Απεργίες Μετρό - ΜΜΜ

Οτι δεν κολλάει στις υπόλοιπες συζητήσεις!
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Απεργίες Μετρό - ΜΜΜ

Post by Kitharistas »

Όντως φίλε εγώ δεν έχω βρεθεί σε σύγκρουση με τα ματ.. Και πιστεύω πως ο κομμουνισμός ίσως να ήταν η λύση για όλα.. Αλλά πως μπορεί να σταθεί σε έναν κόσμο που ο καθένας κοιτάει την πάρτη του και πως θα 'κονομήσει χωρίς να νοιάζεται για το συλλογικό συμφέρον? Αυτά μας κρατάνε πίσω.. Προσωπική μου γνώμη.. Δεν είμαι από αυτούς που θα πουν κάτι απλά για να το πουν και η σκέψη μου είναι προς τα αριστερά καθώς και οι πεποιθήσεις μου απλά δεν μπορώ όλους αυτούς τους δήθεν "αριστερούς" που έχουν δεξιά τσέπη και ξέρουν μόνο να φωνάζουν. Ο κομμουνισμός είναι όνειρο που όποιος πιάσει θα είναι ευτυχισμένος. Για αυτό και η Ρωσία έχει φτάσει εκεί που έχει φτάσει. Προσωπικά πάντα πιστεύω πως οι αριστεροί στην Ελλάδα (οι πραγματικοί αριστεροί) είναι πραγματικά ελάχιστοι..
Rock on buddies...
User avatar
crouch
Brigadier General
Brigadier General
Posts: 395
Joined: Fri Jan 22, 2010 6:52 pm

Re: Απεργίες Μετρό - ΜΜΜ

Post by crouch »

TiGinetai wrote:Απλά δεν έχετε δει συγκρούσεις με ματ. Έτσι είναι. Στα 20 εκατοστά από τα ματ με καδρόνια εναντίον των πάνοπλων πραιτόρων που αν δεν είχαν τα χημικά(ή αν φοράγαμε εμείς μάσκες..) θα πήγαιναν άκλαυτοι..
Ε τότε γιατί δε βάζετε μάσκες;;
Με αφορμή αυτό θέλω να πω ότι έχω βαρεθεί να ακούω δηλώσεις για άδικες και απρόκλητες επιθέσεις της αστυνομίας σε ειρηνικές διαμαρτυρίες κλπ μλκίες..Αφού όλοι βλέπουμε ότι "διαδηλωτές" πέφτουν πάνω στους μπάτσους κρατώντας καδρόνια όπως λες και συ..Και γουστάρω τρελά που κάθε φορά τις τρώνε οι "διαδηλωτές" και βγαίνουν και κλαίγονται μετά..
Θέλω να πω πως όταν έχεις αναγνωρίσει τους μπάτσους σαν εχθρό σου, οφείλεις να τους συντρίψεις ή να σε νικήσουν αυτοί. Απλά μη κλαίγεσαι μετά άμα τον πίνεις σε κάθε πορεία, είναι αδερφίστικο. Εγώ τουλάχιστον άμα είχα κάποιο εχθρό θα ήθελα να τον συντρίψω ή να χάσω χωρίς κλάψες και παρακάλια
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Απεργίες Μετρό - ΜΜΜ

Post by Kitharistas »

crouch wrote:
TiGinetai wrote:Απλά δεν έχετε δει συγκρούσεις με ματ. Έτσι είναι. Στα 20 εκατοστά από τα ματ με καδρόνια εναντίον των πάνοπλων πραιτόρων που αν δεν είχαν τα χημικά(ή αν φοράγαμε εμείς μάσκες..) θα πήγαιναν άκλαυτοι..
Ε τότε γιατί δε βάζετε μάσκες;;
Με αφορμή αυτό θέλω να πω ότι έχω βαρεθεί να ακούω δηλώσεις για άδικες και απρόκλητες επιθέσεις της αστυνομίας σε ειρηνικές διαμαρτυρίες κλπ μλκίες..Αφού όλοι βλέπουμε ότι "διαδηλωτές" πέφτουν πάνω στους μπάτσους κρατώντας καδρόνια όπως λες και συ..Και γουστάρω τρελά που κάθε φορά τις τρώνε οι "διαδηλωτές" και βγαίνουν και κλαίγονται μετά..
Θέλω να πω πως όταν έχεις αναγνωρίσει τους μπάτσους σαν εχθρό σου, οφείλεις να τους συντρίψεις ή να σε νικήσουν αυτοί. Απλά μη κλαίγεσαι μετά άμα τον πίνεις σε κάθε πορεία, είναι αδερφίστικο. Εγώ τουλάχιστον άμα είχα κάποιο εχθρό θα ήθελα να τον συντρίψω ή να χάσω χωρίς κλάψες και παρακάλια
Εντάξει εδώ κάνεις λάθος ούτε οι διαδηλωτές είναι Παναγίες αλλά ούτε οι μπάτσοι.. Οι δεύτεροι προκαλούν το ίδιο, μην σου πω και περισσότερο από όσο οι πρώτοι..
Rock on buddies...
User avatar
eΝy
Community Founder
Community Founder
Posts: 6259
Joined: Mon Jan 18, 2010 12:07 pm
Gender: Male

