Σκίσανε τις αφίσες του Solidworks

Ανακοινώσεις, συζητήσεις και προβληματισμοί που αφορούν το Πολυτεχνείο γενικότερα.
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
TiGinetai
Major General
Major General
Posts: 405
Joined: Thu Jan 28, 2010 6:30 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Σκίσανε τις αφίσες του Solidworks

Post by TiGinetai »

ShadowMech wrote: Μονο μια φιλικη συμβουλη για σενα φιλε TiGinetai. Δε ξερω αν εισαι φιλος, μελος η οτι αλλο στο σχημα, και δεν εχει και σημασια: Απλα ειδα οτι εξ αρχης προσπαθησες να υπερασπιστεις μια ηλιθια κινηση μονο και μονο επειδη εγινε απο καποιους που ανοικουν (προφανως) στον δικο πολιτικο σου χωρο. Θελω να πω πιστευε οτι γουσταρεις και σε γεμιζει, αλλα μη γινεσαι οπαδος καποιου πολιτικου χωρου.Αλλο οπαδος των ιδεων σου και αλλο ενος μαντριου, οτι χρωμα και αν εχει, και μαλιστα να να νιωθεις υπολογος και υπερασπιστης της κινησης που εκανε ο Χ αλλος.
Μπορει να εχω δικιο , μπορει και να πεφτω εξω. Εσυ και γενικα ο καθενας βλεπει και κρινει. ;)

No offence meant.
Επειδή σκίστηκαν 2 αφισσετάκια στοχοποιείται ολόκληρος ο πολιτικός χώρος. Εγώ σε αυτό διαφωνώ και το δήλωσα εξαρχής.
Οπαδός δεν είμαι, ούτε κολλημένος. Όπως είπες δεν έχει σημασία τι είμαι. Ας πούμε ότι είμαι φιλικός με το σχήμα..αυτό και τίποτα παραπάνω.
Η χώρα καταστρέφεται από την αδιαφορία, αλλά τι με νοιάζει εμένα;
User avatar
ShadowMech
Praetorian
Praetorian
Posts: 2118
Joined: Thu Jan 21, 2010 11:20 am

Re: Σκίσανε τις αφίσες του Solidworks

Post by ShadowMech »

Ειναι οντως too much, αλλα το θεμα ειναι οτι δε πηγε απλα καποιος εαακιτης και τις εσκισε, ουτε κολλησε κατι ασχετο, αλλα την αφισα τους. Οποτε κακα τα ψεματα μια καποια στοχοποιηση ειναι δικαιη. Αυτος που καλλαει μια αφισα, η κανει μια ανακοινωση η μιλαει στη συνελευση ειναι αντιπροσωπος κατα ενα τροπο αντιπροσωπος της οποιας παραταξης.
Ρώτα οποιονδήποτε ευτυχισμένο άνθρωπο και δεν θα σου πει για συστήματα, πολιτικές, δυνάμεις, αριστερά, κεφάλαιο. Δεν θα σου πει τίποτα πέρα από το "ήξερα τι ήθελα".

The Don
TiGinetai
Major General
Major General
Posts: 405
Joined: Thu Jan 28, 2010 6:30 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Σκίσανε τις αφίσες του Solidworks

Post by TiGinetai »

Καταρχήν απ' ότι είπαν έγινε από τους ναυπηγούς και όχι από των μηχανολόγων.
Κατά δεύτερον είπα διαφωνώ που έγινε αυτό και μάλλον δεν υπήρχε λόγος που έγινε..
Αλλά και πάλι στοχοποίηση ολόκληρου πολιτικού χώρου γίνεται. Αυτό είναι το αποτέλεσμα. Μπορούμε να το καταδικάσουμε, να πούμε ναι ήταν μαλακία κτλ αλλά από εκεί και πέρα "εαακ ο εχθρός της γνώσης" κτλ δεν αναφέρεται στο γεγονός αλλά σε εμπάθειες..δεν γουστάρουμε έναν χώρο και για ότι στο διάολο γίνεται φταίνε τα εαακ..απλά για να την πούμε.
Αυτό είπα :!:
ShadowMech wrote:Αυτος που καλλαει μια αφισα, η κανει μια ανακοινωση η μιλαει στη συνελευση ειναι αντιπροσωπος κατα ενα τροπο αντιπροσωπος της οποιας παραταξης.
Δεν διαφωνώ..εκείνη την στιγμή είναι.
Η χώρα καταστρέφεται από την αδιαφορία, αλλά τι με νοιάζει εμένα;
User avatar
Don Molina
Praetorian
Praetorian
Posts: 757
Joined: Wed Jan 20, 2010 11:11 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Outer Heaven

Re: Σκίσανε τις αφίσες του Solidworks

Post by Don Molina »

OK, case study:


Αύριο το πρωί βουλευτής του ΠΑΣΟΚ πάει και χέζει στην πόρτα της Ρηγίλλης τραγουδώντας "θα τον μεθύσουμε τον ήλιο σίγουρα ναι".

Το ΠΑΣΟΚ θα τ' ακούσει, ναι ή όχι?




Άτομα και μεμονωμένες συμπεριφορές πάντα έχουν αντίκτυπο στον ευρύτερο πολιτικό κόσμο που ανήκουν. Και αν το επιχείρημα είναι "πρόκεται για μεμονωμένες καταστάσεις που δεν χαρακτηρίζουν το σύνολο", το αντεπιχείρημα είναι: "καλύτερα το σύνολο να βάλει τα άτομα σε σειρά - αλλιώς να το κλείσετε και να φτιάξετε καφενείο"

Στο κάτω κάτω, αφίσες πολιτικού περιεχομένου στην σχολή δεν βάζουν άτομα προσκείμενα σε κάποιον χώρο, αλλά άτομα υπό σαφής οδηγίες. Και πίστεψέ με, και η ΔΑΠ και η ΠΑΣΠ και η ΠΚΣ η ίδια αντίδραση θα υπήρχε. :)
Engineering is to physics and math what sex is to masturbation
Post Reply

Return to “Τα Πολυτεχνειακά”