙΑ 210-2632447
ΚΑΜΑΡΙΖΑ Λ.ΛΑΥΡΙΟΥ-ΑΝΑΒΥΣΣΟΥ-ΑΓ.ΚΩΝ/ΝΟΣ 22920-26705
ΚΑΜΑΤΕΡΟ ΣΩΚΡΑΤΟΥΣ 15 - ΚΑΜΑΤΕΡΟ 210-2319006
ΚΗΦΙΣΙΑ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 264 210-8011212
ΛΑΥΡΙΟ Λ. ΑΘΗΝΩΝ - ΣΟΥΝΙΟΥ 18 22920-69580
ΜΕΝΙΔΙ Λ. ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ 185 210-2443887
Ν. ΚΗΦΙΣΙΑ ΤΑΤΟΙΟΥ 67-69 & ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΕΟΥΣ 210-8078325
ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 92 22960-32750
ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 100 22960-33658
ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ ΚΡΗΤΗΣ 32 & ΚΝΩΣΣΟΥ 210-9430064
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΠΕΡΙΚΛΕΟΥΣ 13 210-5050375



αν βρεθει κανενας σε αναγκη ας παρει ενα τηλ.. δεν χανει τιποτα(και ουτε βενζινη καιει)
Διφορούμενο
Naval Seeder
Naval Seeder
Posts: 546
Joined: Tue Feb 09, 2010 10:20 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Female

Re: Βενζινη βαλατε σημερα;

Post by Διφορούμενο »

αν και κατι ακουσα στο ραδιο οτι οι βενζινοπωλες σκεφτονται να το πανε κι αυτοι για απεργια
ποιος ξερει .... ;
User avatar
eΝy
Community Founder
Community Founder
Posts: 6259
Joined: Mon Jan 18, 2010 12:07 pm
Gender: Male

Re: Βενζινη βαλατε σημερα;

Post by eΝy »

Εν τελει ο καθενας φωναζει και οδυρεται οταν του πατανε το πορτοφολι. Και τοσα χρονια που το γεμιζανε με τις πλατες του κρατους συνηθισαν και ηταν καλα. Και οχι μονο αυτοι, αλλα και οι λογης λογης αργομισθοι που νιωθουν ξαφνικα να απειλειται η ζωαρα που χτισανε με λεφτα αλλωνων και την προστασια του κωλοκρατους και αποφασισανε ξαφνικα να την δουνε Ρομπεν των Δασων.

Μπουρδελο χωρα...
Mechanical Engineering NTUA, 2010
MTEC ETH Zurich, 2013
Founder: https://polytexneio.gr
Founder: https://globalprep.gr
User avatar
Λakedaimonas
Praetorian
Praetorian
Posts: 2086
Joined: Thu Jan 21, 2010 1:17 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Βενζινη βαλατε σημερα;

Post by Λakedaimonas »

Και γιατί πάνε οι βενζινοπώλες σε απεργία, τι τους έκαναν πάλι??? Οκ ξέρουμε ότι κοντά 1 ευρώ το δίνουμε σε φόρους αλλά αυτούς τι τους νοιάζει τους έπιασε ο πόνος για τους καταναλωτές?? Όταν ανέβαζαν τις βενζίνες με πρόσχημα πετρελαϊκές κρίσεις δεν ήταν τόσο ευαίσθητοι με τους καταναλωτές!!

Ότι να 'ναι!!! Βασικά από ότι έχω καταλάβει το ΠΑΣΟΚ είχε ευνοήσει πολύ πλεμπαριό (φορτηγατζίδες, βενζινάδες, νύχτα, γύφτους, τουρκόγυφτους κλπ και τώρα που τους παίρνει κάποια προνόμια πίσω γιατί δεν πάει άλλο κλαίνε σαν τα μωρά που είχαν συνηθίσει να γλύφουν μόνο γλειφιτζούρι!
Introduce a little anarchy. Upset the established order and everything becomes chaos. I’m an agent of chaos. Oh, and you know the thing about chaos? It’s fair.
e-polytexneio.gr forum ntua all hail ntua
User avatar
kahlua
First Lieutenant
First Lieutenant
Posts: 75
Joined: Sun Apr 25, 2010 9:02 pm

Re: Βενζινη βαλατε σημερα;

Post by kahlua »

Παιδιά εγώ σήμερα περίμενα στην Κηφισιά στην AEGEAN κοντά 30+ λεπτά για να βάλω βενζίνη! ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ ΝΑ ΚΡΕΜΟΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΤΩΝ ΦΟΡΤΗΓΑΤΖΙΔΩΝ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ!!! Θα ανοίξω δικό μου βενζινάδικο και ιδιωτική χρήση!! :P
American Dream

