Αν είστε φιλόζωοι, ΜΗ το δείτε!

Οτι δεν κολλάει στις υπόλοιπες συζητήσεις!
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
Λakedaimonas
Praetorian
Praetorian
Posts: 2086
Joined: Thu Jan 21, 2010 1:17 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Αν είστε φιλόζωοι, ΜΗ το δείτε!

Post by Λakedaimonas »

tsag wrote:εχουν σαν στοχο οτι εχει και ενα πρεζονι ............
να μαστουρώνουν βλέποντας περίεργα φώτα και νιώθοντας περίεργα πράγματα από την παρενέργεια των ναρκωτικών?
Introduce a little anarchy. Upset the established order and everything becomes chaos. I’m an agent of chaos. Oh, and you know the thing about chaos? It’s fair.
e-polytexneio.gr forum ntua all hail ntua
User avatar
vAs
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 565
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:58 pm

Re: Αν είστε φιλόζωοι, ΜΗ το δείτε!

Post by vAs »

tsag wrote:ενα μονο θα πω . οποιος νομιζε οτι εγω θα ειχα ασχοληθει με τετοια μαλακια ειναι πανηλιθιος . ειλικρινα λυπαμαι για την καταντια καποιων που ασχολουνται με οτι λερα και ξεφτιλα υπαρχει . μετα μην αναρωτιεστε γιατι ειμαστε η χωρα των καραγκιοζηδων , των ηλιθιων και των κλεφταραδων.....
Προτείνω να χαλαρώσεις λίγο. Πρώτον όσο και να θέλω δε μπορώ να σε χαρακτηρίσω "απόβρασμα" όπως λες, από ένα σου ποστ, από μία σου άποψη. Δε σε ξέρω καν. Συνεπώς ήταν κάτι περισσότερο από οφθαλμοφανές ότι σου 'κανα πλάκα όταν είπα ότι είσαι ένας ακόμα από δαύτους. Τώρα το τι καταλαβαίνει ο καθένας αυτό είναι δικό του πρόβλημα. Ακόμα και να μπαίνεις στο 4chan και να σπαταλάς την ώρα σου χαζεύοντας επειδή δεν έχεις τι να κάνεις και βαριέσαι, δε σε χαρακτηρίζει σαν 4chanίτη ή πως σκατά λέγονται.
Χώρα των ηλιθίων είμαστε μάλλον γιατί υπάρχουν πολλοί που ΔΕ σκέφτονται τι υπάρχει πίσω από αυτό φαίνετα :idea:
PERFECTION is my DIRECTION


╭∩╮(︶︿︶)╭∩╮
User avatar
tsag
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 696
Joined: Fri Jan 22, 2010 7:18 pm

Re: Αν είστε φιλόζωοι, ΜΗ το δείτε!

Post by tsag »

ρε συ vas ειναι δυνατον φυσιολογικος ανθρωπος να βλεπει τετοια πραγματα? ειναι κριμα γιατι εχω την καλυτερη εντυπωση για σενα . τοσο ταλεντο να χανεται......



“Δεν είναι μόνο το 4chan έκτρωμα... όλο το desktop αυτού του χρήστη είναι ένα χάλι...”

Το /b/ (“μπί”) είναι η διασημότερη ενότητα του 4chan. Η ενότητα λέγεται αλλιώς και Random (“ράντομ”, τυχαίο). Εκεί πέρα μπορεί ο κάθε χρήστης ελεύθερα να ποστάρει ότι του κατεβαίνει.
4chan


Από αυτήν την ενότητα έχουν περάσει εικόνες και topics με θέματα όπως:

* Πορνογραφία (κοπρολαγνική, νεκροφιλιακή, σαδομαζοχιστική, παιδική, ομοφυλοφιλική και άλλες μαλακίες).
* Τύποι/τύπισες που προσφέρονται να κάνουν τα πάντα μπροστά από μια κάμερα.
* Σχέδια καταστροφής ζωών, εταιριών, σελίδων κλπ.
* Σαδομαζοχισμός και άλλες ανωμαλίες.
* Διάφορες μαλακίες για να περάσει η ώρα.
* Σημειώματα αυτοκτονίας ή μαζικής δολοφονίας σε σχολεία.
* Memes (“μίμς”, μιμίδια)

Οι χρήστες του /b/ αυτοαποκαλούνται Anonymous (Ανώνυμοι) ή -εν συντομία- Anon ή The Internet Hate Machine (IHM - Η Μηχανή Μίσους Του Ίντερνετ). Αυτοί ευθύνονται για πολλές πράξεις μίσους στο Ίντερνετ και έξω απ' αυτό, όπως τρολλάρισμα, χακάρισμα, απειλές και υβριστικά σχόλια στην Oprah. Ένας μόνιμος στόχος και εχθρός του /b/ είναι η Σαϊεντολογία. Γενικώς, οι Ανώνυμοι χτυπάνε όπου θεωρούν ότι θα υπάρξει γέλιο (lulz).

http://frikipaideia.wikia.com/wiki/4chan
User avatar
Λakedaimonas
Praetorian
Praetorian
Posts: 2086
Joined: Thu Jan 21, 2010 1:17 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Αν είστε φιλόζωοι, ΜΗ το δείτε!