Re: Απεργίες Μετρό - ΜΜΜ

Post by eΝy »

Η διαφορα ομως ειναι οτι οι μπατσοι πληρωνονται, ενω οι διαδηλωτες οχι..! :)
Mechanical Engineering NTUA, 2010
MTEC ETH Zurich, 2013
Founder: https://polytexneio.gr
Founder: https://globalprep.gr
TiGinetai
Major General
Major General
Posts: 405
Joined: Thu Jan 28, 2010 6:30 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Απεργίες Μετρό - ΜΜΜ

Post by TiGinetai »

Kitharistas wrote:Όντως φίλε εγώ δεν έχω βρεθεί σε σύγκρουση με τα ματ.. Και πιστεύω πως ο κομμουνισμός ίσως να ήταν η λύση για όλα.. Αλλά πως μπορεί να σταθεί σε έναν κόσμο που ο καθένας κοιτάει την πάρτη του και πως θα 'κονομήσει χωρίς να νοιάζεται για το συλλογικό συμφέρον? Αυτά μας κρατάνε πίσω.. Προσωπική μου γνώμη.. Δεν είμαι από αυτούς που θα πουν κάτι απλά για να το πουν και η σκέψη μου είναι προς τα αριστερά καθώς και οι πεποιθήσεις μου απλά δεν μπορώ όλους αυτούς τους δήθεν "αριστερούς" που έχουν δεξιά τσέπη και ξέρουν μόνο να φωνάζουν. Ο κομμουνισμός είναι όνειρο που όποιος πιάσει θα είναι ευτυχισμένος. Για αυτό και η Ρωσία έχει φτάσει εκεί που έχει φτάσει. Προσωπικά πάντα πιστεύω πως οι αριστεροί στην Ελλάδα (οι πραγματικοί αριστεροί) είναι πραγματικά ελάχιστοι..
Δεν ξέρω αν θα ήταν ή όχι. Το κάθε σύστημα έχει τα + και τα - του.
Αυτό πρέπει να αλλάξει. Άρα δεν είναι κάτι ουτοπικό αλλά υπάρχουν υπαρκτά προβλήματα που πρέπει να ξεπεραστούν για να πάει ο άνθρωπος ένα βήμα μπροστά. Όταν στα μικρά παιδιά από τους γονείς μέχρι τη σάρα και τη μάρα(σχολείο, κοινωνία, "πρότυπα") λένε "να μεγαλώσεις να κάνεις πολλά λεφτά" είναι προφανές ότι αυτή η αντίληψη θα κυριαρχεί. Λεφτά ακόμα και αν χρειαστεί να πατήσω πάνω σε άλλους. Αυτό είναι το σύστημα.
Υπάρχουν παραδείγματα που τέτοια προβλήματα και λογικές έχουν ξεπεραστεί. Είτε σε σχολεία που λειτουργούν με "αναρχικό" τρόπο, είτε σε επιχειρήσεις που λειτουργούν με 100% εργατική εξουσία χωρίς αφεντικά, επόπτες κτλ, είτε σε χωριά που λειτουργούν με βάση "αναρχικά" και "κομμουνιστικά" πρότυπα κτλ. Υπάρχουν πολλά διάσπαρτα στον κόσμο που στην ουσία καταρρίπτουν τον ισχυρισμό της "ουτοπίας".
Το να είναι κάποιος αριστερός και να βγάλει με την αξία του λεφτά(και με δίκαιο τρόπο προφανώς) δεν το βρίσκω κακό. Από εκεί και πέρα είναι θέμα διαχείρισης και πάνω σε αυτό μπορούμε να τον κρίνουμε. Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να είναι φτωχός και να ζει στη λάσπη που λέει ο λόγος.
Τώρα το πόσοι είναι είτε οι πραγματικοί αριστεροί είτε οι πραγματικοί αναρχικοί δεν ξέρω και μόνο υποθέσεις μπορεί να κάνει κάποιος. Ποτέ δεν ξέρεις μέχρι που μπορεί να φτάσει κάποιος μέχρι να πει "τα παρατάω".