1/4 oz Kahlua® coffee liqueur
1/4 oz amaretto almond liqueur
1/4 oz Frangelico® hazelnut liqueur
1/4 oz dark creme de cacao
Διφορούμενο
Naval Seeder
Naval Seeder
Posts: 546
Joined: Tue Feb 09, 2010 10:20 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Female

Re: Βενζινη βαλατε σημερα;

Post by Διφορούμενο »

Λakedaimonas wrote:Και γιατί πάνε οι βενζινοπώλες σε απεργία, τι τους έκαναν πάλι???
http://www.naftemporiki.gr/news/cstory.asp?id=1847907

[...]
Όπως υποστηρίζουν οι βενζινοπώλες, οι νέες ρυθμίσεις του νομοσχεδίου του υπουργείου Μεταφορών ανατρέπει το καθεστώς των αποστάσεων ασφαλείας ίδρυσης και λειτουργίας των πρατηρίων υγρών καυσίμων σε βάρος των βενζινοπωλών, των καταναλωτών και των πολιτών. Η ΟΒΕ απορρίπτει τις επίμαχες διατάξεις του σχεδίου νόμου όπως είναι διατυπωμένες και ζητεί την τροποποίησή του στη βάση των τεκμηριωμένων προτάσεων που έχει καταθέσει.
User avatar
kobologaki
Second Lieutenant
Second Lieutenant
Posts: 50
Joined: Sat May 08, 2010 12:49 pm

Re: Βενζινη βαλατε σημερα;

Post by kobologaki »

Διφορούμενο wrote:
Λakedaimonas wrote:Και γιατί πάνε οι βενζινοπώλες σε απεργία, τι τους έκαναν πάλι???
http://www.naftemporiki.gr/news/cstory.asp?id=1847907

[...]
Όπως υποστηρίζουν οι βενζινοπώλες, οι νέες ρυθμίσεις του νομοσχεδίου του υπουργείου Μεταφορών ανατρέπει το καθεστώς των αποστάσεων ασφαλείας ίδρυσης και λειτουργίας των πρατηρίων υγρών καυσίμων σε βάρος των βενζινοπωλών, των καταναλωτών και των πολιτών. Η ΟΒΕ απορρίπτει τις επίμαχες διατάξεις του σχεδίου νόμου όπως είναι διατυπωμένες και ζητεί την τροποποίησή του στη βάση των τεκμηριωμένων προτάσεων που έχει καταθέσει.
Σωστό το Διφορούμενο! Να προσθέσω και γω σχετικά με την απεργία των ΔΧ

skai.gr
Παρέμβαση εισαγγελέα

Εντολή για σχηματισμό δικογραφιών σε βάρος ατόμων που παρεμποδίζουν τη διέλευση φορτηγών και βυτιοφόρων ιδιωτών και εταιριών καυσίμων από και προς τα διυλιστήρια Θεσσαλονίκης έδωσε στις αστυνομικές αρχές ο Εισαγγελέας Ποινικής Δίωξης, Ευάγγελος Μαδεμλής.

Την ίδια ώρα, η εισαγγελία της Αθήνας βρίσκεται σε συνεχή επικοινωνία με τις αστυνομικές αρχές για να παρέμβει – εάν χρειαστεί – στην περίπτωση παρακώλυσης συγκοινωνιών ή παρεμπόδισης της τροφοδοσίας της αγοράς.

Στη Ρόδο, 59 φορτηγά αποκλείστηκαν το πρωί της Τρίτης στο λιμάνι από μέλη τοπικού σωματείου ιδιοκτητών φορτηγών δημόσιας χρήσης, τα οποία μετέφεραν οικοδομικά υλικά και ευπαθή προϊόντα.
Εντάξει το γαμάνε λίγο οι φορτηγατζήδες και δεν θα έχουν την υποστήριξη κανενός. Βασικά αν έχω καταλάβει και από τα ποστ των παιδιών, κανείς δεν "συμπαθεί" τους φορτηγατζήδες.
kahlua wrote: ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ ΝΑ ΚΡΕΜΟΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΤΩΝ ΦΟΡΤΗΓΑΤΖΙΔΩΝ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ!!!
Απλά LOL φίλε! Δεν παλεύεσαι!
Post Reply

Return to “Περί ανέμων και υδάτων”