Post by Λakedaimonas »

Ενδιαφέρον. Τι να πω......μπα δεν θα πω τίποτα.....
Introduce a little anarchy. Upset the established order and everything becomes chaos. I’m an agent of chaos. Oh, and you know the thing about chaos? It’s fair.
e-polytexneio.gr forum ntua all hail ntua
User avatar
vAs
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 565
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:58 pm

Re: Αν είστε φιλόζωοι, ΜΗ το δείτε!

Post by vAs »

tsag wrote:ρε συ vas ειναι δυνατον φυσιολογικος ανθρωπος να βλεπει τετοια πραγματα? ειναι κριμα γιατι εχω την καλυτερη εντυπωση για σενα . τοσο ταλεντο να χανεται......
Νομίζω δεν είναι η κατάλληλη στιγμή να μιλήσουμε για το ταλέντο μου :P :P Αστειεύομαι. Όπως κάνω συνήθως. Όπως έκανα και σε σένα πριν μερικά ποστς. Το 4chan ήξερα ότι είναι ένα στέκι διεστραμμένων στο Internet και όταν είχα μάθει για την ύπαρξή του, είχα μπει από περιέργεια να δω τι σκατά γράφουν εκεί μέσα. Μπήκα, είδα και βγήκα. Δεν έχω εντριφίσει πάνω του ούτε είχα - έχω ιδέα ότι ισχύουν όσα έγραψες.
Τελοσπάντων, δεν είχα σκοπό να σε προσβάλλω σε περίπτωση που το πήρες έτσι, αν και νομίζω ότι ήταν προφανές πως αστειευόμουν.
Μ' αυτό το ποστ προτείνω να τελειώσει η κουβέντα περί του /b/ και των θαμώνων του, καθώς κανείς από δω μέσα (όσους ξέρω και μη) δεν θα άνηκε ανάμεσα τους. Χαίρεται.
PERFECTION is my DIRECTION


╭∩╮(︶︿︶)╭∩╮
User avatar
tsag
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 696
Joined: Fri Jan 22, 2010 7:18 pm

Re: Αν είστε φιλόζωοι, ΜΗ το δείτε!

Post by tsag »

vAs wrote:
tsag wrote:ρε συ vas ειναι δυνατον φυσιολογικος ανθρωπος να βλεπει τετοια πραγματα? ειναι κριμα γιατι εχω την καλυτερη εντυπωση για σενα . τοσο ταλεντο να χανεται......
Το 4chan ήξερα ότι είναι ένα στέκι διεστραμμένων στο Internet και όταν είχα μάθει για την ύπαρξή του, είχα μπει από περιέργεια να δω τι σκατά γράφουν εκεί μέσα. Μπήκα, είδα και βγήκα. Δεν έχω εντριφίσει πάνω του ούτε είχα - έχω ιδέα ότι ισχύουν όσα έγραψες.
λεω και εγω εσυ να ασχολεισαι με τετοιες μπουρδες...... επεσα απο τα συννεφα.....

και εγω ισως ημουν λιγο υπερβολικος.....
User avatar
eΝy
Community Founder
Community Founder
Posts: 6260
Joined: Mon Jan 18, 2010 12:07 pm
Gender: Male

Re: Αν είστε φιλόζωοι, ΜΗ το δείτε!

Post by eΝy »

Άντε τώρα που τα βρήκατε, αγκαλιαστείτε, φιληθείτε και γραμμή στη κρεβατοκάμαρα για make-up sex.
Mechanical Engineering NTUA, 2010
MTEC ETH Zurich, 2013
Founder: https://polytexneio.gr
Founder: https://globalprep.gr
User avatar
tsag
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 696
Joined: Fri Jan 22, 2010 7:18 pm

Re: Αν είστε φιλόζωοι, ΜΗ το δείτε!

Post by tsag »

δεν τα ειχαμε χασει.... :lol: :lol: :lol:

ετοιμαζομαστε για παρτυ με ουζα . θες να δοκιμασεις? :lol: :lol: :lol:
User avatar
Doublecore
Praetorian
Praetorian
Posts: 1950
Joined: Thu Jan 21, 2010 2:58 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Location: Top Secret

Re: Αν είστε φιλόζωοι, ΜΗ το δείτε!