crouch wrote:
TiGinetai wrote:Απλά δεν έχετε δει συγκρούσεις με ματ. Έτσι είναι. Στα 20 εκατοστά από τα ματ με καδρόνια εναντίον των πάνοπλων πραιτόρων που αν δεν είχαν τα χημικά(ή αν φοράγαμε εμείς μάσκες..) θα πήγαιναν άκλαυτοι..
Ε τότε γιατί δε βάζετε μάσκες;;
Με αφορμή αυτό θέλω να πω ότι έχω βαρεθεί να ακούω δηλώσεις για άδικες και απρόκλητες επιθέσεις της αστυνομίας σε ειρηνικές διαμαρτυρίες κλπ μλκίες..Αφού όλοι βλέπουμε ότι "διαδηλωτές" πέφτουν πάνω στους μπάτσους κρατώντας καδρόνια όπως λες και συ..Και γουστάρω τρελά που κάθε φορά τις τρώνε οι "διαδηλωτές" και βγαίνουν και κλαίγονται μετά..
Θέλω να πω πως όταν έχεις αναγνωρίσει τους μπάτσους σαν εχθρό σου, οφείλεις να τους συντρίψεις ή να σε νικήσουν αυτοί. Απλά μη κλαίγεσαι μετά άμα τον πίνεις σε κάθε πορεία, είναι αδερφίστικο. Εγώ τουλάχιστον άμα είχα κάποιο εχθρό θα ήθελα να τον συντρίψω ή να χάσω χωρίς κλάψες και παρακάλια

Εδώ κάνεις λάθος. Στις περισσότερες περιπτώσεις γίνεται για αυτοπροστασία όπως π.χ έγινε στις 5 μάη(και σε δεκάδες άλλες..) που έγιναν όργια από την πλευρά τους. Οι μόνες φορές που την πέφτουμε εμείς λόγω.."εθίμου" είναι στα λουλουδάδικα απλά για 1-2 ξυλιές του ενός λεπτού. Όχι γενικευμένη σύγκρουση.
Δεν κλαιγόμαστε. Τους κράζουμε γιατί κάθε φορά υπάρχουν άνθρωποι που φεύγουν με σοβαρά τραύματα επειδή είναι μαλάκες. Μπορώ να σου κάνω copy-paste links με μόνο από το μάη άτομα που έχασαν την ακοή τους, έχασαν την όραση τους, τους έσπασαν κόκκαλα κτλ. Τις περισσότερες περιπτώσεις αυτοί προκαλούν, χτυπάνε και ρίχνουν χημικά χωρίς λόγο. Αφού ρε παιδιά το λέτε και οι ίδιοι ότι δεν έχετε κατεβεί ποτέ σε μια πορεία. Κρατήστε και μια πισινή για το τι γίνεται και μην τα παίρνετε όλα τόσο "ελαφρά τη καρδία" γιατί στην ουσία αυτό που κάνουν τα pigs είναι να σπάνε και να διαλύουν πορείες, να δέρνουν ανθρώπους και να τους φορτώνουν κατηγορίες όπως ότι είχαν μολότοφ, πέτρες, έκαναν επεισόδια, είχαν κουκούλα που σημαίνουν πολλά χρόνια φυλακής ενώ δεν έχουν κανένα στοιχείο(ελληνική "δικαιοσύνη" speaking από εδώ και πέρα!) ή οι καινούργιες τακτικές του μπατσοκ να ορμάνε με τις μηχανές στους διαδηλωτές. Από ζαρτινιέρες και πράσινα παπούτσια μέχρι για πιτζάμες και ράστα έχουμε δει(σε καμία περίπτωση δεν έχει καταδικαστεί κανείς τους. Αντιθέτως έχουν πάρει προαγωγή.).. Και μετά μιλάμε για δημοκρατίες και ένα σωρό μαλακίες.


