Προγράμματα Εξεταστικής Εαρινού 2015

Ανακοινώσεις, συζητήσεις και προβληματισμοί που αφορούν το Πολυτεχνείο γενικότερα.
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
nikolio
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 343
Joined: Sun Jun 03, 2012 11:20 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Post by nikolio »

Standar για οσους εχουν 10 και πτυχιακη;
Επειδη εγω εχω 11 κ με αφησε να δηλωσω ομως

Στάλθηκε από το LG-D722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
godfather
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 72
Joined: Mon Jun 21, 2010 9:19 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Προγράμματα Εξεταστικής Εαρινού 2015

Post by godfather »

Εγώ έχω 10 και τα 8 είναι χειμερινά,οπότε αν δεν δώσω τώρα θα είναι μία χαμένη εξεταστική.Κι εγώ δήλωσα κανονικά στις εγγραφές.Θα πάω να ρωτήσω στη γραμματεία αύριο αν με έχουν υπολογίσει στης πτυχιακής.
Tempus fugit
mc08
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 144
Joined: Mon Oct 04, 2010 6:08 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Προγράμματα Εξεταστικής Εαρινού 2015

Post by mc08 »

godfather wrote:Εγώ έχω 10 και τα 8 είναι χειμερινά,οπότε αν δεν δώσω τώρα θα είναι μία χαμένη εξεταστική.Κι εγώ δήλωσα κανονικά στις εγγραφές.Θα πάω να ρωτήσω στη γραμματεία αύριο αν με έχουν υπολογίσει στης πτυχιακής.
Στα περασαν τα μαθηματα στα στοιχεια σου?
andrea21
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 116
Joined: Tue Oct 26, 2010 7:39 pm

Re: Προγράμματα Εξεταστικής Εαρινού 2015

Post by andrea21 »

g.kontoudis wrote:
shipwreck wrote:Δεν υπαρχει αλλο προγραμμα. Ολα εκει ειναι. Τα χειμερινα ειναι για οσους δικαιουνται δλδ δεκα και κατω + δηλωμενη διπλωματικη.
Δεν ισχύει αυτο που λες, για κάτω από 6 δηλώσεις βρίσκουμε τους καθηγητές.
εδώ υπάρχει ένα παράδοξο λέει οτι τα μαθήματα με πάνω απο 6 δηλώσεις πρέπει να συννενοηθούν με το διδάσκοντα για ημερομηνία(συν πίνακας)

όμως για τα μτμ ή τη λειτουργία αεριοστροβίλων-ατμοστροβίλων πχ με 14-17 συμμετοχές έχουν βγάλει ημερομηνία και το έχουν και στο συνημμένο πίνακα...

τι συμβαίνει στα αλήθεια?μήπως εννοεί κάτω των 6 και τότε γιατι έχει στο συν πίνακα μαθήματα μέ >6 συμμετοχές :?
nikos13
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 45
Joined: Tue Dec 28, 2010 8:16 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Προγράμματα Εξεταστικής Εαρινού 2015

Post by nikos13 »

Λογικά έχει γίνει λάθος στην ανακοίνωση, μου φαίνεται έπρεπε να λέει να έρθουν οι φοιτητές σε συνεννόηση με τους καθηγητές σε όσα μαθήματα έχουν γίνει δηλώσεις λιγότερες των 6. Τώρα τον πίνακα με τις δηλώσεις ίσως τον έχουν βάλει για να γνωρίζουν και οι καθηγητές πόσοι και ποίοι φοιτητές δικαιούνται να εξετασθούν το μάθημά τους.
andrea21
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 116
Joined: Tue Oct 26, 2010 7:39 pm

Re: Προγράμματα Εξεταστικής Εαρινού 2015

Post by andrea21 »

nikos13 wrote:Λογικά έχει γίνει λάθος στην ανακοίνωση, μου φαίνεται έπρεπε να λέει να έρθουν οι φοιτητές σε συνεννόηση με τους καθηγητές σε όσα μαθήματα έχουν γίνει δηλώσεις λιγότερες των 6. Τώρα τον πίνακα με τις δηλώσεις ίσως τον έχουν βάλει για να γνωρίζουν και οι καθηγητές πόσοι και ποίοι φοιτητές δικαιούνται να εξετασθούν το μάθημά τους.
α οπότε λές τα μαθήματα που έχουν >6 συμμετοχών τοποθετήθηκαν καταχρηστικά στο συν πίνακα και εφόσον έχουν ημερομηνία στο πρόγραμμα όπως αυτά που προανέφερα ισχύει αυτό και όχι πρόσθετη συννενόηση με διδάσκοντα?

η τεχνολογική οικονομική με 4 γιατί έχει ημερομηνία τότε? :?
nikos13
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 45
Joined: Tue Dec 28, 2010 8:16 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Προγράμματα Εξεταστικής Εαρινού 2015

Post by nikos13 »

andrea21 wrote:
nikos13 wrote:Λογικά έχει γίνει λάθος στην ανακοίνωση, μου φαίνεται έπρεπε να λέει να έρθουν οι φοιτητές σε συνεννόηση με τους καθηγητές σε όσα μαθήματα έχουν γίνει δηλώσεις λιγότερες των 6. Τώρα τον πίνακα με τις δηλώσεις ίσως τον έχουν βάλει για να γνωρίζουν και οι καθηγητές πόσοι και ποίοι φοιτητές δικαιούνται να εξετασθούν το μάθημά τους.
α οπότε λές τα μαθήματα που έχουν >6 συμμετοχών τοποθετήθηκαν καταχρηστικά στο συν πίνακα και εφόσον έχουν ημερομηνία στο πρόγραμμα όπως αυτά που προανέφερα ισχύει αυτό και όχι πρόσθετη συννενόηση με διδάσκοντα?