Post by Doublecore »

Ontopic τωρα, διαβασα σε ενα blog οτι την συλλαβανε την καριολα!! :twisted: Ειναι μια ανηλικη απο ενα κωλοχωρι της Βοσνιας και τα κουταβια ηταν της γιαγιας της και μαλιστα η γιαγια της ειπε να τα ξεφορτωθει! :geek:
Information learned is more valuable than information given.
φορουμ εμπ e-polytexneio.gr forum ntua


Remember, it's just a ride
User avatar
Λakedaimonas
Praetorian
Praetorian
Posts: 2086
Joined: Thu Jan 21, 2010 1:17 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Αν είστε φιλόζωοι, ΜΗ το δείτε!

Post by Λakedaimonas »

Τυπική συμπεριφορά. Δεν είναι κάτι το μοναδικό και αξιοπερίεργο. Απλά οι περισσότεροι από εμάς έχουμε μεγαλώσει στις πόλεις και τα βλέπουμε διαφορετικά τα πράγματα. Έχω παρατηρήσει και την γιαγιά μου στο χωρίο που τα σκυλιά και τα γατιά τα θεωρεί εργαλεία και τίποτα παραπάνω. Οι σκύλοι για να φυλάνε τις κότες και τα χωράφια και οι γάτες για να κυνηγάνε τα ποντίκια και λοιπά ζωύφια. Πέραν λοιπόν από αυτή την χρησιμότητα που έχουν τα εν λόγω ζώα για αυτούς δεν τρέφουν(οι περισσότεροι) κάποια "συναισθήματα" για τα εκάστοτε ζωντανά, βασικά δεν τους καίγεται καρφί για το αν ζουν οι πεθαίνουν, απλά αν το ζώα πάθουν κάτι θα χαλαστούν του στυλ "άηντε να βρω τώρα άλλο σκύλο".

Εμείς που έχουμε μεγαλώσει στις πόλεις έχουμε άλλη αντίληψη γιατί πολύ απλά δεν χρειαζόμαστε σκύλους για ασφάλεια, έχουμε τον συναγερμό για αυτό, δεν χρειαζόμαστε γάτες για να μην έχουμε ποντίκια, έχουμε τις ποντικοπαγίδες και ffs πόσοι από εμάς είχαμε πρόβλημα μέσα στην Αθήνα με ποντίκια? Επόμενο είναι λοιπόν να αναπτύσσουμε άλλη σχέση με τα ζωντανά, τουλάχιστον έτσι μας φαίνεται. Βάλτε τον εαυτό σας στην θέση της βλαχοπούλας που το μόνο που έχει γνωρίσει είναι το χωριό και το πιο πιθανό και τις για τον πούτσο αντιλήψεις που υπάρχουν αντίστοιχα στα περισσότερα χωριά, ε αν είναι λίγο και στον άνθρωπο δεν θέλει και πολύ βοήθεια για να κάνει την μαλακία που έκανε. Ήταν ότι πιο "εύκολο" για αυτήν απλά είπε να το κάνει πιο "πρωτότυπο" και να το "διασκεδάσει" λίγο.

Τι άλλο να πω δεν ξέρω και δεν νομίζω ότι έχει νόημα να αρχίσω να κράζω "α την πουτάνα α την σκρόφα κλπ". Δεν αλλάζει κάτι. Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι όταν βλέπω τέτοιες μαλακίες ή αντίστοιχες να γίνονται μπροστά στα μάτια μου να ενεργώ ανάλογα και όπως μου έρθει εκείνη την στιγμή. Όλα τα άλλα είναι απλά λόγια και μίζερη αγανάκτηση.

Για την ιστορία και επειδή είναι και ον-τοπικ, ο αδερφός μου στον στρατό είχε ζήσει αντίστοιχα σκηνικά με έναν μαλάκα μονιμά στα Μέγαρα (Αεροπορία Στρατού Ξηράς) όπου είχε κλωτσήσει δύο κουτάβια από τον δεύτερο όροφο ενός κτιρίου. Τα κουτάβια φυσικά πέθαναν και το όλο σκηνικό είχε γίνει μπροστά στα μάτια φαντάρων οι οποίοι δεν τόλμησαν να κάνουν κάτι, από όσο ξέρω, διότι είχαν φάει απειλές.
Introduce a little anarchy. Upset the established order and everything becomes chaos. I’m an agent of chaos. Oh, and you know the thing about chaos? It’s fair.
e-polytexneio.gr forum ntua all hail ntua
Post Reply

Return to “Περί ανέμων και υδάτων”