paranormal / urban legends

Οτι δεν κολλάει στις υπόλοιπες συζητήσεις!
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
Adramelch
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1730
Joined: Sun Jan 24, 2010 3:31 am
Σχολή: Υπ. Διδάκτορας
Gender: Male
Location: Βαρκελώνη

Re: paranormal / urban legends

Post by Adramelch »

Δεν παίζει κάτι με μαγνητικά πεδία στην Πεντέλη ή απλά θυμάμαι ό,τι λάχει;
I'm a horny engineer Leonard. I never joke about maths or sex.
User avatar
giann's
Private First Class
Private First Class
Posts: 6
Joined: Tue Nov 23, 2010 6:50 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: paranormal / urban legends

Post by giann's »

Παίδες άσχετο αλλά έιναι ένα σπίτι, μάλλον παλιό αρχοντικό, κοντά στα Εξάρχεια και συγκεκριμένα στην οδό Καλλιδρομίου 72, αν θυμάμαι καλά, στο λόφο του Στρέφη. Επειδή έχω περάσει παμπολλες φορές από εκεί και το όλο σκηνικό είναι αρκετά spooky μου είχε κινησει την περιέργεια να μάθω περισσότερα αλλά τζίφος...Πάντως αν το χετε δει είναι ένα μεγάλο 2διόροφο ή 3όροφο και φαίνεται καμμένο. Επίσης είναι χτισμένο πάνω σε ένα μεγάλο βράχο...Τίποτα που να χει να κάνει με αστικούς μύθους μεταφυσικά κτλ κτλ από όσο ξέρω, απλά η επιβλητικότητα και αυτό το doom κλίμα (Ωραία πράματα :twisted: )
Αν ξέρετε πείτε... :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
iris
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 38
Joined: Sat Jan 23, 2010 3:09 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: paranormal / urban legends

Post by iris »

Adramelch wrote:Δεν παίζει κάτι με μαγνητικά πεδία στην Πεντέλη ή απλά θυμάμαι ό,τι λάχει;
Ναι. Κάτι τέτοι πρέπει να είναι. Αλλά πώς προκύπτει ένα τέτοιο πεδίο στη μέση του πουθενα? Από κάπου πρέπει να προέρχεται. Επίσης έχω ακούσει ότι το ίδιο φαινόμενο συμβαίνει και σε άλλες περιοχές, στην Αμερική νομίζω κάπου και στην Ινδία.
Post Reply

Return to “Περί ανέμων και υδάτων”