Γιατί δεν βάζουμε μάσκες. Γιατί άμα σε πιάσει μπάτσος την μάμησες. Φυλακή και Δικαστήριο.. Δεν ισχύει η αυτοπροστασία με βάση νόμου. Δημοκρατικά πάντα..
Γενικά κάποιος είναι ύποπτος και πάει κατευθείαν ΓΑΔΑ αν έχει ράστα μαλλιά, κυκλοφορεί εξάρχεια, κρατάει τσάντα(η οποία αν περιέχει φυλλάδια, μαντήλι, μάσκα καλά ξεμπερδέματα..) ή τέλος πάντων "ύποπτη" εμφάνιση. Αυτό ειδικά αν έχει πορεία. Βέβαια πλέον αυτό ισχύει και σε μέρες πριν την πορεία ή κάποιο γεγονός. Είπαμε Δημοκρατία έχουμε.
Η χώρα καταστρέφεται από την αδιαφορία, αλλά τι με νοιάζει εμένα;
maurh_8uella
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 572
Joined: Wed Feb 24, 2010 2:31 pm

Re: Απεργίες Μετρό

Post by maurh_8uella »

rodrigo wrote:όσο για σένα συνάδελφε molina λες βλακείες και η γνώμη σου δεν είναι αντικειμενικη, πως μπορει να ειναι αντικειμενικη οταν εσυ και η υπόλοιπη ομαδα του FSAE είσαι καπιταλιστικα φοιτητακια που σπονσοράρονται από τις μεγαλύτερες καπιταλιστικες εταιρειες στην ελλάδα??? ας τσεκαρει ο κοσμος ποιοι σας σπονσοραρουν....ο μονος φυσιολογικος σπονσορας που μπορω εγω να δω ειναι το e-polyetexeneio που ειναι φοιτητικη ιστοσελιδα. οπότε συναδελφε παρε τις καπιταλιστικες αποψεις σου και τραβα αλλου που τις χαφτουν γιατι εδω δεν μασαμε!
Πάντα το είχα απορία... Εσύ συνάδελφε έχεις τσεκάρει τι φίρμες ρούχων φοράνε, και άρα διαφημίζουν και δωρεάν, οι ομοϊδεάτες σου από τα ΕΑΑΚ. Όλο κάτι Levi's, Converse μέχρι και Nike τους έχω δει να φοράνε. Δεν είναι λίγο αντιφατική εικόνα??? Σήμερα κιόλας είδα ένα "συναγωνιστή" από το σχήμα σου να φοράει υπερήφανα μια μπλούζα με τεράστια στάμπα Element! Τι έχεις να πεις για αυτό ρε μεγάλε και μήπως τελικά αυτοακυρώνεσαι ή αυτοακυρώνεστε?
User avatar
crouch
Brigadier General
Brigadier General
Posts: 395
Joined: Fri Jan 22, 2010 6:52 pm

Re: Απεργίες Μετρό - ΜΜΜ

Post by crouch »

TiGinetai wrote:Εδώ κάνεις λάθος.................................Και μετά μιλάμε για δημοκρατίες και ένα σωρό μαλακίες.
Νά'το πάλι!Ακριβώς αυτές τις κλάψες εννοώ. "Είναι προκλητικοί, απρόκλητες επιθέσεις, τί δημοκρατία είναι αυτή;, κλπ"
Αν τους αναγνωρίζεις ως αστικούς εχθρούς σου(δε μιλάω προσωπικά για σένα, και μη μου πεις ότι δεν ισχύει για τους αριστερούς αυτό) να τους φέρεσαι και σαν εχθρούς, και όχι σαν φιλαράκια που σε αδικούν και σε πικραίνουν.
Το άλλο για τις εθιμοτυπικές ξυλιές του 10λεπτου στα λουλουδάδικα δε το σχολιάζω..Αυτό προφανώς είναι αθώα πλάκα και δημοκρατικό δικαίωμα των πολιτών, μόνο από την πλευρά των μπάτσων είναι κατακριτέο... :roll:
TiGinetai
Major General
Major General
Posts: 405
Joined: Thu Jan 28, 2010 6:30 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Απεργίες Μετρό - ΜΜΜ