η τεχνολογική οικονομική με 4 γιατί έχει ημερομηνία τότε? :?
Έλα μου ντε, αυτό το είδα και εγώ αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πως σε αυτό βγάλανε ημερομηνία διεξαγωγής της εξέτασης ίσως είπανε οι διδάσκοντες εμείς αυτή την ημέρα μπορούμε να κάνουμε την εξέταση ας έρθουν οι 4 να το δώσουν.
g.kontoudis
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 139
Joined: Wed Feb 22, 2012 8:59 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Προγράμματα Εξεταστικής Εαρινού 2015

Post by g.kontoudis »

Φαντάζομαι η τεχνολογική οικονομική είναι εξαίρεση γιατί εξετάζεται με τους Ναυπηγούς. Η ανακοίνωση εννοεί το αντίθετο, δηλαδή ότι ανέφερα πριν "για κάτω από 6 δηλώσεις βρίσκουμε τους καθηγητές".
andrea21
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 116
Joined: Tue Oct 26, 2010 7:39 pm

Re: Προγράμματα Εξεταστικής Εαρινού 2015

Post by andrea21 »

g.kontoudis wrote: Η ανακοίνωση εννοεί το αντίθετο, δηλαδή ότι ανέφερα πριν "για κάτω από 6 δηλώσεις βρίσκουμε τους καθηγητές".
έτσι φαίνεται να συμβαίνει αλλά τουλάχιατον στο συννημένο πίνακα θα έπρεπε να καταγράφονται μόνο τα μαθήματα με <5 δηλώσεις και όχι τα υπόλοιπα για τα οποία έχουν βγάλει ημερομηνίες για να μην δημιουργεί σύγχυση...
User avatar
sid
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 4031
Joined: Mon Jan 25, 2010 10:47 pm
Σχολή: Χημικός
Gender: Male
Location: 242
Contact:

Re: Προγράμματα Εξεταστικής Εαρινού 2015

Post by sid »

andrea21 wrote:
g.kontoudis wrote: Η ανακοίνωση εννοεί το αντίθετο, δηλαδή ότι ανέφερα πριν "για κάτω από 6 δηλώσεις βρίσκουμε τους καθηγητές".
έτσι φαίνεται να συμβαίνει αλλά τουλάχιατον στο συννημένο πίνακα θα έπρεπε να καταγράφονται μόνο τα μαθήματα με <5 δηλώσεις και όχι τα υπόλοιπα για τα οποία έχουν βγάλει ημερομηνίες για να μην δημιουργεί σύγχυση...


Μάλλον τα βάζουν όλα ανεξαιρέτως με δηλωμένες συμμετοχές σαν γενικό μπούσουλα αλλά και σαν προειδοποιητική επισήμανση του στυλ μην τυχόν και δεν έρθετε κωλόπαιδα, και δώσουν τελικά 5 άτομα, και τζάμπα βγάζουμε πρόγραμμα

(δεν τρολάρω φίλτατε Ονούφριε λόγω ανωνυμίας των φόρουμ, να καταλάβω θέλω και εγώ)

nikolio wrote:Standar για οσους εχουν 10 και πτυχιακη;
Επειδη εγω εχω 11 κ με αφησε να δηλωσω ομως

Στάλθηκε από το LG-D722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Φίλε μου, μακάρι να διαψευστώ αλλά η λογική λέει ότι είναι σπατάλη πόρων και χρόνου να τροποποιήσουν το σύστημα ώστε να απορρίπτει τους έχοντες περισσότερα από 10 χρωστούμενα (πολύ παραπάνω να κωδικοποιήσουν την πληροφορία αν έχεις δηλωμένη διπλωματική) και πολύ πολύ εύκολο να κόψουν την αίτηση χειροκίνητα μετά. Αν δεν συμφωνούμε σε αυτό, σκέψου την περίπτωση να αναιρούσαν τον όρο που αυστηρά μόνοι τους θέσανε και να διαμαρτύρονταν μετά όσοι λόγω αυτού δεν υποβάλλανε αίτηση. Ως εκ τούτου, δεν πολυκαταλαβαίνω προσωπικά το σκεπτικό όσων διατυπώνουν παρόμοιες απορίες με εσένα και το λέω καλοπροαίρετα και μακάρι να διαψευστώ.

Από την άλλη, ορμώμενη από την ίδια αγωνία με εσένα καθώς και ανθρώπινη περιέργεια,δεν μπορώ να μην ρωτήσω, εάν κάποιος συνάδελφος επιχείρησε να συμμετάσχει σε περασμένη επί πτυχίω εξεταστική στην οποία δεν κατέστη δυνατό να είναι στην λίστα, καθώς και ποιό επακριβώς το αποτέλεσμα της προσπάθειας αυτής. Τυχόν έγκαιρες χρονικά απαντήσεις θα εκτιμηθούν δεόντως.
Και μετά ορισμένοι παραπονιούνται ότι ντε και καλά η λέσχη χρησιμοποιεί κατεψυγμένα κρέατα. Τουναντίον λοιπόν.

- soti
Post Reply

Return to “Τα Πολυτεχνειακά”