Κάρτα σίτισης

Ανακοινώσεις, συζητήσεις και προβληματισμοί που αφορούν το Πολυτεχνείο γενικότερα.
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Post Reply
topografos
Corporal
Corporal
Posts: 10
Joined: Tue Oct 28, 2014 11:09 am
Σχολή: Τοπογράφος
Gender: Male

Κάρτα σίτισης

Post by topografos »

Γνωριζετε αν μπορει καποιος να βγαλει καρτα σίτισης,αν δεν εχει βγαλει στο 1 ετος??


Ευχαριστω για την προσοχη...
User avatar
nikosama
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 670
Joined: Wed Oct 20, 2010 10:36 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Χίος

Re: Κάρτα σίτισης

Post by nikosama »

Αν τηρείς τα κριτήρια, μπορείς να βγάλεις κάρτα σίτισης παρόλο που δεν έβγαλες στο 1ο έτος.
Επίσης η κάρτα έχει διάρκεια ένα ακαδημαϊκό έτος, κάθε Οκτώβρη πρέπει να την ανανεώνεις, αν εξακολουθείς να τηρείς τα κριτήρια.
Victory
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 4
Joined: Fri Oct 02, 2015 12:11 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Female

Re: Κάρτα σίτισης

Post by Victory »

Η προθεσμία για φέτος έχει λήξει;
User avatar
sid
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 4031
Joined: Mon Jan 25, 2010 10:47 pm
Σχολή: Χημικός
Gender: Male
Location: 242
Contact:

Re: Κάρτα σίτισης

Post by sid »

Victory wrote:Η προθεσμία για φέτος έχει λήξει;

χωρίς να θέλω να σε πάρω στον λαιμό μου (πράγμα μάλλον αδύνατο, αφού κοντά στην σχολή πέφτει το γραφείο σίτισης και στην χειρότερη δεν θα κάνεις πολύ δρόμο τζάμπα) δεν υφίσταται* ουσιαστικά προθεσμία**, δηλαδή βγάζεις όποτε και αν πας, αρκεί να έχεις όλα τα χαρτιά σου, να μην έχει περάσει 13:30, να ικανοποιείς το μυστηριώδες οικονομικό κριτήριο και ενδεχομένως βοηθητικά να είσαι κοντοχωριανή με κάποια εκ των πολλών και ομολογουμένως πάντα πρόσχαρων και εξυπηρετικότατων υπαλλήλων

*[εάν πράγματι έχω δίκιο, παρακαλώ επιβεβαίωσε με ένα ποστ εδώ, έχω μια απορία που αποζητά λύση]

**τούτο δεν σημαίνει ότι πρέπει να το δέσουν σκοινί-κορδόνι και να πλακώσουν στην μέση της χρονιάς όλοι μαζί, καθότι οι "παρανομίες" στον δημόσιο τομέα είναι σαν τις αντίστοιχες οδικές: ο μόνος λόγος που δεν έχουμε σκοτωθεί άπαντες, είναι η ύπαρξη μιας ευγενικής μειοψηφίας που πάει με τον σταυρό στο χέρι
Και μετά ορισμένοι παραπονιούνται ότι ντε και καλά η λέσχη χρησιμοποιεί κατεψυγμένα κρέατα. Τουναντίον λοιπόν.

- soti
Post Reply

Return to “Τα Πολυτεχνειακά”