Post by TiGinetai »

crouch wrote:
TiGinetai wrote:Εδώ κάνεις λάθος.................................Και μετά μιλάμε για δημοκρατίες και ένα σωρό μαλακίες.
Νά'το πάλι!Ακριβώς αυτές τις κλάψες εννοώ. "Είναι προκλητικοί, απρόκλητες επιθέσεις, τί δημοκρατία είναι αυτή;, κλπ"
Αν τους αναγνωρίζεις ως αστικούς εχθρούς σου(δε μιλάω προσωπικά για σένα, και μη μου πεις ότι δεν ισχύει για τους αριστερούς αυτό) να τους φέρεσαι και σαν εχθρούς, και όχι σαν φιλαράκια που σε αδικούν και σε πικραίνουν.
Κάτσε ρε επειδή βλέπω τις δυνάμεις καταστολής ως εχθρό μου, τους δίνεται το δικαίωμα να ξυλοκοπούν κόσμο? Από που και ως που? Είμαστε σοβαροί? Δεν κάνουμε αντάρτικο εδώ πέρα. Αν είναι να απαγορεύσουν τελείως τις συγκεντρώσεις-διαδηλώσεις-πορείες-απεργίες-καταλήψεις επειδή είναι ενάντια στη "δημοκρατία". Μήπως έχουμε ξεχάσει το θεωρητικό ρόλο της αστυνομίας(λέω μήπως..)?? Δηλαδή δημοκρατία ισχύει για ποιους? Για τους μη αντιδρώντες που κάθονται σπίτια τους? Ορίστε μου τι σκατά είναι δημοκρατία γιατί με αυτά που διαβάζω έχω μείνει έκπληκτος. Νομιμοποίησες τα εγκλήματα και το δολοφονικό ρόλο της αστυνομίας λέγοντας ότι στις πορείες κατεβαίνεις κόσμος που δεν αναγνωρίζει είτε το κράτος(ούτε και εγώ με αυτή τη δομή) είτε την αστυνομία(ούτε και εγώ!!!!) είτε..την πολιτική ηγεσία! Αυτά τα ζηλεύει και ο κακόμοιρος ο παπαδόπουλος.

crouch wrote:Το άλλο για τις εθιμοτυπικές ξυλιές του 10λεπτου στα λουλουδάδικα δε το σχολιάζω..Αυτό προφανώς είναι αθώα πλάκα και δημοκρατικό δικαίωμα των πολιτών, μόνο από την πλευρά των μπάτσων είναι κατακριτέο... :roll:
Όπως είπα δεν είναι γενικευμένη σύγκρουση. Αν έχεις κατεβεί σε πορεία στα λουλουδάδικα κλείνουν το δρόμο με κλούβες και στήνουν κάμποσες διμοιρίες μπροστά. Και γίνεται ένα.."τζαρτζάρισμα"(όποτε γίνεται..)! Εγώ δεν το θεωρώ καν σύγκρουση. Γιατί γίνεται δεν έχω ιδέα και δεν με ενδιαφέρει. Αλλά δεν έχει καμία σχέση αυτό με όλα τα παραπάνω. Αν αυτό για κάποιους είναι 1 φορά κατακριτέο, όλα τα άλλα θα έπρεπε να είναι 2343782642496234639423532545436546547376583863882462625 φορές κατακριτέα..


Τώρα για την μαύρη θύελλα και το ντύσιμο. Δεν νομίζω να δώσουν αναφορά για το τι θα φοράνε. Με κάτι θα πρέπει να ντυθούν. Δεν ξέρω γιατί σώνει και καλά πρέπει να φορέσουν μια μπλούζα χιλιοσκισμένη από το 40, ένα παντελόνι από το 20(είναι πιο γερά οπότε 20 χρόνια παραπάνω θα αντέχουν..). Σε λίγο θα τους κατηγορήσει κανείς ότι κάνουν μπάνιο κάθε μέρα.
Για την FSAE που ήταν η απάντηση δεν έχω να πω κάτι. Ας συνεχίσουν την καλή δουλειά είτε με είτε χωρίς τη στήριξη του πολυτεχνείου.
Η χώρα καταστρέφεται από την αδιαφορία, αλλά τι με νοιάζει εμένα;
User avatar
blackjohnny
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 415
Joined: Wed Jan 20, 2010 9:34 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Location: Αλλού

Re: Απεργίες Μετρό

Post by blackjohnny »

maurh_8uella wrote:
rodrigo wrote:όσο για σένα συνάδελφε molina λες βλακείες και η γνώμη σου δεν είναι αντικειμενικη, πως μπορει να ειναι αντικειμενικη οταν εσυ και η υπόλοιπη ομαδα του FSAE είσαι καπιταλιστικα φοιτητακια που σπονσοράρονται από τις μεγαλύτερες καπιταλιστικες εταιρειες στην ελλάδα??? ας τσεκαρει ο κοσμος ποιοι σας σπονσοραρουν....ο μονος φυσιολογικος σπονσορας που μπορω εγω να δω ειναι το e-polyetexeneio που ειναι φοιτητικη ιστοσελιδα. οπότε συναδελφε παρε τις καπιταλιστικες αποψεις σου και τραβα αλλου που τις χαφτουν γιατι εδω δεν μασαμε!
Πάντα το είχα απορία... Εσύ συνάδελφε έχεις τσεκάρει τι φίρμες ρούχων φοράνε, και άρα διαφημίζουν και δωρεάν, οι ομοϊδεάτες σου από τα ΕΑΑΚ. Όλο κάτι Levi's, Converse μέχρι και Nike τους έχω δει να φοράνε. Δεν είναι λίγο αντιφατική εικόνα??? Σήμερα κιόλας είδα ένα "συναγωνιστή" από το σχήμα σου να φοράει υπερήφανα μια μπλούζα με τεράστια στάμπα Element! Τι έχεις να πεις για αυτό ρε μεγάλε και μήπως τελικά αυτοακυρώνεσαι ή αυτοακυρώνεστε?
καλά ρε θύελλα ηρέμησε..δηλαδή τι πρέπει να κάνουνε??να φοράνε κουρέλια??δε φοράνε και burberry..ένα levi's φορέσανε...
relax..it's over...you belong to me....
maurh_8uella
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 572
Joined: Wed Feb 24, 2010 2:31 pm

Re: Απεργίες Μετρό - ΜΜΜ

Post by maurh_8uella »

TiGinetai wrote: Τώρα για την μαύρη θύελλα και το ντύσιμο. Δεν νομίζω να δώσουν αναφορά για το τι θα φοράνε. Με κάτι θα πρέπει να ντυθούν. Δεν ξέρω γιατί σώνει και καλά πρέπει να φορέσουν μια μπλούζα χιλιοσκισμένη από το 40, ένα παντελόνι από το 20(είναι πιο γερά οπότε 20 χρόνια παραπάνω θα αντέχουν..). Σε λίγο θα τους κατηγορήσει κανείς ότι κάνουν μπάνιο κάθε μέρα.
Για την FSAE που ήταν η απάντηση δεν έχω να πω κάτι. Ας συνεχίσουν την καλή δουλειά είτε με είτε χωρίς τη στήριξη του πολυτεχνείου.
Ρε ας φοράνε και κουστούμια, εμένα δε με νοιάζει. Αυτό που με εκνερίζει είναι το ότι πουλάει ο κύριος ροντρίγκο, και κάποιοι ομοϊδεάτες του, ιδεολογία και εξαπολύει ριπές προς πάσα κατεύθυνση χωρίς να γνωρίζει τα του οίκου του. Αν είναι "καπιτάλες", και ό,τι άλλο τους έσυρε, όλοι όσοι εκείνοι διαφημίζουν χορηγούς έναντι αμοιβής, ο ίδιος/οι ίδιοι που διαφημίζουν φιρμάτα ενδύματα τσαμπέ τι είναι??? Ας φοράνε ρούχα χωρίς λογότυπα γνωστών brands. Δεν χρειάζεται να είναι του 40 όπως υπερβολικά εσύ λες... Πάντως όπως και να το κάνεις, εμένα μου χτυπάει στο μάτι να βλέπω δηλωμένους αριστερούς να φοράνε φρμάτα ρούχα. Όπως και να το κάνουμε συμβολίζουν αυτό που μισούν περισσότερο... τον ΚΑΠΙΤΑΛΙΣΜΟ!!!! Είναι αντιφατικό ρε παιδί μου. Τι να λέμε τώρα? Μόνο εμένα μου χτυπάει στο μάτι? Είσαι κύριε αριστερός και πολέμιος του καπιταλισμού? Μάλιστα! Με γεια σου με χαρά σου! Τότε συμπεριφέρσου και ως πρέπει. Αλλιώς επιβεβαιώνεται για άλλη μια φορά στην Ελλάδα πως είσαι ό,τι δηλώσεις!
Post Reply

Return to “Περί ανέμων και υδάτων”